[Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: bob »

lukasz_bigo pisze:W skrócie, na ten moment: iPhone jest dla wszystkich, którzy chcą być zauważeni LUB lubią piękne telefony LUB są ciekawi sprzętu Apple
Ciekawie choć częściowo trochę dla mnie kontrowersyjne stwierdzenie ponieważ ten telefon jakoś mi się nie chce podobać i znam ludzi o podobnej opinii. Ale wiadomo jak z gustem jest. Ja nie potrafię się zebrać nawet na jakąkolwiek ocenę designu tego sprzętu i nie potrafię powiedzieć dlaczego. No może jedynie co mi przychodzi do głowy to słowo "nijaki". Nie widzę w nim żadnych estetycznych walorów. Nie jest to na pewno tradycyjny telefon ale jednocześnie nie kojarzy mi się jako przedmiot futurystycznej wizji. Być może jeśli to byłby monolit (jedna prostokątna bryła) to taki futuryzm bym w nim dostrzegał ale to ni design monolitu ni retro :)
lukasz_bigo pisze:Ja nie kupię z trzech powodów: zbyt słaby aparat (moja dwuletnia N80 ma lepszy), nieobecność programów do nawigacji (po cholerę GPS w takim razie?), problemy ze stabilnością. Słowem: z punktu widzenia technologii iPhone 3G jest w tyle względem reszty świata.
Powód pierwszy słaby aparat dla mnie nieistotny bo uważam, że nie można zrobić zdjęcia telefonem. To jest po prostu niemożliwe i dlatego może być w nim aparat jakikolwiek aby tylko potrafił pstryknąć zdjęcie nawet obsługiwany przez całkowicie "nagrzanego" członka imprezy towarzyskiej czy rodzinnej. Takie zadanie też przypisuję Nokii N80 (posiadam, nie nadużywam dla jasności), która według mnie kompletnie zdjęć nie potrafi robić. Powód drugi to chyba łącznik dla wielu takich sprzętów. A więc chcesz mieć porządną mapę do nawigacji to sobie ją kup. Powód trzeci 3G zgadzam się i nic tu dodać i nic ująć. Po prostu nie ma o czym pisać w temacie 3G.
lukasz_bigo pisze:Jestem estetą, na myśl o nim serce bije mi szybciej.
Ja również jak mi się przynajmniej wydaje i tu niestety moje serce jest zimne jak głaz. ;)
lukasz_bigo pisze:Ma w sobie to coś, co ma też MacBook i samochody mojego ulubionego producenta...
Napiszę w podobnym stylu. Z wyglądu ten telefon dla mnie jest tak nudny jak samochody mojego ulubionego producenta tylko z tą różnicą, że samochody te słyną z niezawodności działania.
lukasz_bigo pisze:iPhone 3G jest jak z piękną dziewiętnastolatką - każdy chciałby mieć, nie każdy ma. Jedni rezygnują, bo za młoda i za głupia. Inni, bo za często wspomina swego byłego. A część zostaje i korzysta...
Podoba mi się sposób w jaki to napisałeś ale nie do końca to co napisałeś. Brakuje mi tu tego piękna pięknej młodej dziewczyny ale z resztą się zgodzę. :ok:
lukasz_bigo pisze:Mam nadzieję, że bardziej zaciemniłem niż rozjaśniłem i dzięki temu przeczytacie artykuł.
Umiejętnie posługujesz się "piórem" więc potwierdzam, że Ci się udało. ;) :ok:
lukasz_bigo pisze:proszę o docenienie szczerości :)
Jak najbardziej doceniam i ja i reszta gospodarzy naszego wspaniałego forum. Bardzo dziękuję i zapraszam na kolejne mini recenzje urządzeń telekomunikacyjnych u nas. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że masz dużo zajęć w innym miejscu ale bylibyśmy bardzo wdzięczni jeśli poświęciłbyś swój czas również nam. :ok:

Pozdrawiam, bob. :)
Tracer
Stały użytkownik forum
Posty: 111
Rejestracja: 2008-05-11, 13:12
Lokalizacja: Wawa

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: Tracer »

Cytat z innego forum ;
"Od kilku lat jestem sobie w sieci era(8 lat), no i od kilku dni mam "piekło" ze strony konsultantów. 8 telefonów dziennie w sprawie Iphone 3G, namawiają polecają. Kończy mi się umowa a płace rachunki za abonament ok 200zł, to chcą na przedłużenie wcisnąć IPHONE 3G. Grzecznie im tłumacze, że muszę się zastanowić (mam 2 telefony), a oni ciągle, że to hit itd. Poprosiłem, żeby zadzwonili poźniej.

Czytam sobie o IPhone3G i patrze.... bateria(ogniwo) na stałe wlutowane w płyte główna (400 ładowań starcza, potem serwis i wymiana), MMS brak (a jak klient ma stłuczkę, to robię zdjęcie i wysyłam do firmy, to wiedzą co wziąść ze sobą na ewent wymiane na miejscu, samochód zastępczy[jak się kupuje autko za 150 tys i więcej to tak nadziani mają]), GPS jest ale czytam, że nie ma miejsca na zapisanie wczytanych map, wiec jak 2 raz korzystamy z GPS to od nowa płacimy za przesyłanie map/danych (google maps, nie wiem czy można inne wgrać). To troche przygotowany czekam na konsultanta, zarzucam go pytaniami, po chwili pik pik, koniec połaczenia.

Ktoś zwiał. Za godzine dzwoni przedstawia się starszy konsultant i mówi mi, że jeśli nie chce Iphona to mogłem grzeczniej powiedzieć, Kurcze ja tylko poczytałem i się zapytałem. W czasie pracy poszedłem sobie do salonu ery, przedłużać umowe, bach znowu .... teraz Pani przekonuje mnie do Iphone, nawet mogę się nim pobawić. Ładnie wygląda, ekran dotykowy nie bardzo mi pasuje, przeglądarka Safari, klient email jest fajny. Chciałem sprawdzić czy bluetooth wykryje mój telefon, znowu niespodzianka i to niemiła bluetooth działa tylko ze słuchawkami, nie możemy połaczyć się z np z laptopem,telefonem. Pani zdziwiona, że grzecznie odmawiam, pytam się o N95 8Gb. Z Nokią mają kłopot bo teraz liczą, że na Iphone zarobią. Ale w końcu podpisuje pakt z diabełkiem na N95 8Gb(do sprzedaży), ale do odbioru dopiero za 3-5 tygodni.

Iphona 3G wersja 16 GB w abonament za 195 zł 350 minut do wszystkich, 2 Gb na przesyłanie danych w umowie na 24/36 cena 295zł/1zł . Jednak wolałem Nokie, choć pójdzie na sprzedaż ( no chyba, że mnie telefon przekona, ale pewnie nie przez tą pamięć flash 8Gb)"
Zródło ;)
http://sisx.pl/topics20/iphone-3g-atak- ... 0afa08136e
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: yagi »

Mialem troche do cynienie z tym "cudem". Mnie ten telefon odpycha. Co do GPS to jest tylko po to zeby na Google Maps znalezc siebie na mapie z dokladnoscia do kilku metrow i zeby sie zorientowac gdzie jest najblizsze kino lub restauracja (te ktore sie reklamuja w Google Maps).

Jak dla mnie to kawalek przereklamowanego gniota. Kilka godzin zabawy nie przekonalo mnie ani troche do tego urzadzenia. Juz wole HTC TyTN II ktorego uzywam na codzien...
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
temp333
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2008-03-22, 20:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: temp333 »

Faktycznie to jest technologiczny przereklamowany gniot, ale marketing robi swoje i sprzedaje się jak jak świerze bułeczki. GPS w tym telefonie to bajer, bo nie ma programow do nawigacji - na Symbiana jest ich conajmniej 6 i moge wybrać ten, który mi odpowiada. Iphone nie moze tez dzialać jako modem. Czytelam tez ze nie moze laczyc sie przez bluettoth z innymi komorkami - tylko z komputerem. Aparat 2Mpix to porażka - moze komorka nie robi zdjec jak cyfrowka(oprocz Samsunga Innov8), ale czasem pstrykne sobie fotke kartki papieru i nie biegam po skanerach czy kserach. Wedlug mnie to iphone nadaje sie tylko do przegladania internetu i niczego wiecej.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: bob »

Spróbujmy zliczyć w punktach wady:

1. Kiepski aparat (dla niektórych osób istotne).
2. Żadnej diody symulującej lampę błyskową.
2. Brak mms`ów.
3. Bluetooth tylko do słuchawek.
4. GPS bez możliwości dostawienia zewnętrznego oprogramowania.
5. Hsdpa 1,8Mbps gdy np. HTC Diamond 7,2Mbps.
6. Hsupa brak gdy np. HTC Diamond 2.0Mbps (możliwość sprzętowa 5,8Mbps).
7. SMS - są ale brak polskiego słownika i wielki wysiłek aby coś napisać.
8. Bateria - wymienna tylko przez serwis.
9. Brak czytnika kart pamięci.
10. Brak obsługi flash w przeglądarce.
11. Procesor 400MHz czyli kilka lat w tył.
12. Kłopoty synchronizacji z outlookiem.
13. Brak możliwości wgrania do odsłuchu muzyki (płatne ale w Polsce nie istnieje serwis www).
14. Wideokonferencja - brak.
15. Modem - brak możliwości podłączenia do PC.
16. Zawiesza się przy starcie.
17. Brak funkcji "kopiuj", "wklej", "edytuj".
18. Możliwość wgrywania zewnętrznych aplikacji tylko producenta, który ma ich niewiele.
19. Autoryzacja karty sim na stronie producenta (np. przy wymianie).
20. Wysoka cena - producent kręci coś o niebotycznej cenie wytworzenia (254$ :rotfl: ).

Czy o czymś jeszcze zapomniałem w tym "smart" fonie?
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: yagi »

17. Brak funkcji "kopiuj", "wklej", "edytuj".
To za niedlugo moze sie zmienic, ale nie wiem czy mialbym nerwy zeby wpisywac moje haslo do routera (63 losowe znaki - ze strony https://www.grc.com/passwords.htm).

Do tego jestem ciekawy jakie szyfrowanie WiFi zapewnia iKlocek?
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
rz?sor
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2008-05-27, 01:33
Lokalizacja: Kraków

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: rz?sor »

Jo_gurt pisze: Pani ;)
Panna :)

bob pisze: 2. Brak mms`ów.
MMS'y to on obsługuje, wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację (np. SwirlyMMS).
bob pisze: 11. Procesor 400MHz czyli kilka lat w tył.
I tak działa szybciej od konkurecji z nowocześniejszymi procesorami.
bob pisze: 12. Kłopoty synchronizacji z outlookiem.
W MS Office 2008 nie ma Outlooka.
Zamiast niego jest Entourage z którym iPhone nie sprawia problemów.
bob pisze: 13. Brak możliwości wgrania do odsłuchu muzyki (płatne ale w Polsce nie istnieje serwis www).
Bzdury.
bob pisze: 17. Brak funkcji "kopiuj", "wklej", "edytuj".
Są po aktualizacji OSu do wersji 2.1
Ostatnio zmieniony 2008-08-26, 01:48 przez rz?sor, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: yagi »

rzęsor pisze: MMS'y to on obsługuje, wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację (np. SwirlyMMS).
Jak dla mnie taka polityka to glupota. Powiny byc w standardzie. Wg mnie liczy sie to co dostaje sie w standardzie po otwarciu pudelka.
rzęsor pisze: W MS Office 2008 nie ma Outlooka.
Zamiast niego jest Entourage z którym iPhone nie sprawia problemów.
Czyli podpucha zeby kupic Mac'a. Jak sprzet ma byc uniwersalny to to go skresla. Jak jest ze wsparciem dla Linuxa? Wg mnie go nie ma :(
rzęsor pisze: I tak działa szybciej od konkurecji z nowocześniejszymi procesorami.
Oj zdarza sie iKlockowi dluzej pomyslec przy niektorych operacjach. Jak dla mnie to on demonem szybkosci nie jest przy zamknietej architketurze systemu.
Poza tym porownujmy go do telefonow z takiej smej polki cenowej bez OS'a.
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: Sundance_kid »

rzęsor pisze: I tak działa szybciej od konkurecji z nowocześniejszymi procesorami.
Rozumiem, że masz do dyspozycji iPhone i sprzęt konkurencji i na tej podstawie piszesz takie teorie.
yagi pisze:Jak dla mnie taka polityka to glupota. Powiny byc w standardzie. Wg mnie liczy sie to co dostaje sie w standardzie po otwarciu pudelka.
Ja mam wrażenie, że jakby iPhone sprzedawali bez wyświetlacza to i tak nie był by zły bo przeciez wyświetlacz zawsze można dokupić.
rzęsor pisze: W MS Office 2008 nie ma Outlooka.
Ale we wczesniejszych jest. I co wtedy? Kupowac nowy pakiet tylko po to, żeby klocek nie miał problemów?
temp333
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2008-03-22, 20:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: temp333 »

rzęsor pisze:MMS'y to on obsługuje, wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację (np. SwirlyMMS).
Wypas :)

rzęsor pisze: I tak działa szybciej od konkurecji z nowocześniejszymi procesorami.
Taaaa... prawdziwy demon szybkosci ;) http://pl.youtube.com/watch?v=DL7n9Vo7mJw

Poza tym bylo jeszcze jakies porownanie - wyszlo ze iphone ze dziala szybko tylko na reklamie - w rzeczywistosci otwieranie i amykanie tych samych aplikacji zajelo pare minut wiecej niz na reklamie.

Jak dla mnie Iphone to synonim przereklamowanego badziewia. WM stwarza duzo wieksze mozliwosci - jest office, ktory nie tylko odczytuje ale tworzy dokumenty. Dziala kopiuj/wkelj w przegladarce, są dostępne programy P2P, dzieki czemu mozna sciagac filmy przy wylaczonym kompie. Masa oprogramowania do nawigacji, klienty FTP, itd itd...

[ Komentarz dodany przez: Jo_gurt: 2008-08-24, 23:31 ]
Poprawiłem znacznik cytowania.
Ostatnio zmieniony 2008-08-24, 22:31 przez temp333, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: yagi »

Jestem tego samego zdania co temp333. Na codzien korzystam z HTC Kaiser i na pewno nie zamienilbym go na iPhone'a. Moze czasem zamuli, ale to mi nie przeszkadza. Za to mozliwosci, ktore oferuje przewyzszaja produkt Apple o kilka dlugosci :P

Jedyne czego mi brakuje to multitouch, ale wtedy odpadlby z uzycia rysik :(
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: ja.michal »

W tvn24 mówili, że iPhone 3G sam łączy się z serwerami producenta wysyłając informacje o zainstalowanym oprogramowaniu. Jeśli są to programy nie z tej jabłoni to są zdanie kasowane.
Słabe to. :dobani:
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: bob »

rzęsor pisze:I tak działa szybciej od konkurecji z nowocześniejszymi procesorami.
Nie ma co się przejmować ponieważ w następnym modelu ma być już nowoczesny procek.
http://www.apple.org.pl/2008/06/30/atom-iphone/
Intel najprawdopodobniej przygotował już nowy procesor, który przeznaczony będzie dla następcy iPhone’a 3G. Będzie to wersja procesora Atom 32-nm, która w planowanym telefonie Apple znajdzie się w 2009 lub 2010 roku.

Takie rewelacje podaje „Barron’s Magazine” w internetowym wydaniu. Procesor Intela, albo jego demo, zostanie najpewniej zaprezentowany na zbliżającej się konferencji w San Francisco (Intel Developer Forum). Atom wyposażony będzie w chipy RF i GPS stworzone przez firmę Infineon. Według analiz podawanych przez „Barron’sa” procesor może kosztować Apple około 13 dolarów za sztukę. Jak dotąd firma Steve’a Jobsa nie potwierdziła ani nie zaprzeczyła wiadomościom na temat nowego procesora. Obecnie przygotowuje się do sprzedaży iPhone’a 3G, która ma ruszyć 11 lipca.
rzęsor pisze:Bzdury.
Tak? :/
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: Jo_gurt »

Najpierw pojawiły się subnotki z Atomem a już chcą go pakować do PDA :) W sumie mogą dostać niezłego kopa z Atomem.
lukasz_bigo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-08-18, 10:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: lukasz_bigo »

rzęsor pisze:
bob pisze: 2. Brak mms`ów.
MMS'y to on obsługuje, wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację (np. SwirlyMMS).
Słuszna uwaga, choć mimo wszystko głupio jest słuchać od znajomych, że ma się telefon gorszy niż pierwsza z brzegu Nokia za złotówkę...
rzęsor pisze:
bob pisze: 11. Procesor 400MHz czyli kilka lat w tył.
I tak działa szybciej od konkurecji z nowocześniejszymi procesorami.
@rzęsor: niekoniecznie, w nowoczesnych smartfonach wykorzystuje się zwykle te same (albo bardzo podobne) układy, więc mówienie, że działa szybciej niż u konkurencji zależy od definicji konkurencji.
@bob: procesor w iPhone to ARM11 pracujący nominalnie z częstotliwością wyższą niż 500 MHz. Apple obniżyło jego taktowanie do ok. 412 MHz (o ile dobrze pamiętam).
rzęsor pisze:
bob pisze: 12. Kłopoty synchronizacji z outlookiem.
W MS Office 2008 nie ma Outlooka.
Zamiast niego jest Entourage z którym iPhone nie sprawia problemów.
Kłopoty czasem się pojawiają, częściej - nie. Aktualny poziom kompatybilności iTunes moim zdaniem jest na poziomie ActiveSync 4.2. Kto korzystał, ten pamięta, ile się czasem trzeba było nakombinować...
rzęsor pisze:
bob pisze: 13. Brak możliwości wgrania do odsłuchu muzyki (płatne ale w Polsce nie istnieje serwis www).
Bzdury.
Słuszna uwaga rzęsora. Czytelnicy przeinterpretowali mój tekst. Wgrać utwory można, ale najpierw trzeba aktywować telefon. Legalni posiadacze (Era, Orange), problemów nie będą mieli. Gorzej z tymi, który sprowadzili sprzęt ze Stanów (bo taniej).
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez lukasz_bigo, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
/?B
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: bob »

lukasz_bigo pisze:Czytelnicy przeinterpretowali mój tekst.
I ja to zrobiłem. :(
lukasz_bigo pisze:Wgrać utwory można, ale najpierw trzeba aktywować telefon. Legalni posiadacze (Era, Orange), problemów nie będą mieli. Gorzej z tymi, który sprowadzili sprzęt ze Stanów (bo taniej).
I wszystko jasne. :)
lukasz_bigo pisze:procesor w iPhone to ARM11 pracujący nominalnie z częstotliwością wyższą niż 500 MHz.
Czyli odpowiednik MSM7201 a więc całkiem niezły. Domyślam się, że chciano oszczędzić baterię i co za tym idzie wiele dogodności nie ujrzymy w tym telefonie choć procesor jest gotowy do pracy. W zasadzie o to mi chodziło. Należy jednak wspomnieć, że procesor lub chip użyty ma problemy z 3G i winę ponosi firma Infineon. :)
lukasz_bigo pisze:Apple obniżyło jego taktowanie do ok. 412 MHz (o ile dobrze pamiętam).
Co jednak nie zmienia faktu, że taktowany jest 400 a nie np. 600 MHz. ;)

http://media2.pl/telekomunikacja/39418- ... ineon.html
Ostatnio zmieniony 2008-08-25, 21:52 przez bob, łącznie zmieniany 1 raz.
TomekW
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2008-08-12, 11:15
Lokalizacja: Poznań

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: TomekW »

bob pisze: 12. Kłopoty synchronizacji z outlookiem.
Mogę prosić o rozwinięcie? Jakie problemy występują przy synchronizacji z outlookiem?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: bob »

TomekW pisze:Mogę prosić o rozwinięcie?
Mnie? :zdziwko:
Tu dyskutujemy nad testem przeprowadzonym przez lukasz_bigo a opisanym jak napisał autor:
lukasz_bigo pisze:Tekst leży tutaj: http://www.pcworld.pl/news/163767.html
a dokładnie w kwestii outlooka:
http://www.pcworld.pl/news/163767_9.html we fragmencie:
-- Użytkownicy narzekają na problemy z synchronizacją z Outlookiem i zawieszanie się telefonu na ekranie startowym (z nadgryzionym jabłkiem).
Ja to wypunktowałem: ;)
bob pisze:Spróbujmy zliczyć w punktach wady...


[ Dodano: 2008-08-25, 22:27 ]
Coś więcej na temat tu:
http://www.myapple.pl/iphone-pomoc/5266 ... phone.html
Z większą ilością problemów i ich rozwiązań można zapoznać się w http://www.myapple.pl/iphone-pomoc/ :)

Ja jestem zwykłym konsumentem, który nie chce się nabrać na magiczne puste pudełko zwane przez niektóre osoby iKlockiem i teraz już wiem... :)
rz?sor
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2008-05-27, 01:33
Lokalizacja: Kraków

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: rz?sor »

lukasz_bigo pisze: procesor w iPhone to ARM11 pracujący nominalnie z częstotliwością wyższą niż 500 MHz. Apple obniżyło jego taktowanie do ok. 412 MHz (o ile dobrze pamiętam).
Wiki mówi, że Samsung S5L8900 ARM 1176 624MHz na taktowaniu 412Mhz
http://pl.wikipedia.org/wiki/IPhone_3G
lukasz_bigo pisze: Słuszna uwaga, choć mimo wszystko głupio jest słuchać od znajomych, że ma się telefon gorszy niż pierwsza z brzegu Nokia za złotówkę...
Wystarczy pokazać im Cover Flow a będzie po problemie.
Zresztą połowa moich znajomych ma już iPhony i bardziej mnie namawiają niż odradzają :)
bob pisze: Ja jestem zwykłym konsumentem, który nie chce się nabrać na magiczne puste pudełko zwane przez niektóre osoby iKlockiem i teraz już wiem... :)
iPhone jest skierowany do tych którzy przy wyborze kierują się emocjami, a nie rozsądkiem.
TomekW
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2008-08-12, 11:15
Lokalizacja: Poznań

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: TomekW »

bob pisze:Spróbujmy zliczyć w punktach wady:

4. GPS bez możliwości dostawienia zewnętrznego oprogramowania.
7. SMS - są ale brak polskiego słownika i wielki wysiłek aby coś napisać.
12. Kłopoty synchronizacji z outlookiem.
13. Brak możliwości wgrania do odsłuchu muzyki (płatne ale w Polsce nie istnieje serwis www).
16. Zawiesza się przy starcie.
18. Możliwość wgrywania zewnętrznych aplikacji tylko producenta, który ma ich niewiele.
20. Wysoka cena - producent kręci coś o niebotycznej cenie wytworzenia (254$ :rotfl: ).
Widzisz Bob, odniosłem się do Ciebie bo powtarzasz sieciowe dyrdymały bez ich sprawdzenia i umiaru. Przynajmniej część to albo bzdury, albo rzeczy nie dotyczące tytułowego 3G tylko starego iPhona 2G.

Odniosłem się tylko do wybranych punktów bo mam zbyt krotko iPhona 3G żeby sprawdzić resztę :)
Ad 4 - bzdura - jest oprogramowanie firm trzecich, powstaje obecnie TomTom (weźmy pod uwagę że to jest nowy produkt i producenci muszą tworzyć oprogramowanie od podstaw.
Ad 7 - nieaktualne w 3G
Ad 12 - problem dotyczył starego softu 1.0.4 i iTunes 7.5, obecnie nieaktualny
Ad 13 - nieaktualne
Ad 16 - nie zauważyłem, opinie które znalazłem dotyczyły starego oprogramowania na 2G (notabene to samo mogę napisać o mojej starej N70 która wiecznie się wieszała)
Ad 18 - nie prawda podwójna, oprogramowania w AppStore jest sporo, a dodatkowo łatwo wgrywa się (aczkolwiek faktycznie nielegalnie) oprogramowanie nieautoryzowane
Ad 20 - ja mam 3G 16GB za 1PLN, więc faktycznie bardzo drogo :P
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: Jo_gurt »

rzęsor pisze:Zresztą połowa moich znajomych ma już iPhony i bardziej mnie namawiają niż odradzają :)
To chyba najlepszy i jeden z niewielu argumentów dla których warto kupi iPhona :rotfl:
iPhone jest skierowany do tych którzy przy wyborze kierują się emocjami, a nie rozsądkiem.
Hm, są na nich pewne epitety, których nie przytoczę :P
TomekW pisze:jest oprogramowanie firm trzecich, powstaje obecnie TomTom (weźmy pod uwagę że to jest nowy produkt i producenci muszą tworzyć oprogramowanie od podstaw.
Tak jak mówisz - powstają. Czyli nie ma.
TomekW pisze:aczkolwiek faktycznie nielegalnie
No to o czym my rozmawiamy :dobani:
TomekW pisze:Ad 20 - ja mam 3G 16GB za 1PLN, więc faktycznie bardzo drogo :P
A abo ile i cyrograf na ile? Bo jeśli myślisz, że dali ci iPhona za 1zł to się grubo mylisz.
TomekW
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2008-08-12, 11:15
Lokalizacja: Poznań

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: TomekW »

Abo 120 zł netto (moja dotychczasowa taryfa biznesowa) / 24 miesiące. Oczywiście taka cena wymagała małych negocjacji ;)
Z mojego punktu widzenia mam go za złotówkę, bo nie płacę z wyższego abonamentu z powodu wyboru tego a nie innego telefonu, a taką samą lojalkę podsuwali mi pod nos przy wymianie mojego dotychczasowego MDA compacta II na nowszy model (compact III)

A co do Ad4 - w zarzutach była mowa że nie można wgrać oprogramowania używającego GPSu a to nie prawda bo można, co więcej takowe jest aczkolwiek wybór jest na razie kiepski (z tym nie polemizuję)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: Jo_gurt »

TomekW pisze:A co do Ad4 - w zarzutach była mowa że nie można wgrać oprogramowania używającego GPSu a to nie prawda bo można, co więcej takowe jest aczkolwiek wybór jest na razie kiepski (z tym nie polemizuję)
Również ja nie polemizuję z tym, że pewnie będą. A jeśli mówimy o TomTom to będzie nie najgorszej jakości. Ale z drugiej strony widziałem w świecie IT już wielokrotnie oczekiwania na lepszy soft, lepsze sterowniki itp do przepłaconego sprzętu, który nie działał tak rewelacyjnie jak powinien. Aż sprzęt stał się przestarzały i ludzie zapomnieli.
TomekW
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2008-08-12, 11:15
Lokalizacja: Poznań

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: TomekW »

TomTom już jest (ale w wersjach beta) więc pewnie wyjdzie.
Oczywiście się z Tobą zgadzam że wiele fajnych projektów upadło z powodu braku oprogramowania (ileż ciekawych komputerów starszych generacji z własnymi fajnymi OSami, lub równie ciekawych OSów).
Mam nadzieje że iPhone'a to nie spotka :)

Co do mojej polemiki to nie jestem zaciekłym obrońcą produktów Apple, przyznaję że wybrałem iPhone'a bo dostałem go tanio a jestem gadżeciarzem (co widać choćby po komputerze z mojego podpisu) :D
Zgadzam się że (jak każdy produkt) iPhone ma sporo wad, ale znacznie mniej niż zaciekli przeciwnicy mu zarzucają (niektóre ataki przypominają mi stare wojenki atari-commodore :D, albo nowsze linux-windows)
temp333
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2008-03-22, 20:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: temp333 »

To niezle dales sie wpuscic w maliny z tym ajfołnem, bo mialbys spokojnie Samsunga Omnie z 5Mpix, bluettoth, obslugujacego ActiveX, technologie flash w przegladarce, z modem HSDPA mogacy pracowac jako router w sieci, majacy mnostwo aplikacji - w tym prawdziwe propgramy do gps, a nie jakis marny Google maps w ktorym mozna tylko zobaczyc gdzie aktualnie jestes. Iphone to technologiczna porażka.
TomekW
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2008-08-12, 11:15
Lokalizacja: Poznań

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: TomekW »

Faktycznie strasznie się dałem wpuścić :P, chyba pójdę i skoczę z mostu do Warty (i utopię się w g.) z rozpaczy :D
Tak ciężko to zrozumieć że mnie się iPhone podoba (co już napisałem) i to było główne kryterium wyboru. A co do reszty to miałem palmofon z WM5 (co już pisałem) i jakoś nie zauważam jego wielkiej przewagi na iPhone (wprost przeciwnie).
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: bob »

TomekW pisze:Widzisz Bob, odniosłem się do Ciebie bo powtarzasz sieciowe dyrdymały bez ich sprawdzenia i umiaru.
Jak widzę również wypisałeś na razie jakąś nienamacalną listę życzeń.
Głównie co czytam to, że coś będzie więc nie pisz mi tu, że nie ma kłopotu. Resztę napiszę później bo w tej chwili nie mam czasu. :)
temp333
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2008-03-22, 20:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: temp333 »

TomekW pisze:Tak ciężko to zrozumieć że mnie się iPhone podoba (co już napisałem) i to było główne kryterium wyboru.
Faktycznie, moze przesadzilem z osadami. Kazdy bierze to co mu odpowiada, ale mimo wszystko w telefonie za tyle kasy taka funkcja jak GPS nie powinna byc tylko gadzetem do podgladania swojej pozycji na mapie. Nawigacja sie przydaje.
TomekW
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2008-08-12, 11:15
Lokalizacja: Poznań

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: TomekW »

temp333, właśnie o to chodzi - każdy wybiera telefon wg własnych potrzeb i upodobań. Zgadzam się że nawigacja to jest przydatna funkcja dla wielu użytkowników (ja obecnie zrezygnował z palmtopowej na rzecz UMPC). Myślę zresztą że ten zarzut na jesieni odpadnie, tym nie mniej faktycznie obecnie prawdziwej nawigacji jeszcze nie ma.

BTW: Ja też mógłbym wyprodukować podobny wątek o Nokii z którą mam koszmarne doświadczenia tylko po co.
lukasz_bigo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-08-18, 10:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: lukasz_bigo »

To ja się jeszcze raz odniosę, bo dyskusja kręci się też dookoła mojego tekstu.
TomekW pisze:
bob pisze:Spróbujmy zliczyć w punktach wady:

4. GPS bez możliwości dostawienia zewnętrznego oprogramowania.
7. SMS - są ale brak polskiego słownika i wielki wysiłek aby coś napisać.
12. Kłopoty synchronizacji z outlookiem.
13. Brak możliwości wgrania do odsłuchu muzyki (płatne ale w Polsce nie istnieje serwis www).
16. Zawiesza się przy starcie.
18. Możliwość wgrywania zewnętrznych aplikacji tylko producenta, który ma ich niewiele.
20. Wysoka cena - producent kręci coś o niebotycznej cenie wytworzenia (254$ :rotfl: ).
Widzisz Bob, odniosłem się do Ciebie bo powtarzasz sieciowe dyrdymały bez ich sprawdzenia i umiaru. Przynajmniej część to albo bzdury, albo rzeczy nie dotyczące tytułowego 3G tylko starego iPhona 2G.

Odniosłem się tylko do wybranych punktów bo mam zbyt krotko iPhona 3G żeby sprawdzić resztę :)
Ad 4 - bzdura - jest oprogramowanie firm trzecich, powstaje obecnie TomTom (weźmy pod uwagę że to jest nowy produkt i producenci muszą tworzyć oprogramowanie od podstaw.
Nie istnieją obecnie aplikacje do nawigacji na iPhone'a. Nie na tym poziomie, który prezentuje konkurencja dla systemów Windows Mobile czy nawet Symbiana. TomTom zapowiedział "Tak, mamy, ale nie pokażemy" - czyli jak dzieci w podstawówce...
TomekW pisze:Ad 7 - nieaktualne w 3G
Aktualne przy niektórych modelach sprowadzanych ze Stanów Zjednoczonych. Ale jeśli telefon ma polski słownik (a wiele ma), to problem oczywiście nie występuje. Jedyną upierdliwością jest wtedy obsługa klawiatury dotykowej, ale z tym już trzeba nauczyć się żyć.
TomekW pisze:Ad 12 - problem dotyczył starego softu 1.0.4 i iTunes 7.5, obecnie nieaktualny
Oj, niekoniecznie. Niestety, nie mogę odnaleźć tego wątku na forum Apple. Ale sytuacja występuje dość rzadko, fakt.
TomekW pisze:Ad 13 - nieaktualne
To już tłumaczyłem - wiele osób przeinterpretowało mój tekst, chyba zresztą z mojej winy. Przeformułowałem go.
TomekW pisze:Ad 16 - nie zauważyłem, opinie które znalazłem dotyczyły starego oprogramowania na 2G (notabene to samo mogę napisać o mojej starej N70 która wiecznie się wieszała)
Problem opisany jest tu - http://discussions.apple.com/thread.jsp ... &tstart=30 - ostatnie posty pochodzą z 22.08, wątek został zablokowany. Raczej nie chodziło o stary soft i iTunes 7.5...

Ale. W przypadku mojego iPhone'a 3G na zawieszanie się pomógł reset do ustawień fabrycznych (2 godziny!). Problemy znikły jak ręką odjął.
TomekW pisze:Ad 18 - nie prawda podwójna, oprogramowania w AppStore jest sporo, a dodatkowo łatwo wgrywa się (aczkolwiek faktycznie nielegalnie) oprogramowanie nieautoryzowane
1. Fakt. 2. Nie polecam.

Ps. Mam właśnie w testach HTC Touch Pro. Bardzo solidny smartfon (palmofon, PDAfon, ...fon :) ), chociaż grubaśny okrutnie.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez lukasz_bigo, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
/?B
ODPOWIEDZ