[Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

[Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: bob »

iPhone'owi Apple długo wypominano, że nie obsługuje systemu 3G - najnowsza wersja urządzenia wyposażona jest już w tę funkcję. Problem w tym, że, wedle doniesień użytkowników, telefon wyjątkowo często zrywa takie połączenia - szwedzki magazyn Ny Teknik podał właśnie prawdopodobną przyczynę tego problemu.
...nominalny poziom czułości na sygnał 3G jest w iPhone'ie fabrycznie ustalony na niższym poziomie niż przewidziano w specyfikacji standardu 3G. A to sprawia, że jeśli użytkownik telefonu Apple'a oddali się na określoną odległość od nadajnika, straci zasięg - mimo iż osoba korzystająca z innego telefonu 3G (zgodnego ze specyfikacją) wciąż będzie miała aktywne połączenie.

Źródło http://www.idg.pl/news/162775.html

Czy ktoś to już zauważył?
A może to plotka konkurencji. ;)
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: yagi »

Znajac Apple to tak rzeczywiscie moze byc. Jak mi sie uda to postaram sie to sprawdzic ;)

Tylko co z tego jesli nie da sie wykorzystac tego telefonu jako modemu.

Tutaj tez przyklad porazki:

http://telepolis.pl/news.php?id=12220
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: SQ08 »

I kto by pomyślał, że kupiłem prawie ten badziew... Ale bym się wrąbał 49 Euro przez dwa lata... i co miesiąc..
Właściwie to iPhone 3G ma już problemy, ze wszystkim...3G, pękająca obudowa, grzeję się oraz problemy z połączeniami głosowymi... Czekamy na coś jeszcze :)
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: Sundance_kid »

Kumpela ostatnio cała w skowronkach bo dostanie może iPhone. Chyba conieco jej przytocze na ten temat ;)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: bob »

Szczerze to nie myślałem tak źle o tym sprzęciku choć według mnie wypadał gorzej jak HTC diamond czy raczej HTC touch pro ale śmieszyło mnie tłumaczenie jego pierwszej edycji, że rzekomo nie posiada 3G bo Amerykanie mają wkoło internet i nie było takiej potrzeby. ;)
rz?sor
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2008-05-27, 01:33
Lokalizacja: Kraków

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: rz?sor »

IDG testuje scrackowanego iPhona 3G więc nic dziwnego, że ma z nim problemy.

http://bigo.pcworld.pl/news/162831.html
Ostatnio zmieniony 2008-08-18, 04:17 przez rz?sor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: bob »

rzęsor pisze:IDG testuje scrackowanego iPhona 3G więc nic dziwnego, że ma z nim problemy.
;)
Dziennikarze Ny Teknik powołują się na wyniki badań pewnego anonimowego specjalisty - ich wiarygodność została już potwierdzona przez specjalistów z Uniwersytetu w Gälve.
;)

rzęsor czasami trzeba pogodzić się z porażką. :hyhy:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: ja.michal »

Co to za iPhone 3G bez video rozmów i właśnie braku używania go jako modemu?
Kaszana do potęgi.
temp333
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2008-03-22, 20:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: temp333 »

Kaszana do potęgi.
To juz problem ludzi, ktorzy dali nabrac sie na kiepski telefon w ladnej oprawie ;)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: Sundance_kid »

Co to za iPhone 3G bez video rozmów i właśnie braku używania go jako modemu?
Michał nie znasz się. Masz iPhone i jestes cool. Obojętne czy to ma wady czy nie. Czasem mam wrażenie, że produkty firmy Apple służą za cała osobowość człowieka.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: bob »

Sundance_kid, to kultowe produkty jak gitara Jimiego Hendrixa.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: Sundance_kid »

Kultowe ale czy warte tego zachwalania.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: bob »

Sundance_kid pisze:Kultowe ale czy warte tego zachwalania.
Nie warte. W gitarze Hendrixa wszystko grało.
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: DJ1910 »

Często to co kultowe jest do d*py. I tak jest właśnie z tym iPhonem 3G.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: bob »

DJ1910 pisze:jest do d*py
DJ1910, znasz zasady? ;)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: Jo_gurt »

bob pisze:to kultowe produkty jak gitara Jimiego Hendrixa.
Nie obrażaj JH :klnie: ;)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: Jaco »

DJ1910 pisze:jest do d*py.
I leci punkcik. :cwaniak:
rz?sor
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2008-05-27, 01:33
Lokalizacja: Kraków

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: rz?sor »

bob pisze: rzęsor czasami trzeba pogodzić się z porażką. :hyhy:
Wyrażnie piszą, że zalety przeważają nad wadami.

http://bigo.pcworld.pl/news/163020.html
http://bigo.pcworld.pl/news/162603.html

Zwróć uwagę na:
Touch Diamond zostaje daleko z tyłu
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: Sundance_kid »

rzęsor pisze:Wyrażnie piszą, że zalety przeważają nad wadami.
Zaletą jest atrakcyjny wygląd :rotfl: Wow. Ja patrzę na funkcjonalnośc, dopiero w drugiej kolejności jest wygląd.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: bob »

rzęsor pisze:Wyrażnie piszą, że zalety przeważają nad wadami.
Później przeczytam ale póki co muszę stwierdzić, że ciekawie się zaczynają te recenzje:
No i udało się. Po sprzętowym resecie telefon w końcu zadziałał. Gdzieś w okolicach czwartku opublikujemy jego recenzję - musimy go jeszcze solidnie przetestować
Od paru dni korzystam z iPhone'a 3G. Nie wykonałem jeszcze co prawda ani jednego połączenia i nie wysłałem ani jednego SMS-a (SIM-lock...), ale w wypadku współczesnych smartfonów funkcje telefonu nie są najważniejsze.
;)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: Jo_gurt »

bob pisze:ale w wypadku współczesnych smartfonów funkcje telefonu nie są najważniejsze.
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
lukasz_bigo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-08-18, 10:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: lukasz_bigo »

rzęsor pisze:IDG testuje scrackowanego iPhona 3G więc nic dziwnego, że ma z nim problemy.

http://bigo.pcworld.pl/news/162831.html
Pani rzęsor - myli się Pani. Nasz telefon pochodzi ze Stanów, wykorzystaliśmy w nim jedynie nakładkę na kartę SIM, która pozwala na ominięcie blokady.
Jo_gurt pisze:
bob pisze:ale w wypadku współczesnych smartfonów funkcje telefonu nie są najważniejsze.
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Panie Jo_gurt, zapewne słyszał Pan o technologii Wi-Fi. Nie wiem, do czego wykorzystuje Pan swój telefon, ale w moim - i pewnie nie tylko moim... - przypadku nawet po wyciągnięciu karty SIM jestem w stanie załatwić 85% istotnych dla mnie spraw (mejle, rozmowy VoIP, Internet, rozmowy tekstowe).

Proszę kiedyś spróbować. Myślę, że wtedy podpisze się Pan pod stwierdzeniem, że funkcja telefonu w smartfonach to element konieczny, ale na pewno nie - wystarczający.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez lukasz_bigo, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
/?B
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: zDaleKi »

lukasz_bigo pisze:zapewne słyszał Pan o technologii Wi-Fi. [...] po wyciągnięciu karty SIM jestem w stanie załatwić 85% istotnych dla mnie spraw (mejle, rozmowy VoIP, Internet, rozmowy tekstowe) [...] Proszę kiedyś spróbować. Myślę, że wtedy podpisze się Pan pod stwierdzeniem, że funkcja telefonu w smartfonach to element konieczny, ale na pewno nie - wystarczający.
Niestety nie wszędzie jest zasięg WiFi. Dzięki funkcji telefonicznej można w każdym miejscu mieć zasięg GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA a dzięki temu także dostęp do internetu i rozmów VoIP (oraz innych dobrodziejstw internetu). Takie jest moje zdanie. Ja w smartfonach modułu telefonicznego właśnie w 90% wypadków do tego używam. Może dlatego, że w zasięgu WiFi bywam rzadziej niż w zasięgu szeroko pojętego GSM. Reasumując funkcja nie tyle telefonu co modułu GSM jest dla mnie bardzo istotna. Co nie zmienia faktu, że moduł WiFi jest również bardzo użyteczny.

Oczywiście, jak ktoś przebywa tylko w miejscach z zasięgiem WiFi, to funkcje telefoniczne mogą okazać się zbędne. Ale jakie jest pokrycie kraju zasięgiem WiFi i do tego darmowym, to wszyscy wiemy. Zatem tylko na WiFi nie można polegać.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: Jo_gurt »

lukasz_bigo pisze:Panie Jo_gurt, zapewne słyszał Pan o technologii Wi-Fi.
Coś tam słyszałem ;) Ale Pan ze mnie żaden, na Pana trzeba mieć wygląd i pieniądze ;)
lukasz_bigo pisze:Nie wiem, do czego wykorzystuje Pan swój telefon,
Nokia E51: rozmowy głosowe, sms, GPS, rzadko net+mail przez WiFi. Nie wyobrażam sobie korzystać tylko z VoIP przy rozmowach, zdecydowanie za mała mobilność. Natomiast odebrać SMSa przez WiFi dość ciężko. (nie mówię nie da się - da się jeśli osoba z którą prowadzę "rozmowę" wie co robić, generalnie z wygodą wspólnego ma to niewiele)
lukasz_bigo pisze:Myślę, że wtedy podpisze się Pan pod stwierdzeniem, że funkcja telefonu w smartfonach to element konieczny, ale na pewno nie - wystarczający.
Ale przecież nigdy czegoś takiego nie zaprzeczałem. Smartfon bez dodatków to tylko "fon" w końcu, niczego Smart w nim nie ma. Jednak jeśli telefon ma być smartfonem to ile bajerów by nie miał to i tak podstawowa funkcjonalność w rodzaju rozmowa głosowa GSM czy wysłanie smsa jest nieodzowna. Bo jeśli z tego zrezygnuję to już wolę kupić przyzwoitego palmtopa. Zresztą sam Pan pisze - element konieczny.

A w ogóle to witamy Pana na forum :) Zawsze mile widziane jest stanowisko oficjalne z pierwszej ręki :)

PS:
lukasz_bigo pisze:Panie rzęsor - myli się Pan.
Pani ;)
lukasz_bigo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-08-18, 10:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: lukasz_bigo »

BliSki pisze:Niestety nie wszędzie jest zasięg WiFi.Dzięki funkcji telefonicznej można w każdym miejscu mieć zasięg GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA a dzięki temu także dostęp do internetu i rozmów VoIP (oraz innych dobrodziejstw internetu). Takie jest moje zdanie. Ja w smartfonach modułu telefonicznego właśnie w 90% wypadków do tego używam. Może dlatego, że w zasięgu WiFi bywam rzadziej niż w zasięgu szeroko pojętego GSM.
Dziękuję za odpowiedź. Świadomie bądź nie pomógł mi Pan w drobnym eksperymencie. Proszę zwrócić uwagę, że w pierwszej wypowiedzi pojawiły się "funkcje telefonu" (w domyśle: dzwonienia), podczas gdy w drugiej cichcem rozciągnąłem te "funkcje telefonu" na "transfer danych" (i wszystko inne, co daje obecność karty SIM w aparacie).

Nikt nie zaprotestował, wręcz przeciwnie - podejście zostało uznane za zupełnie naturalne. Wydaje mi się, że to dobry argument za moją opinią, którą zacytowano gdzieś po drodze. Oraz za tym, że nie ma niczego złego w nazywaniu smartfonu po prostu - telefonem, choć to dużo bardziej zaawansowane urządzenie.
BliSki pisze:Oczywiście, jak ktoś przebywa tylko w miejscach z zasięgiem WiFi, to funkcje telefoniczne mogą okazać się zbędne. Ale jakie jest pokrycie kraju zasięgiem WiFi i do tego darmowym, to wszyscy wiemy. Zatem tylko na WiFi nie można polegać.
Oczywiście. Dlatego testując iPhone'a 3G nie mam zamiaru wyciągać z niego karty SIM. Wręcz przeciwnie. :)

Pozdrawiam, dziękuję za odpowiedź. W wypadku kolejnych sugestii:
http://bigo.pcworld.pl/news/163066.html

Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez lukasz_bigo, łącznie zmieniany 1 raz.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: zDaleKi »

lukasz_bigo pisze:Proszę zwrócić uwagę, że w pierwszej wypowiedzi pojawiły się "funkcje telefonu" (w domyśle: dzwonienia), podczas gdy w drugiej cichcem rozciągnąłem te "funkcje telefonu" na "transfer danych" (i wszystko inne, co daje obecność karty SIM w aparacie).
O tym traktuje nasze forum. Dlatego ja zawsze moduł "GSM" traktuję także jako transfer danych. Innego spojrzenia już nie mam ;) jeżeli chodzi o Smartfony ;)
lukasz_bigo pisze:Nikt nie zaprotestował, wręcz przeciwnie - podejście zostało uznane za zupełnie naturalne.
Zapewne jak już to napisałem powyżej taka jest specyfika tego forum.
lukasz_bigo pisze:Oraz za tym, że nie ma niczego złego w nazywaniu smartfonu po prostu - telefonem, choć to dużo bardziej zaawansowane urządzenie.
Mi tam takie nazewnictwo w niczym nie przeszkadza ;) Ja mam swoje typy jeżeli chodzi o wykorzystanie takich urządzeń i tego się będę trzymał niezależnie od ich nazwy. Czy to będzie Smartfon, czy PDA czy jeszcze inaczej.
lukasz_bigo pisze:Oczywiście. Dlatego testując iPhone'a 3G nie mam zamiaru wyciągać z niego karty SIM. Wręcz przeciwnie
I bardzo dobrze :ok:
lukasz_bigo pisze:Pozdrawiam, dziękuję za odpowiedź.
Nie ma za co, po to jest forum, żeby dyskutować i my również pozdrawiamy.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: bob »

Mam tylko małe pytanie bo się nieświadomie pogubiłem w tych wywodach a chciałbym odzyskać pewną równowagę czy raczej logikę w tym temacie. lukasz_bigo, do czego zmierzasz i co chcesz powiedzieć? Tak może jakbyś w jednym zdaniu to przekazał to byłbym wdzięczny. :)
lukasz_bigo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-08-18, 10:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: lukasz_bigo »

bob pisze:Mam tylko małe pytanie bo się nieświadomie pogubiłem w tych wywodach a chciałbym odzyskać pewną równowagę czy raczej logikę w tym temacie. lukasz_bigo, do czego zmierzasz i co chcesz powiedzieć? Tak może jakbyś w jednym zdaniu to przekazał to byłbym wdzięczny. :)
Zareagowałem na fałszywy zarzut, jakoby nasz iPhone 3G był po operacji crackowania. Próbowałem też obronić twierdzenie, że smartfon nawet bez funkcji telefonu (dzwonienia) może być użyteczny.

W jednym zdaniu: żadnego konkretnego przesłania nie było - tylko reagowałem na opinie. :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez lukasz_bigo, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
/?B
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: bob »

lukasz_bigo pisze:tylko reagowałem na opinie. :)
Dziękuję za sprostowanie. Ja tak "w locie" przeczytałem to i chyba za wiele wątków naraz chciałem wchłonąć. :)

Jak zauważyłeś na forum powstaje wielka batalia na temat iPhone 3G i jego nazwijmy to konkurencyjności technicznej do innych sprzętów na rynku choćby takich jak HTC Touch pro (osobiście w firmie posiadam HTC Touch Diamond z którego zrezygnowałem).
Twoim zdaniem (odpowiedź dla naszego forum) warto czy nie warto inwestować w taką zabawkę mając na uwadze to, że są inne urządzenia na rynku, które posiadają funkcje takiego smartphone`a a jednak są wyposażone w zewnętrzny modem HSDPA/HSUPA oraz inne dodatkowe funkcje a także są bardziej mobilne? :)
Innymi słowy funkcjonalność czy legenda?
lukasz_bigo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-08-18, 10:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Uwaga] Czyżby iPhone 3G miał problemy z 3G?

Post autor: lukasz_bigo »

bob pisze:Twoim zdaniem (odpowiedź dla naszego forum) warto czy nie warto inwestować w taką zabawkę mając na uwadze to, że są inne urządzenia na rynku, które posiadają funkcje takiego smartphone`a a jednak są wyposażone w zewnętrzny modem HSDPA/HSUPA oraz inne dodatkowe funkcje a także są bardziej mobilne? :)
Innymi słowy funkcjonalność czy legenda?
To nie jest proste pytanie. Zadał mi je już Qba w blogu i się wykręciłem. Jak powiem, że warto, zaprotestujecie. Jak powiem, że nie warto, pojawi się milion głosów, że "od dawna wiadomo, że jestem przeciwnikiem Apple" (vide komentarz xxx: http://www.pcworld.pl/ocena/dzial.asp?d ... komentarze , słowo kluczowe "Bigo").

W skrócie, na ten moment: iPhone jest dla wszystkich, którzy chcą być zauważeni LUB lubią piękne telefony LUB są ciekawi sprzętu Apple (wystarczy, że jedna opcja jest prawdziwa).

Ja nie kupię z trzech powodów: zbyt słaby aparat (moja dwuletnia N80 ma lepszy), nieobecność programów do nawigacji (po cholerę GPS w takim razie?), problemy ze stabilnością. Słowem: z punktu widzenia technologii iPhone 3G jest w tyle względem reszty świata.

Ale ani myślę ukrywać, że telefon naprawdę mi się podoba. Jestem estetą, na myśl o nim serce bije mi szybciej. Ma w sobie to coś, co ma też MacBook i samochody mojego ulubionego producenta...

O, może tak: z iPhone 3G jest jak z piękną dziewiętnastolatką - każdy chciałby mieć, nie każdy ma. Jedni rezygnują, bo za młoda i za głupia. Inni, bo za często wspomina swego byłego. A część zostaje i korzysta...

Mam nadzieję, że bardziej zaciemniłem niż rozjaśniłem i dzięki temu przeczytacie artykuł. (proszę o docenienie szczerości :) ).

Tekst leży tutaj: http://www.pcworld.pl/news/163767.html

Ps. A tak poważnie: zanim cokolwiek kupicie, posłuchajcie opinii więcej niż jednej osoby.

Ps. Dlaczego cenzura odfiltrowuje c h o l e r ę ?
Ps2. (dodane o 137, 19.08.07) Widzę, że zginął mój ostatni post. Chciałem go wyedytować, ale właściwie na jedno wychodzi, bo niczego nie wnosił do sprawy. Podziękowania dla moderatorów.

[ Komentarz dodany przez: Jo_gurt: 2008-08-18, 22:07 ]
Dyskusja o cenzurze przeniesiona.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez lukasz_bigo, łącznie zmieniany 4 razy.
Pozdrawiam
/?B
ODPOWIEDZ