Czy przejście na 802.11n ma sens?

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ResonicX
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2012-07-06, 15:16
Lokalizacja: Zamość

Czy przejście na 802.11n ma sens?

Post autor: ResonicX »

Witam,

Jestem użytkownikiem internetu WIFI. Jakość działania pozostawia wiele do życzenia: pingi skaczą jak szalone przez większość dnia, tak samo transfer, po południu i wieczorami ledwo strony dają się otworzyćm, czasem wyskakują "ograniczenia łączności" itp.

Operator twierdzi że nikt mu się nie skarży na działanie sieci, że u niego poziom obciążenia wynosi 50% i takie tam. Nie będę z nim gadał bo to nie ma sensu. Problem działania internetu nie leży po mojej stronie tylko po jego.

Używam modemu WIFISKY 3000mW pracującego w trybie 802.11b lub 802.11g (sam sie czasem przestawia).

No i teraz mam pytanie: Czy warto w takiej sytacji kupować modem obsługujący tryb 802.11n ?? Czy to coś pomoże? Sieć obsługuje ten tryb więc może to poprawi jej działanie?
Nie mam ochoty płacić za coś czego nie otrzymuję :klnie:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Czy przejście na 802.11n ma sens?

Post autor: wojteks »

ResonicX pisze:WIFISKY 3000mW
To jest przyczyna Twoich problemów.
Nie pomagam na PW!
ResonicX
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2012-07-06, 15:16
Lokalizacja: Zamość

Re: Czy przejście na 802.11n ma sens?

Post autor: ResonicX »

i dlatego internet rano działa a wieczorem już nie?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy przejście na 802.11n ma sens?

Post autor: Jo_gurt »

ResonicX, nie wiem czy bezpośrednia, ale na pewno świadczy o słabej jakości sieci dostawy.
ResonicX
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2012-07-06, 15:16
Lokalizacja: Zamość

Re: Czy przejście na 802.11n ma sens?

Post autor: ResonicX »

moim zdaniem winny jest przeciążony nadajnik. No i właśnie czy ja jako klient moge coś osiągnąć wymieniając modem?
Awatar użytkownika
XanPL
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 242
Rejestracja: 2012-06-19, 12:10
Lokalizacja: Legionowo

Re: Czy przejście na 802.11n ma sens?

Post autor: XanPL »

Ja jestem ciekaw jaką kolega ma antenę, bo jeśli zwykłego patyka to też może powodować problemy z prawidłowym połączeniem.
BTW. niech kolega odpisze czy ma jakąś zewnętrzną czy tego patyka co byl w zestawie?!
BTW2. i jeszcze jaką masz odległość do operatora w linii prostej ?
CYBERTECH Antena Dualna LTE/4G 15dBi MIMO + Huawei E5186s-22a
1x Ubiquiti UniFi UAP 1x UniFi AP-AC v2
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Czy przejście na 802.11n ma sens?

Post autor: wojteks »

ResonicX pisze:moim zdaniem winny jest przeciążony nadajnik.
Zmień dostawcę.
ResonicX pisze:czy ja jako klient moge coś osiągnąć wymieniając modem?
Raczej nie, najprawdopodobniej nowa/inna karta WiFi czy AP Client może w ogóle nie działać w sieci dostawcy bo będzie miał inny MAC. To możesz zrobić raczej tylko w uzgodnieniu z dostawcą.
Nie pomagam na PW!
ResonicX
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2012-07-06, 15:16
Lokalizacja: Zamość

Re: Czy przejście na 802.11n ma sens?

Post autor: ResonicX »

nie ma takiej opcji żebym zmienił dostawcę, bo mnie na żadnego innego nie stać.
Jeśli bym wymienił modem to myśle że bez problemu operator podłączy go do sieci, tylko właśnie pytam czy to <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> ma sens?

Antena? kierunkowa patykowa Yagi 14dbi. Odległość od nadajnika 500m bez przeszkód terenowych. Ale to nie ma znaczenia, sygnał mam 80-90% - stabilny a internet raz działa raz nie. Tak do południa jeszcze da się normalnie korzystać a potem jak gimbusy wrócą że szkól, jak nawłączają tych torrentów to już koniec.
Po prostu tu gdzie mieszkam jest tylko jeden nadajnik i nie wyrabia, jest za dużo użytkowników.


tak działał internet w poniedziałek rano:

http://zapodaj.net/6474718e01d4e.png.html
http://zapodaj.net/04955351fda55.png.html
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy przejście na 802.11n ma sens?

Post autor: YaHooo »

ResonicX pisze: Po prostu tu gdzie mieszkam jest tylko jeden nadajnik i nie wyrabia, jest za dużo użytkowników.
Jak sam twierdzisz to jest wina za dużego obciążenia sieci. A na to sam nic nie poradzisz. Zmiana karty na inną nie zmniejszy obciążenia sieci. Bo zawsze sieć jest tak dobra jak najgorszy jej element. A tu najgorszym elementem jest baza oraz słaba konfiguracja. Poproś dostawcę o wycięcie p2p i innych zamulających usług, jeśli nie chcesz zmieniać operatora.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ