ERA co ona wyrabia ? Pomocy

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pawe?5

ERA co ona wyrabia ? Pomocy

Post autor: Pawe?5 »

Przede wszystkim witam Was koledzy i koleżanki na forum. To mój pierwszy post i szkoda, że od razu taki tragiczny.

Nie wiem czy piszę mój problem w dobrym wątku, więc proszę o wyrozumiałość :)

Może ktoś z Was spotkał się z takim problemem jaki mnie dotknął, a mianowicie ...

Mam trzy numery TAK-TAKa już od prawie 3 lat. Jeden mój, drugi żony i trzeci 10letniej córy.

Ponad tydzień temu byłem akurat z córą w szpitalu ładnych paredziesiąt km od Krakowa i nagle ni stąd ni zowąd przestały działać trzy numery tak-taka !!! Na wszystkie trzy numery od tej samej godzinie i minucie przyszedł sms od Ery treści mniej więcej: "Od Era do Era: Podejrzenie o niedozwolone uzycie kart SIM, prosba o kontakt z BOU tel. 602960200, koszt zgodny z cennikiem".
Po powrocie popołudniu podjechałem do salonu ery, nad tematem myślało dwóch pożal się Boże konsultantów, popatrzyli w swój systemkomputerowy i W OGÓLE nie było tam ŻADNYCH infomacji o moich numerach. Facet się pytał czy taktaki były zarejestrowane bo on tam nie ma żadnej informacji o rejestracji. Wydaje mi się, że tak coś tam wypełniała żona i chyba odesłała... naprawdę nie pamiętam. Ale nawet gdyby nie były zarejestrowane to czegoś takiego jak "zniknięcie numer" nie powinno mieć miejsca. Napisałem reklamację z opisem sytuacji, podbili w erze i posłali faksem już swoimi kanałami.
Najgorsze to że łącznie na wszystkich karta miałem prawie 600 zł doładowań. Mija tydzień a dalej nie działają karty.
Jak się na nie zadzwoni to cały czas od awarii jest komunikat "nie ma takiego numeru". Numery były zawsze regularnie doładowywane i normalnie korzystane.

W tamtym tygodniu dzwoniłem do Biura Obsługi Abonenta i miła pani po dłuższym oczekiwaniu stwierdziła że ona nie może nic zrobić, trzeba się udać do salonu (tak jak byłem zresztą) i ona się musi skontaktować z jakimś działem Monitoringu Sieci bo najprawdopodobniej operator wyłączył te numery ze względu na jakieś nadużycia ????? Jakie nadużycia ????????? Córa czasem ze szkoły zadzwoniła, ja z delegacji , żona też mam taką pracę że się musi poruszać. Średnie miesięczne zużycie kasy na moim numerze nie przekraczało 30zł zużycia, żona może koło 40zł wygadanych a córa 10 zł.

Jak sprawy nie uregulują to się zastanawiam na Rzecznikiem Konsumenta i Policją.
NIe odpuszcze DZIADOM 500 zł. Jakby to było 20zł to bym olał.

Co te dziady mogli porobić ? Może jakiś "haker" ktoś drogą radiową kartę zdublował ?
A może ma jaka organizacja przestępcza wtykę w erze i wiedzą kto ma dużo kasy na kontach i kopiują kartę czy co a później wydzwaniają twoją kasę na jakie własne ** Zabronione ** linie na bahamach ?

Panie łoperatorze od siedmiu boleści u nas nie Matula Rossija, żeby takie rzeczy robić.

Pomocy? Może wiecie co się dzieje w sieci ERA? Moze ktoś też miał już coś takiego ?
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: ERA co ona wyrabia ? Pomocy

Post autor: zDaleKi »

Paweł5 pisze:Nie wiem czy piszę mój problem w dobrym wątku, więc proszę o wyrozumiałość
Ponieważ post nie dotyczy modemów (a tu pierwotnie był zamieszczony) jak też nie dotyczy internetu, to przenoszę do Hyde-Parku.
Paweł5 pisze:Na wszystkie trzy numery od tej samej godzinie i minucie przyszedł sms od Ery treści mniej więcej: "Od Era do Era: Podejrzenie o niedozwolone uzycie kart SIM, prosba o kontakt z BOU tel. 602960200, koszt zgodny z cennikiem".
Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Nie pozostaje nic innego jak wyjaśnić to z operatorem najlepiej w głównym BOK w Twoim mieście. Nie zaszkodzi też napisać maila z prośbą o wyjaśnienie do Warszawy do głównego BOK.
Paweł5 pisze:Najgorsze to że łącznie na wszystkich karta miałem prawie 600 zł doładowań.[....]musi skontaktować z jakimś działem Monitoringu Sieci bo najprawdopodobniej operator wyłączył te numery ze względu na jakieś nadużycia ?????
Swoją drogą mam pytanie pomocnicze, czy kupowałeś jakieś doładowania na Allegro?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: ERA co ona wyrabia ? Pomocy

Post autor: yagi »

Zglos sie z tym do UKE. Taka moja rada...

tel. 0 22 53 49 190

fax 0 22 53 49 162

e-mail: [email protected]


Centrum Informacji Konsumenckiej UKE:

tel.: 0801 900 853 lub 022 534 91 74
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
Pawe?5

Re: ERA co ona wyrabia ? Pomocy

Post autor: Pawe?5 »

Kolego BliSki sorki z niewłaściwe miejsce wątku... dobrze że przeniosłeś na właściwe miejsce :D

Nigdy nie kupowałem doładowań przez Allegro ani drogą internetową. Zawsze albo na BP z terminala kupon z kodem doładowującym (bez podawania moich numerów) albo w salonie Ery tak samo kupon z numerkiem do wpisania w komorki.

Startery trzy lata tem też były kupione w stoisku Ery.


Dzięki za odpowiedzi i czekam dalszych porad Forumowiczów, może ktoś też miał coś takiego w Erze Tak Tak ??????
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: ERA co ona wyrabia ? Pomocy

Post autor: Jaco »

Najlepiej udaj się do salonu,sklepu Ery( nie punktów ) i tam rozwiąż ten problem.
Pawe?5

Re: ERA co ona wyrabia ? Pomocy

Post autor: Pawe?5 »

Witaj Kolego Jaco.
Właśnie w tamtym tygodniu po unieruchomieniu numerów byłem w specjalnie w Salonie Ery. Nie punkcie, nie sklepie tylko w Salonie. Tak czułem, że dealer nie pomoże. I tam właśnie zdębieli na widok smsa i całej sytuacji, napisałem tą reklamację i nic. Na BOA czekają na odpowiedź z Działu Monitoringu. A mnie trafia bo wkrótce muszę służbowo jechać na drugi koniec polski, i pewnie będę musiał kupić kolejny numer jakiś pre-paid (na pewno nie w Erze !!!!!) i doładować go. Żona z dzieckiem też chce jechać do teściów. A tu wypłata się nie rozciąga!
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Pawe?5, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: ERA co ona wyrabia ? Pomocy

Post autor: Jaco »

Paweł5 pisze:byłem w specjalnie w Salonie Ery
Jeśli znajduje się w miejscu twojego zamieszkania i masz chwilę aby tam wejść to im częstsze wizyty tym odpowiedź może być szybsza. Postraszenie ich UKE również przynosi niekiedy efekty.
Jarek no.1

Re: ERA co ona wyrabia ? Pomocy

Post autor: Jarek no.1 »

Czy te startery Tak Tak były kupowane jako zestawy (telefon + starter z numerem telefonu)? Bardzo ważne w takich sprawach jest posiadanie dowodu zakupu.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: ERA co ona wyrabia ? Pomocy

Post autor: Blido »

Jest też możliwe, że karty sim straciły ważność z powodu jakiegoś błędu w systemie. Na nieaktywnym starterze jest zawsze data ważności karty sim i zazwyczaj wynosi ona właśnie 3 lata. Po tej dacie jeśli karta nie zostanie aktywowana i doładowywana numer jest wyłączany. Może z powodu jakiejś awarii w systemie operator cały czas uznawał karty za nieaktywne i unieważnił numery po 3 latach?

EDIT: Chyba wyżej opisana przeze mnie możliwość odpada. Sprawdziłem kilka swoich starych starterów i data ważności wszystkich kończy się 31 grudnia. A jak napisał Pawel5 karty sim zostały wyłączone w połowie roku.
Radzę napisać o zaistniałym problemie do UKE. W końcu to oni mają pieczę nad całym przydzielaniem numerów i na pewno będą wiedzieli co jest grane. A operator sam nie może tak po prostu całkowicie zlikwidować numeru.
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: ERA co ona wyrabia ? Pomocy

Post autor: yagi »

Czyzby podobny przypadek?

http://telepolis.pl/forum/viewtopic.php ... 60c91c083c
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: ERA co ona wyrabia ? Pomocy

Post autor: bob »

yagi pisze:Czyzby podobny przypadek?
Chyba bardzo podobny. ;)
To bardzo dobra rada.
yagi pisze:Zglos sie z tym do UKE. Taka moja rada...

tel. 0 22 53 49 190

fax 0 22 53 49 162

e-mail: [email protected]


Centrum Informacji Konsumenckiej UKE:

tel.: 0801 900 853 lub 022 534 91 74
A tymczasem jak masz gdzieś jechać to kup sobie, żonie i dziecku zdrapkę u innego operatora.
A tamtą sprawę wyjaśnisz i nie licz na to, że się w czasie zmieścisz bo po co się tak stresować. ;)
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: ERA co ona wyrabia ? Pomocy

Post autor: yagi »

A do zalatwien w sklepach lub salonach firmowych Ery polecam uzbroic sie w kod PUK i dowod osobisty jezeli numer nie jest zarejestrowany. Po rejestracji od razu inaczej bedzie wygladac rozmowa...
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: ERA co ona wyrabia ? Pomocy

Post autor: Patryk »

Sprawa jest prosta - niezarejestrowany użytkownik nie ma praktycznie żadnych praw.
Jeżeli rzeczywiście zarejestrowałeś te numery - to atakuj centralne BOA,w ostateczności skarga do UKE.
Jeśli antomiast numery były anonimowe - to IMHO zapomnij o możliwości odzyskania czegokolwiek.
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: ERA co ona wyrabia ? Pomocy

Post autor: yagi »

Jeśli antomiast numery były anonimowe - to IMHO zapomnij o możliwości odzyskania czegokolwiek.
Jesli byly anonimowe t mozna sie wylegitymowac kodem PUK z SIMPack'a i wtedy dzialac... To najlepszy sposob ;)
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: ERA co ona wyrabia ? Pomocy

Post autor: Patryk »

yagi pisze:Jesli byly anonimowe t mozna sie wylegitymowac kodem PUK z SIMPack'a i wtedy dzialac... To najlepszy sposob
a nie ma w regulaminie świadczenia usług zastrzeżenia,że numery niezarejestrowane mogą być wyłączone bez podania przyczyny ?
Pawe?5

Re: ERA co ona wyrabia ? Pomocy

Post autor: Pawe?5 »

Odnośnie starterów:
- konsultant w salonie Ery mówi, że nie jestem zarejestrowany (tzn te 3 numery), widocznie żonka nie wysłała... ani ona ani ja nie pamiętam po prostu po ludzku. Okazało się w salonie, że nie zarejestrowane
- dlaczego jak się okazało, że nie zarejestrowane to nie mogłem ich zarejestrować w salonie (miałem dowód, trzy pudełka ze starterów z pinami, pukami itp)
- chciałem i chcę je zarejestrować gdyż nie mam nic do ukrycia ale facet odmówił
- niestety nie mam już paragonu z zakupu starterów
- startery kupowane były samodzielnie tzn. telefony miałem swoje stare
- data ważności wszystkich trzech kończyła się 31.12.2007. ale co to ma za znaczenie jak cały czas działały
- czy ktoś już współdziałał z UKE w podobnych sprawach odnośnie bajzlu u operatorów
- nie znalazłem nigdzie w regulaminie TAK TAK, że niezarejestrowany starter można wyłączyć
SpAceR
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2008-06-12, 22:31
Lokalizacja: st?d

Re: ERA co ona wyrabia ? Pomocy

Post autor: SpAceR »

Witam.
Mój pierwszy post na forum, i też będę narzekał jak autor wątku. Ale to tylko tak przy okazji, tylko w kontaktach z Erą tracę optymizm.

Era i ich podejście do klienta ...
Nie wiem co tym razem (patrz temat) nakombinowali, ale u mnie wyglądało to podobnie. Ponad rok temu, bez SMS z komunikatem o wyłączeniu, ponad 200PLN na koncie ... karta zablokowana, numer znika z systemu. Był zarejestrowany! to było kupowane w jakiejś promocji dla firm: 2 numery z abonamentem i do tego prepaidy powiązane z "głównymi" - rozmowy były tańsze na te "swoje" numery, i coś tam jeszcze.
NIC nie wywalczyłem, nie byłem w stanie udowodnić że byłem właścicielem karty SIM (no w sumie nie ja, firma) bo na fakturze nie było nic poza głównym numerem (jeden z dwóch "na abonament" - nawet nie oba). I na tym kończyły się wszelkie dyskusje.
Mam wrażenie że to ich jakaś polityka, bo o podobnych cudach w Erze co jakiś czas słyszę od znajomych. W Heyah zresztą to samo, przedwczoraj przy mnie koledze wcieło z konta ~50PLN po wysłaniu SMS do żony na telefon w Orange. Oczywiście też czeski film, zero możliwości chociażby sprawdzenia na co (rozmowa, SMS) poszły pieniądze. Ciekawa firma :szok:
Inni tez potrafią oskubać klientów prepeid (jakieś grosze znikają nawet jak telefon jest wyłączony - pobierają sobie opłatę manipulacyjną za utrzymanie numeru?!?), ale tak po całości ... tylko w Erze!
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: ERA co ona wyrabia ? Pomocy

Post autor: bob »

SpAceR pisze:Inni tez potrafią oskubać klientów prepeid
Na przykład Era 2x50 na prepaidy i poszło w nieznane. :rotfl:
Niby mieli te swoje kłopoty ale dlaczego ja straciłem ? :]
SpAceR
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2008-06-12, 22:31
Lokalizacja: st?d

Re: ERA co ona wyrabia ? Pomocy

Post autor: SpAceR »

No przeca ino na ere plujemy@
LOL

Orange RAZ skasowało mi ~20PLN, ale oddali! (zarejestrowany prepeid, kasa wróciła na konto następnego dnia po zgłoszeniu problemu na "partyline") Groszowych "zniknięć" nie liczę, przez trzy lata uzbierało się może 2 zł ;)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: ERA co ona wyrabia ? Pomocy

Post autor: bob »

SpAceR pisze:No przeca ino na ere plujemy@
Na każdego kto kradnie nasze pieniądzory. :ok:
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: ERA co ona wyrabia ? Pomocy

Post autor: Jo_gurt »

Jeśli chodzi o Plusa (prepaid) to mojej dziewczynie też zdarzały się znikające pieniądze. Jednak w Plusie oddawali, czasem z dużym opóźnieniem (prawie miesiąc i ze 3 telefony), ale w końcu oddawali.
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: ERA co ona wyrabia ? Pomocy

Post autor: przewaks »

Co do Ery to różne historie już o tej sieci słyszałem. Kiedyś dochodziło do tego, że na bilingach oferty abonamentowej pojawiały się różne dziwne połączenia wykonywane np. o 2 czy 3 w nocy. Era wtedy sprawę olała i reklamacji nie uwzględniała. A podkreślam jeszcze raz - to było w ofercie na abonament. Niestety, wszystko co firmowane jest przez PTC jest złe. Kiedyś kupiłem starter Tak Tak bo przechodziłem z Plusa do Orange i zanim pozałatwiałem wszystkie formalności, chciałem być w kontakcie. Niestety okazało się, że konto, mimo doładowania kartą zdrapką kupioną w salonie, nie został doładowany. Sprzedawca w ogóle nie był zainteresowany pomocą pomimo iż starter również był zarejestrowany.
Korzystałem również z Simplusa i POP-a i nigdy i nigdzie nie zauważyłem znikających groszy. Czasem zdarzało się w Orange (wtedy jeszcze Idei, że policzyli za dużo za rozmowę), ale wszystko co do grosza oddali dorzucając czasem coś jako bonus.
Radzę więc wszystkim uważać na Erę bo to sieć oszustów i złodziei.
Jeśli Internet, to tylko w Play, jeśli telefon, to tylko w Orange
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: ERA co ona wyrabia ? Pomocy

Post autor: zDaleKi »

przewaks pisze:Korzystałem również z Simplusa i POP-a i nigdy i nigdzie nie zauważyłem znikających groszy.
Plus też miał wpadki jak przechodzili na nową platformę rozliczeniową i masowo ludziom znikała kasa z SimPlusa. ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: ERA co ona wyrabia ? Pomocy

Post autor: raven18 »

Czytając to trochę się zaniepokoiłem i mam takie pytanie: mając numer w orangu wystarczy rejestracja na stronie w orange online czy muszę jeszcze rejestrować w salonie?
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: ERA co ona wyrabia ? Pomocy

Post autor: marens »

Era ostatnio strasznie na psy schodzi z jakością sieci i podejściem do klienta.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: ERA co ona wyrabia ? Pomocy

Post autor: zDaleKi »

marens pisze:Era ostatnio strasznie na psy schodzi z jakością sieci i podejściem do klienta
Co do tego podejścia, to się całkowicie zgadzam. Przez chyba rok na forum walczyliśmy o to, aby wzorem Plusa wprowadzili pakiety na internet dla Tak-Taka i oczywiście niczym nie wzruszona Era nic nie zrobiła. Straciła z tego powodu wielu klientów ale widać nie są jej oni potrzebni.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ