Otwarte Porty

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Otwarte Porty

Post autor: YaHooo »

qbota niestety musisz chyba poszukać sobie bardziej kompetentnego pracownika na infolinii albo w salonie. Bo jeśli ma się do czynienia z takimi niedoinformowanymi pracownikami, to tak na dobrą sprawę nic nie wiadomo.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
qbota
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-05-03, 13:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Otwarte Porty

Post autor: qbota »

Orange:
"
W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej jaką miałem przyjemność przeprowadzić z Panem w dniu 15.02.2010 r., potwierdzam, że w chwili obecnej Abonenci usługi Internet dla Firm Pro otrzymują IP z puli prywatnej PTK ze względu na bardzo dużą ilość spamu oraz wirusów które pojawiały się przy IP publicznym. Adresy IP jednak nie stanowią podstawy Umowy o Świadczenie Usług Telekomunikacyjnych zatem zmiana nadawanych IP nie jest podstawą do zerwania Umowy. Chciałbym zauważyć jednocześnie, że z końcem pierwszego kwartału 2010 roku planowane jest uruchomienie usługi pozwalającej na ominięcie firewall’a i korzystanie z puli IP publicznych, jednak zdjęcie takiego zabezpieczenia będzie wiązało się z narażeniem komputera na ataki ze strony sieci (wirusy, złośliwe oprogramowanie). Do tego czasu bardzo prosimy o cierpliwość.

Odnośnie drugiego poruszonego przez Pana tematu zaznaczam, że Operator sieci gwarantuje i świadczy usługi telekomunikacyjne w zasięgu sieci cyfrowej w zakresie istniejących możliwości. Stanowią tak warunki Regulaminu Świadczenia Usług, który zaakceptował Pan składając podpis na Umowie. Usługa Internetu dla Firm Pro umożliwia przesyłanie danych z największą prędkością, jaka jest możliwa do osiągnięcia w sieci Orange w danych warunkach technicznych. Operator informuje, ze przede wszystkim następujące warunki techniczne wpływają na osiąganą prędkość: technologia przesyłania danych, z której Abonent w danym momencie korzysta tj. CDMA, aktualne obciążenie danej stacji nadawczej, siła odbieranego sygnału stacji nadawczej, maksymalna prędkość obsługiwana przez terminal oraz warunki atmosferyczne. Powyższe czynniki mogą powodować, iż prędkość transmisji może ulegać wahaniom.
"
Dość karkołomna konstrukcja z tym zbiciem kwestii blokowania ruchu na rodzaj adresu IP :)
Odnośnie drugiego to myślę, że wszystko sprowadza się do tego, że dla Orange "obciążenie danej stacji nadawczej" = "warunki techniczne" a dla mnie to zwykła przewała.
CDN.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Otwarte Porty

Post autor: Blido »

qbota pisze:Odnośnie drugiego poruszonego przez Pana tematu zaznaczam, że Operator sieci gwarantuje i świadczy usługi telekomunikacyjne w zasięgu sieci cyfrowej w zakresie istniejących możliwości.
Czyli w sumie Cię posadzili, bo obciążenie stacji bazowej również wchodzi w ten "zakres istniejących możliwości", a i pod warunki techniczne można podczepić choć to kwestia dyskusyjna. Nie ma się co łudzić - jeśli ktokolwiek coś komuś gwarantuje, to tylko Ty 49zł miesięcznie dla Orange. Ich jedynym obowiązkiem jest zapewnienie Tobie Internetu o dowolnej prędkości, choćby to był 1 bit/s. I to z tego co wiem nie non-stop, bo przerwa musi wynieść 24 godziny abyś mógł domagać się zwrotu pieniędzy. Czyli w praktyce mógłbyś mieć dostęp do sieci przez kilka minut na dobę, a płaciłbyś całą stawkę :rotfl: . Wiem co przeżywasz, bo przez 2 lata męczyłem się z chodzącym jak krew z nosa Blueconnectem. Początkowo jeszcze spamowałem BOK jedną reklamacją za drugą, ale wreszcie dałem sobie spokój bo i tak wszystko na marne.
zetes
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2009-02-23, 15:38
Lokalizacja: woj.świętokrzyskie

Re: Otwarte Porty

Post autor: zetes »

No to może spojrzymy z innej strony. Tłumaczenie Orange że transfer spada bo..... spowodowane to jest przez zwiększoną liczbę użytkowników na danym BTS-ie :hyhy: Przecież to nie ja zawierałem umowy z potencjalnymi użytkownikami z tego rejonu. Rozumując w ten sposób będziemy zawierali wciąż nowe umowy bo to są pieniądze dla firmy i będziemy tłumaczyć że jest za dużo użytkowników :szok:
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Otwarte Porty

Post autor: Blido »

zetes pisze:Przecież to nie ja zawierałem umowy z potencjalnymi użytkownikami z tego rejonu.
Rejon nie ma tu nic do rzeczy, bo to w końcu internet mobilny. Takie już są jego uroki.
qbota
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-05-03, 13:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Otwarte Porty

Post autor: qbota »

Oj nie zgodzę się. Gdzieś czytałem, że usługa "Orange FreedomPro" jest usługą stacjonarną świadczoną drogą radiową. Od niedawna nowe usługi Orange, te mixy CDMA, GSM i WIFI, dopiero są mobilne. Zwracam uwagę, że na umowie na FreedomPro wpisujemy "miejsce świadczenia usługi" lub coś podobnego.
Tak czy inaczej na razie bez odpowiedzi. Ponieważ w świetle prawa zgłoszenie reklamacji musi mieć określoną formę i składniki, których email nie ma, dlatego muszę jednak podłączyć drukarkę i uruchomić funkcjonalność "list polecony".
reja
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-02-20, 21:23
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Otwarte Porty

Post autor: reja »

Hej, jestem użytkownikiem CDMA Orange od kilku miesięcy. Przekopałem temat dogłębnie. Na początku BOK informowało mnie, że dostęp z zewnątrz będzie możliwy w I kwartale 2010. Złożyłem skargę do UKE i otrzymałem odpowiedź, że będzie to możliwe w II kwartale 2010. Pozostała mi droga sądowa. Na razie monitoring realizuję przy pomocy przyłączonych do rutera CDMA kamer IP, które wysyłają samoczynnie maile lub pliki na ftp. Musimy wspólnie walczyć o swoje. Czym więcej skarg do UKE tym lepiej dla nas.
W załączniku - odpowiedź UKE na moją skargę.
Ostatnio zmieniony 2010-02-20, 23:31 przez reja, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Otwarte Porty

Post autor: Blido »

qbota pisze:Oj nie zgodzę się. Gdzieś czytałem, że usługa "Orange FreedomPro" jest usługą stacjonarną świadczoną drogą radiową.
To prawda, ale przecież
qbota pisze:Od niedawna nowe usługi Orange, te mixy CDMA, GSM i WIFI, dopiero są mobilne.
Te usługi również działają na CDMA. Dlatego Orange nie jest w stanie kontrolować obciążenia poszczególnych stacji bazowych. Wszystko zależy od tego ilu użytkowników aktualnie znajduje się w ich zasięgu.
qbota
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-05-03, 13:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Otwarte Porty

Post autor: qbota »

Oczywiście sama technologia jest radiowa i "dalekiego" zasięgu a więc z praktycznie mobilna, jednak formalnie funkcjonuje jako stacjonarna. Teoretycznie Orange mógłby ograniczyć dostęp do wybranych wież i być może byłaby to forma kontroli obciążenia. Pytanie tylko ilu abonentów faktycznie używa innej wieży niż zadeklarowało w umowie? Myślę, że jednak niewielu bo po co ściemniać i ryzykować odłączenie.

Znana jest teoretyczna maksymalna przepustowość w EV-DO Rev.A i wynosi ona 3,1/1,8. Próbowałem znaleźć w materiałach informację o maksymalnej liczbie połączeń jaką może zrealizować wieża tak aby zapewnić maksymalne prędkości - niestety nie znalazłem. Może ktoś to wie?

Zmierzam do tego, że jeśli np. dla zachowania 1Mbit/s/user wieża może obsłużyć max 1000 userów, wież jest 50 a userów 50000 to zasadniczo jest ok. Jeśli natomiast userów jest 50K a sumaryczna wydajność sieci może obsłużyć 25K userów to jest zdecydowanie niefajnie i Orange gra nie fair. Tak czy inaczej mało mnie obchodzi czy się im ruch koncentruje czy nie - jeśli mam na umowie do 1Mbit/s i miałbym realnie 0,8 to powiedzmy, że bym się z tym pogodził. Ale jeśli mam permanentnie 0,35?

Tak czy inaczej Orange zapowiada 2Mbit/s i zastanawiam się jak to zrobią. Upgrade softu i urządzeń? Zwiększenie liczby wież? A może umowy będę na 2Mbit/s a ja nadal będę miał to samo co mam?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26151
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Otwarte Porty

Post autor: wojteks »

qbota pisze:jednak formalnie funkcjonuje jako stacjonarna.
Jako stacjonarna funkcjonuje tylko w usłudze Freedom Pro. W pozostałych usługach jest mobilna (Free Optimum i wyższe).
qbota pisze:maksymalnej liczbie połączeń jaką może zrealizować wieża tak aby zapewnić maksymalne prędkości
1 user 3.1Mbps, 3 po 1Mbps i tak dalej na jeden sektor/nośną. Nie można mówić o obciążeniu wieży a raczej o sektorze/nośnej. Oczywiście zakładamy że nie ma problemu w dosyle do wieży po stronie operatora.
qbota pisze:Ale jeśli mam permanentnie 0,35?
To by znaczyło że jest w okolicy wielu klientów. Jeżeli mieszkasz w okolicy dużego miasta to normalne bo na nowych osiedlach nie ma innej infrastruktury (kable dla ADSL/kablówka).
CDMA jest w zamyśle kierowane do rozproszonych/wiejskich użytkowników a nie jako zamiennik neostrady czy kablówki a wiele osób zrezygnowało z neostrady na rzecz CDMA bo było 5 zł tańsze.
qbota pisze:zastanawiam się jak to zrobią
Obecnie wyłączają telefony NMT 450 i wolną częstotliwość przeznaczają na drugą nośną do CDMA co podwoi pojemność sieci.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
czarenty6587
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 281
Rejestracja: 2009-12-19, 13:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: Otwarte Porty

Post autor: czarenty6587 »

Czyli ze CDMA ma przyśpieszyc w najblizszym czasie? na terenie całej polski?
Orange Free Optimum + ADU 635WA + Antena CDMA 450 Mhz DIPOL = DL: 2.79 Mbps, UL: 0.65 Mbps = http://www.speedtest.net/result/744529927.png
Asisst
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2009-08-26, 10:06
Lokalizacja: Kielce

Re: Otwarte Porty

Post autor: Asisst »

Czyli na OFP nie da się całkowicie hostować? Jeżeli się da to jak to zrobić - pisałem do Orange z prośbą o dynamiczne IP, ale napisali, że nie da się tego zrobić. ;x
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26151
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Otwarte Porty

Post autor: wojteks »

czarenty6587 pisze:Czyli ze CDMA ma przyśpieszyc w najblizszym czasie?
Przyspieszyć pewnie bardzo nie przyspieszy a tylko zwiększy się pojemność (ilość możliwych zalogowanych użytkowników) a co za tym idzie może wzrosną prędkości poszczególnym użytkownikom bo ruch podzieli się na więcej sektorów/nośnych.
Asisst pisze:Czyli na OFP nie da się całkowicie hostować?
Dokładnie tak, cały ruch inicjowany z internetu jest zablokowany.
Nie pomagam na PW!
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Otwarte Porty

Post autor: ryba825 »

qbota, Ty narzekasz że masz 350 kbps a ja co mam mówić? Mi z dnia na dzień znikł zasięg CDMA, a póki co nie mam funduszy na zakup anteny.
reja
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-02-20, 21:23
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Otwarte Porty

Post autor: reja »

Doskonale spisują się stacjonarne i samochodowe anteny starej telefonii komórkowej NMT 450 MHz. To ta sama częstotliwośc. Trzeba tylko od strony rutera zamontowac wtyk TNC. Pozdrawiam,

a to jest ostatnia odpowiedź BOK w sprawie blokady CDMA.

,,Dziękuję za nadesłany e-mail.
Uprzejmie informuję, że obecnie nie oferujemy usługi VPN dla numerów CDMA. Planowany okres wdrożenia usługi i udostępnienia jej Klientom to II półrocze br.
z poważaniem,
Jolanta Ślusarska
PTK Centertel Sp. z o.o.,,

jeszcze niedawno gwarantowali mi termin w I kwartale 2010 r.

Pozdrawiam,
reja
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-02-20, 21:23
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Otwarte Porty

Post autor: reja »

Witam, taką odopiedź otrzymałem z BOK po ostatniej interwencji.

,,Szanowny Panie,
Dziękujemy za zgłoszenie z dnia 23 lutego 2010 r.
Nawiązując do treści zgłoszenia wyjaśniam, że na chwilę obecną planowana data wprowadzenia usługi VPN to II półrocze br. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, owa data uległa zmianie. Jednocześnie zaznaczam, że, ww. usługa nie jest usługą podstawową, gwarantowaną według obowiązującego Pana regulaminu promocji „Internet dla Firm Pro”.
Wyrażam nadzieję, że powyższa informacja będzie dla Pana satysfakcjonujące i pomimo zaistniałej sytuacji nasza współpraca będzie pomyślnie kontynuowana.
Pozdrawiam,
[ciach]
Doradca ds. Obsługi Klientów Biznesowych,,

Nawet moja skarga do UKE nic nie pomogła.
Pozdrawiam,

[ Komentarz dodany przez: Jo_gurt: 2010-03-02, 10:20 ]
Proszę nie umieszczać danych osobowych na publicznym forum bez zgody właściciela!
Ostatnio zmieniony 2010-03-02, 10:20 przez reja, łącznie zmieniany 1 raz.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Otwarte Porty

Post autor: zDaleKi »

Dyskusja na temat danych osobowych wydzielona tu: Dane osobowe na forum.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
qbota
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-05-03, 13:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Otwarte Porty

Post autor: qbota »

Ale jakie VPN? Po prostu przestańcie blokować ruch! Ja sobie VPN sam założę jak będę chciał bez pomocy operatora. Potrzebuję normalnego publicznego IP (to mam) bez blokowania ruchu (tego nie mam).

A odnośnie transferów i szybkości. Dalszych odpowiedzi na moją emailową reklamację nie było. Jest za to znacząca różnica w działaniu usługi. Od około 1,5 tygodnia mam tylko czasami gdzieś tam poniżej 0,8Mb/s. Normą jest 1,2Mb/s. Aktualnie na przykład mam 1,6Mb/s. Przedwczoraj rano około 10, ściągam stery do Radeona, okolo 75MB. Patrzę na wykres na Tomato i szok: 2,7Mb/s i trzyma. Nie wiem czy to zbieg okoliczności, czy też warto było trochę popyszczyć i... no cóż skutecznie, choć nieformalnie, zamknięto mi usta.

W kwestii blokad bez zmian.

Jeśli więc to forum czytają PRowcy Orange to informują publicznie: sprawa została załatwiona mało elegancko ale liczy się efekt. Natomiast blokady nie odpuszczam. Przyznaję, że w tej chwili nie mam za dużego wyboru ale na wiosnę będzie kabel i wtedy CDMA stanie się łączem rezerwowym - no chyba że będzie jak jest i wtedy nie będzie to CDMA.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Otwarte Porty

Post autor: Patryk »

qbota pisze:W kwestii blokad bez zmian.
I tak nie wygrasz.
Trzeba było czytać regulaminy usługi i wcześniej ją przetestować w ramach opcji "na próbę".

[ Dodano: 2010-03-05, 17:45 ]
qbota pisze:Ale jakie VPN?
Tak się nazywa w Orange usługa udostępnienia zewnętrznego IP bez jakichkolwiek firewalli i przypisany do niej punkt dostępu.
Pierwotnie chodziło o umożliwienie funkcjonowania przede wszystkim PPTP,stąd nazwa.
qbota
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-05-03, 13:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Otwarte Porty

Post autor: qbota »

A jak kupisz samochód w salonie i zauważysz, że nie ma lusterek tydzień później to też nie jest to problem salonu? To, że produkt ma wadę ukrytą w żaden sposób nie zwalnia sprzedawcy od odpowiedzialności.

Jest więcej potrzeb niż VPN. Ja akurat potrzebuję wejść na rejestrator monitoringu i wejść na http routera celem użycia WOL. Dobrze, niech sobie zablokują tcp25 w ramach walki ze spamem, niech wytną tcp80 żeby im serwerów nie stawiali, niech w ogóle wyrąbią wszystko od 1 do 1500, albo w ogóle wszystko... a tylko oczko niech zostawią na 20 portów - gdzie bądź!

Narzucili 3GB limitu co na dzisiejsze czasy naprawdę nie jest dużo, to po co jeszcze blokują cokolwiek? Żeby mnie ochronić przez atakami hakerów? No weeeź...

Przypomina mi to wypowiedź jednego z polityków, że żeby ograniczyć ilość wypadków na drogach nie należy ich wcale rozbudowywać i remontować, tylko właśnie zwężać i ograniczać, bo na wąskiej i niebezpiecznej drodze kierowcy bardziej uważają i jest mniej wypadków.
Idąc tym torem myślenia Orange mogłoby zablokować żądania o pliki SWF albo najlepiej też JPG. A już tak bez żartów: gdyby wpadli na pomysł zablokowania FTP to też było by w gruncie rzeczy ok?

Tak, wiem, sam nie wygram. Ale gdyby do UKE wpadło 5K skarg na tą kwestię to może chociaż by Orange przemyślało sprawę dogłębniej.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Otwarte Porty

Post autor: Jo_gurt »

qbota pisze:To, że produkt ma wadę ukrytą w żaden sposób nie zwalnia sprzedawcy od odpowiedzialności.
Ale gdzie tu masz wadę ukrytą? (pomijam przykład z lusterkami, bo to w ogóle bez komentarza).
qbota
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-05-03, 13:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Otwarte Porty

Post autor: qbota »

Operator zaoferował dostęp do internetu w ramach "istniejących możliwości technicznych" nie wspominając o jakichkolwiek ograniczeniach.
Włączam, działa. Po jakimś czasie okazuje się, że częściowo nie działa. To nie jest wada ukryta?
Jeśli lusterka się nie podobają to może tak:
A jak kupujesz pralkę to też w sklepie sprawdzasz czy każdy z dwudziestu programów działa prawidłowo? A może robisz to w domu? A jak okaże się, że nie działa to co? Też "możliwości techniczne", czy raczej wada ukryta?

Jo_gurt sorry ale naprawdę uważasz, że wszystko jest oukej, że wszystko w porządalu i, w ogóle chłopaki z Orange nie robią nic niefajnego blokując ruch w imię nie wiadomo czego?

Piszesz "usługa udostępnienia zewnętrznego IP bez jakichkolwiek firewalli i przypisany do niej punkt dostępu". A gdzie jest w umowie czy regulaminie napisane, że dostanę niezewnętrzne IP a włączonym firewallem? Czy ktoś o tym choćby wspomniał przy podpisywaniu umowy?
Trochę jak "Jakbym chciał bez frytek to bym chyba powiedział bez frytek" - chłopaki nie płaczą :)

Dobrych 10 lat temu był podobny numer z GSM: usługa nazywała się "przesył danych" a potem się okazywało, że ok, ale inicjacja połączenia musiała być po stronie GSM. W drugą stronę nie działało. Robiliśmy wtedy system AVL i zostało zakupionych kilkadziesiąt abonamentów za konkretne pieniądze. Sprawa ciągnęła się prawie dwa lata, ale w końcu operator oddał kasę, i zmienił w cenniku i regulaminach na "przesył danych od abonenta".
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Otwarte Porty

Post autor: YaHooo »

qbota pisze: ogóle chłopaki z Orange nie robią nic niefajnego blokując ruch w imię nie wiadomo czego?
Jakto nie wiadomo czego? Przecież będąc złośliwym można zapuścić pingowanie wielkimi (max 65500 bajtów) pingami danego usera i w ten sposób można mu wyczerpać limit (dając taki ping co sekundę masz 3.7MB w minutę, około 225MB w godzinę). I jakby Ci się coś takiego przytrafiło to byś płakał na forum, że Oragne nie zabezpiecza się przed takimi sprawami.
qbota pisze:Czy ktoś o tym choćby wspomniał przy podpisywaniu umowy?
To było się spytać, przy podpisywaniu umowy o takie sprawy. Jak mi trzeba było wiedzieć pewne rzeczy jak brałem swojego iPlusa to wypytałem o wszystko. Skąd sprzedawca ma wiedzieć czego Ty wymagasz od internetu? Nie mają tam szklanej kuli i nie wiedzą, że chcesz stawiać np serwery na swoim łączu.

[mod]
Miałem nie odpisywać, ale gościu jest dla mnie śmieszny. Nie dopytał się i teraz ma do wszystkich żal.
[/mod]
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
qbota
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-05-03, 13:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Otwarte Porty

Post autor: qbota »

Może bym i płakał, a może mam ustawiony router na drop, otwarte wysokie porty na swoje rzeczy i nie przejmuję się 99,9% pingujących "hakerów". A jeśli trafi się jakiś bałwan który mimo wszystko będzie walił w tego drop-a to owszem, poproszę operatora o reakcję. Dokładnie tak jak proszę o podobne sprawy GTS i OVH (czy nawet TPSA na DSLu) - bo tam trzymamy swoje klocki - i jest to standardowa obsługa klienta.

Pytanie tylko dlaczego jestem uszczęśliwiany na siłę? Czy podobne praktyki stosują inni operatorzy na takich czy innych łączach? Nie bądźmy fantastami: rozumiem porty netbios, smtp i parę innych ale słyszałeś o ataku dos czy nawet pingami na port 10000?

"Było się spytać" - ŻE CO? A może jednak "było poinformować" co? Nie możemy rozumować w ten sposób, że jeśli coś jest niefajne i jest w regulaminie to wszystko gra, a jeśli nie ma w regulaminie to nadal wszystko gra bo się mogłem dopytać. To po co w ogóle umowa i regulamin? Wracam do samochodu: jak Ci sprzedawca mówi, że prędkość maksymalna to 200km/h a po kupnie dowiadujesz się że tylko ze stromej górki to też jest ok? No chyba tak, przecież mogłeś zapytać "czy na równej poziomej drodze asfaltowej"...
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Otwarte Porty

Post autor: YaHooo »

qbota pisze:"Było się spytać" - ŻE CO? A może jednak "było poinformować" co?
Skąd sprzedawca ma wiedzieć z jakim klientem na do czynienia? Załóżmy, że nie znasz się na telewizorach i interesuje Ciebie tylko to by pooglądać na nim serial. Jak byś zareagował jakby sprzedawca zaczął wykładać Tobie to w jakiej technologii jest wykonana matryca LCD oraz jakie to ma szerokie możliwości zmiany parametrów geometrii obrazu? Nie można oczekiwać od wszystkich, że wszystkie informacje zostaną podane na tacy. Jesteśmy dorosłymi ludźmi i każdy zdrowo myślący człowiek wie, że jeśli nie chce się mieć kłopotów i niespodzianek, to trzeba pytać. Jak się będzie oczekiwało informacji podanych na tacy, to życzę powodzenia.

[ Dodano: 2010-03-07, 22:01 ]
qbota pisze:Nie bądźmy fantastami: rozumiem porty netbios, smtp i parę innych ale słyszałeś o ataku dos czy nawet pingami na port 10000?
Nie wiem, bo akurat tym zagadnieniem się nie zajmuję. Ale blokując ruch inicjowany z zewnątrz można blokować ataki typu DOS. Z tym się zgodzisz chyba?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
qbota
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-05-03, 13:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Otwarte Porty

Post autor: qbota »

Nie popadajmy w skrajności. Porównanie z telewizorem i budową matrycy LCD to trochę jakby mi w salonie Orange tłumaczyli zasady systemu binarnego. Moim zdaniem to trochę bardziej jak informacja czy telewizor nie ma złącza scart: w domyśle każdy ma. Zgadzam się z Tobą, że nie każdy sprzedawca powie, że tego eurozłącza nie ma i stawiam swoje najlepsze kapselki, że sprzedawca w salonie Orange nie miał pojęcia o blokowaniu ruchu przychodzącego.
Nie zmienia to jednak faktu, że mogę czuć się zrobiony w bambuko i próbować to zmienić. Bo jak przychodzę do domu gdzie mam dvd, tuner i co tam jeszcze i na wszystkim jest eurozłącze to będę lekko wkurzony, że nie mam jak podłączyć do tego TV.
Analogicznie jeśli używam (a używam!) łącza DSL z TPSA, DSL z Netii, GSM Play, GSM iPlus (jest opcja stałego IP nawet), kablówka INEA i nigdzie nie blokują ruchu przychodzącego to jestem lekko wkurzony, że tutaj nie działa.

Tak blokowaniem ruchu można zapobiegać atakom DOS. Jest to zapobieganie z gracją słonia w składzie porcelany.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Otwarte Porty

Post autor: YaHooo »

qbota pisze:Zgadzam się z Tobą, że nie każdy sprzedawca powie, że tego eurozłącza nie ma i stawiam swoje najlepsze kapselki, że sprzedawca w salonie Orange nie miał pojęcia o blokowaniu ruchu przychodzącego.
Co do tego mogę się zgodzić, że mógł nie wiedzieć. I jeśli nie wiedział, to już jest trochę poważna sprawa. Sprzedawca rzeczywiście powinien znać możliwości usługi jaką sprzedaje.
qbota pisze:Analogicznie jeśli używam (a używam!) łącza DSL z TPSA, DSL z Netii, GSM Play, GSM iPlus (jest opcja stałego IP nawet), kablówka INEA i nigdzie nie blokują ruchu przychodzącego to jestem lekko wkurzony, że tutaj nie działa.
Oj z tego co wiem, to każdy operator komórkowy (2g/3g) standardowo blokuje takie połączenia inicjowane z internetu. Tylko, że Plus oraz Orange daje możliwość odblokowania sobie w pełni routowalnego IP.
qbota pisze:Jest to zapobieganie z gracją słonia w składzie porcelany.
Niby tak, ale jakaś obrona to jest i moim zdaniem 95% użytkowników nawet tego nie dostrzeże :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Asisst
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2009-08-26, 10:06
Lokalizacja: Kielce

Re: Otwarte Porty

Post autor: Asisst »

Witam, Czy na OPF da się 'hostować' przez hamachi? :)
wiotr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-03-11, 09:12
Lokalizacja: Koronowo

Re: Otwarte Porty

Post autor: wiotr »

Da się. Robię tak prawie od samego początku. Niestety, prawdopodobnie blokują IP należące do firm, bo od pewnego czasu w pracy Hamachi przez LAN mi nie działa, a przez komórkę tak. Natomiast działa LogMeIn - to taki wirtualny pulpit przez przeglądarkę internetową.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26151
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Otwarte Porty

Post autor: wojteks »

wiotr pisze:bo od pewnego czasu w pracy Hamachi przez LAN mi nie działa
Więc pewnie pracodawca coś blokuje a nie Orange.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ