Plus LTE zawieszanie się łącza

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zajeta_nazwa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2013-12-19, 14:21
Lokalizacja: Lębork

Plus LTE zawieszanie się łącza

Post autor: zajeta_nazwa »

Witam! Od prawie roku jestem użytkownikiem internetu Plusa Lte.
Od jakiś dwóch miesięcy internet zawiesza się sporadycznie, przestają się ładować strony, transfer staje. Pomaga wyjęcie modemu i restart aplikacji.
Od kilku tygodni dzieje się tak na okrągło, łącze zawiesza się co 10-20 minut.
Wszystko na modemie zte MF821.
Dziś przedłużałem umowę i wziąłem router Dlink, ale problem pozostaje ten sam.
Zasięg full, prędkość znakomita (nadajnik ok 1-2km od domu).
Czy może to być wina karty sim czy problemów powinienem się doszukiwać u samego operatora ?
pawelpk
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-02-27, 19:09
Lokalizacja: goleniów

Re: Plus LTE zawieszanie się łącza

Post autor: pawelpk »

A jak jest z plusem?Czy rozliczają Ci z pakietu GB wejścia na strony?Bo w playu wejścia na strony nie idą z pakietu danych jedynie filmiki itp.
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Plus LTE zawieszanie się łącza

Post autor: Darek.74 »

zajeta_nazwa pisze:czy problemów powinienem się doszukiwać u samego operatora ?
Raczej to, całe szczęście 2 dni temu skończyła mi się u nich umowa, bo od jakiegoś czasu też mi ruch zamierał raz na jakiś czas. A miałem tak w Warszawie i Wołominie na modemach różnych firm.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Plus LTE zawieszanie się łącza

Post autor: YaHooo »

zajeta_nazwa a czy te zawieszanie się nie występuje po jakimś czasie bezczynności? Bo może po prostu zrzuca Cię na UMTS i modem nie radzi sobie z wejściem na HSDPA ponownie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Plus LTE zawieszanie się łącza

Post autor: Darek.74 »

YaHooo pisze:może po prostu zrzuca Cię na UMTS i modem nie radzi sobie z wejściem na HSDPA ponownie.
zajeta_nazwa pisze:Dziś przedłużałem umowę i wziąłem router Dlink, ale problem pozostaje ten sam.
Chyba że zbieg okoliczności, i obydwa urządzenia mają problem. Ale wątpię, u mnie też takie coś miało miejsce, ale rzadziej.
Ostatnio zmieniony 2013-12-19, 18:43 przez Darek.74, łącznie zmieniany 1 raz.
zajeta_nazwa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2013-12-19, 14:21
Lokalizacja: Lębork

Re: Plus LTE zawieszanie się łącza

Post autor: zajeta_nazwa »

No właśnie nie, często zacinał się w trakcie pracy. Byłem w salonie plusa, zalecono mi wymianę karty sim. Od 10 minut pracuję na nowej karcie i jak na razie (odpukać) wszystko hula.

@pawelpk - odliczają za wszystko. Dopiero teraz przeszedłem na wyższą taryfę i youtube + ipla jest bez limitu, a to mi najwięcej transferu pożerało.

[ Dodano: 2013-12-20, 04:28 ]
Czegoś tu nie rozumiem. W laptopie po WiFi sporadycznie wyskakuje informacja, ze połączenie jest ograniczone-brak dostępu do internetu (Windows 8.1) natomiast na komórkach chodzi idealnie.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Plus LTE zawieszanie się łącza

Post autor: YaHooo »

Darek.74 pisze:Chyba że zbieg okoliczności, i obydwa urządzenia mają problem.
Tego wykluczyć się niestety nie da. Czasem modem nie potrafi sobie z tym poradzić i już.
zajeta_nazwa pisze:Od 10 minut pracuję na nowej karcie i jak na razie (odpukać) wszystko hula.
Trzeba potestować jeszcze kilka dni, aby sprawdzić czy na pewno to wina karty SIM.
zajeta_nazwa pisze: W laptopie po WiFi sporadycznie wyskakuje informacja, ze połączenie jest ograniczone-brak dostępu do internetu
A internet wtedy masz? Bo Win 7 u mnie czasem lubi twierdzić, że nie ma dostępu do sieci, a www działa idealnie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
zajeta_nazwa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2013-12-19, 14:21
Lokalizacja: Lębork

Re: Plus LTE zawieszanie się łącza

Post autor: zajeta_nazwa »

YaHooo pisze:A internet wtedy masz? Bo Win 7 u mnie czasem lubi twierdzić, że nie ma dostępu do sieci, a www działa idealnie.
W innych urządzeniach jest, ale jak windows mówi, że nie ma, to nie ma :D
Awatar użytkownika
mobilek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2010-12-10, 13:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plus LTE zawieszanie się łącza

Post autor: mobilek »

Niestety również miałem z nimi taki kłopot, skończyła mi się umowa i nie przedłużałem. Moja znajoma przedłużyła teraz bardzo żałuje.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Plus LTE zawieszanie się łącza

Post autor: YaHooo »

mobilek pisze:Moja znajoma przedłużyła teraz bardzo żałuje.
Niestety przed pospisywaniem umów warto się dłużej zastanowić ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Plus LTE zawieszanie się łącza

Post autor: ra-v »

Przetestuj Modem i router Dlink (jak rozumiem to router 3G a nie router+modem ZTE) w innej lokalizacji, tak aby wyjechać spod tego nadajnika. Wykluczysz wtedy sprzęt.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
ODPOWIEDZ