MOOOOOTÓR!!

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

MOOOOOTÓR!!

Post autor: Mikolaj211 »

Chciałbym się dowiedzieć, czy są na tym forum jacyś fani motocykli. Może nie koniecznie fani, tylko po prostu osoby, które lubią, lub mają motocykl. Można by zamieszczać zdjęcia swoich motocykli, wymieniać informacjami. Szczególnie chodzi tu o polskie, zabytkowe (właściwie innych nie ma :)) motocykle. Zapraszam wszystkich do wypowiadania się!
Jarek no.1

Re: MOOOOOTÓR!!

Post autor: Jarek no.1 »

Od 7 roku życia jeżdżę jednośladami, mam na koncie wiele zlotów (słynny Jedlińsk) i imprez.
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: MOOOOOTÓR!!

Post autor: Mikolaj211 »

Jarek no.1, a obecnie posiadasz coś na stanie :)?
Jarek no.1

Re: MOOOOOTÓR!!

Post autor: Jarek no.1 »

Chwilowo nie ale to się zmieni, na razie miałbym problem z garażowaniem.
Obecnie tylko 2 auta... a i jeszcze kosiarka - smok, silnik 4-suwowy, całe 150 cm. sześć :rotfl:
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: MOOOOOTÓR!!

Post autor: Mikolaj211 »

Ja posiadam cztery motorki: Wskę, Shlkę, Simsona i Charta. Odpaliłem przedwczoraj wskę właśnie - stała od czerwca i po kilku kopnięciach gada!! A ma 31 lat :)
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: MOOOOOTÓR!!

Post autor: Boras »

Ja co prawda nie jeżdżę motocyklami ale normalnie głupieję gdy widzę odrestaurowanego Junaka. Mam ambitny plan zakupić sobie kiedyś takie cudo. Piękna maszyna :cwaniak:
Jarek no.1

Re: MOOOOOTÓR!!

Post autor: Jarek no.1 »

Boras pisze:ambitny plan zakupić sobie kiedyś takie cudo
Fakt, może się podobać.
Miałem takich kilka dawno temu, to bardzo nieudana konstrukcja, już chyba nawet z nowych stojących w sklepie kapał olej, bardzo źle rozwiązana skrzynia biegów - wałek łożyskowany w wałku, wystarczy lekki luz na każdym i się wygina jak patyk, złe smarowanie (problem lewego dekla), słabe chłodzenie oraz problem podstawowy elektryka.
Ostatni junak był wyprodukowany w 1964 więc dobrze zachowany egzemplarz to cud, większość jest nieudolnie naprawiana przez domorosłych mechaników i przedstawia stan opłakany.
Mikolaj211 pisze:posiadam cztery motorki: Wskę, Shlkę
Mam gdzieś w swoich papierach materiały jak z takich cudaków wyciągnąć więcej mocy, są opisy, rysunki, wymiary itd
szeryfcio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-03-06, 15:29
Lokalizacja: D?biny

Re: MOOOOOTÓR!!

Post autor: szeryfcio »

ja to mam fioła na punkcie motocykli ale starsi mi nie dają kupic nic większego niz Simsona a ja bym chciał chociasz jakiegos scigacza 125cm3.Są ładne i nie droge patrzyłem na allegro
to za 5 patyków mozna juz cos kupic!!!!!
szeryfcio
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: MOOOOOTÓR!!

Post autor: Mikolaj211 »

Ja umieszczę filmik, jak odpala WSK-a po zimie (tzn. odpaliłem ją kilka dni temu, teraz ponownie). Żeby nie było, że najpierw ją nagrzałem, to trzymam na początku rękę na cylindrze. Filmik na YT: http://pl.youtube.com/watch?v=5e7q_zHgZXY (oczywiście filmik dość krótki, taki, że moje łącze dało radę go "zupladować". Jednak jak chciałem go obejrzeć na EDGE, to musiałem trochę poczekać, aż się cały załaduje...)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26174
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: MOOOOOTÓR!!

Post autor: wojteks »

do lasu by jutro albo w niedzielę pojechać na początek sezonu, dziś Yamahę TT350 lekko przeglądnąłem, łańcuch nasmarowałem, oleje posprawdzałem a jutro w błotko!
Nie pomagam na PW!
Jarek no.1

Re: MOOOOOTÓR!!

Post autor: Jarek no.1 »

wojteks pisze:a jutro w błotko
To najlepsze lekarstwo na sen :hyhy: :ok:
Awatar użytkownika
pablo
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2006-06-26, 21:02
Lokalizacja: Zamość

Re: MOOOOOTÓR!!

Post autor: pablo »

Posiadałem do niedawna Jawę 250 z 63 roku. Za młodu przeleciało przez moje łapy troszkę jednośladów :cwaniak: od kadeta począwszy, przez obie WSK (3-,4-), MZ, CZ, itp.
Nie skalałem się jednak sprzętem młodszym od siebie :rotfl:
Jawa miała piękny niklowany zbiornik, w nim konsolę ze stacyjką i amperomierzem, słowem cudo :ok:
Pozdrawiam.

Huawei E220/Iplus/Linuks/~do 1.5Mbps na HSDPA
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: MOOOOOTÓR!!

Post autor: Mikolaj211 »

Ja przed chwilą oficjalnie otworzyłem sezon 2008 :)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: MOOOOOTÓR!!

Post autor: Patryk »

Posiadam Komara "sztywniaka" z 1969r,niestety z nieoryginalnym silnikiem (z 1975,na kopniak).
Oczywiście zarejestrowany,do jazdy,w pełni sprawny (poza lekkim luzem na przednim wahaczu - tulejek "nie idzie" już dostać,trzeba dorobić).

Poza tym poluję na nie dłubanego Junaka.

Z innych prawie zabytkowych pojazdów silnikowych posiadam na razie tylko Malucha '75 ;)
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: MOOOOOTÓR!!

Post autor: Mikolaj211 »

Mój kolega z innego forum (o tematyce właśnie motocyklowej :)) zrobił charta na oryginała. Ale to jeszcze nic: prawie wszystkie części, w tym silnik, są nowe i oryginalne, zmd.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: MOOOOOTÓR!!

Post autor: Patryk »

Mikolaj211 pisze:zrobił charta na oryginała.
Tak prawdę mowiąc to chart to żaden klasyk ani tym bardziej zabytek :] - zrobienie go na oryginała na oryginalnych częsciach to pestka w porównaniu z choćby takim Komarem,a są maniacy,który to robią.
Awatar użytkownika
Maciek
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 343
Rejestracja: 2006-12-02, 14:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: MOOOOOTÓR!!

Post autor: Maciek »

Klasyk to motorynka z okrągłym silnikiem ... którą posiadam :cwaniak: No i oprócz tego mam Skutera > Honda x8rs - Super maszynka! No i rozwalana MZ'ke + Jakiś KTM którego wujek w niewiadomych okolicznosciach przywiozl z niemiec :P
Dawno mnie tutaj nie było :)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: MOOOOOTÓR!!

Post autor: bob »

Maciek pisze:Jakiś KTM którego wujek w niewiadomych okolicznosciach przywiozl z niemiec :P
A czym zajmuje się wujek ? :hyhy:
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: MOOOOOTÓR!!

Post autor: Paweł »

Ja umieszczę filmik, jak odpala WSK-a po zimie
obejrzałem filmik i widzę że masz taką samą "wueche" jak ja miałem tylko mój lelek był czarny
wspaniały motór nawet wyglądało że ma dwa zegary , ale to drugie to była puszka od stacyjki
terenowa WSK-a 125 eech
ODPOWIEDZ