[NEWS] D-Link Technology Trend - Wi-Fi oraz laptopy na topie

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

[NEWS] D-Link Technology Trend - Wi-Fi oraz laptopy na topie

Post autor: zDaleKi »

D-Link Technology Trend - Wi-Fi oraz laptopy na topie
Portal laptopy.info.pl pisze:"W ciągu minionego roku liczba notebooków w polskich domach niemal sie podwoiła - wynika z badania D-Link Technology Trend (DTT), przeprowadzonego na zlecenie firmy D-Link przez Millward Brown SMG/KRC. Obecnie notebookami dysponuje 11 procent gospodarstw domowych, a w co szóstym domu z dostępem do Internetu funkcjonuje sieć bezprzewodowa.

[...]
Więcej laptopów, więcej Wi-Fi

Wśród nowoczesnych urządzeń technologicznych w ciągu minionego roku zdecydowanie wzrosła liczba posiadanych przez Polaków notebooków (z 6 do 11 proc. w porównaniu z badaniem z czerwca 2007 roku)
[...]

Wzrostowi popularności notebooków sprzyja także rozwój domowych sieci Wi-Fi. Obecnie sieci bezprzewodowe znajdują się w 15 proc. gospodarstw domowych z dostępem do Internetu. To 6-procentowy wzrost w stosunku do 2007 roku. W kolejnych 43 proc. domów znajduje się sieć przewodowa. Według deklaracji ankietowanych liczba wszystkich sieci domowych wzrosła w ciągu roku o 14 proc. (z 44 do 58 proc.).

[...]
Komentarze

Mariusz Piaseczny,
PR Manager firmy D-Link w Europie Wschodniej
(...)
Z tego trendu korzystają nie tylko dostawcy notebooków, ale też producenci urządzeń do budowy domowych sieci bezprzewodowych. Sięgając po mobilnego notebooka Polacy chcą mieć bowiem dostęp do Internetu nie tylko przy domowym biurku, ale też w salonie, czy w kuchni. Jak na razie swoją szansę nie do końca wykorzystują operatorzy telefonii komórkowej, oferujący dostęp do Internetu w technologii 3G. To efekt dość słabej jakości tych usług, a przede wszystkim bardzo ograniczonego zasięgu szybkiej transmisji i stosunkowo wysokich cen."
Ciekawię mnie Wasze komentarze dotyczące rozwoju sieci WiFi oraz czy faktycznie operatorzy komórkowi nie wykorzystują swojej szansy?

Źródło: Portal laptopy.info.pl
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [NEWS] D-Link Technology Trend - Wi-Fi oraz laptopy na topie

Post autor: YaHooo »

Też to zauważyłem coraz więcej moich znajomych na studiach zakupiło sobie laptopy. Jednak nie chcą tworzyć sieci domowych. Jeszcze nie przytrafiło mi się pójść do czyjegoś domu z laptopem i zobaczyć u niego router bezprzewodowy pomimo tego, że ma laptopa.
Portal laptopy.info.pl pisze:Jak na razie swoją szansę nie do końca wykorzystują operatorzy telefonii komórkowej, oferujący dostęp do Internetu w technologii 3G. To efekt dość słabej jakości tych usług, a przede wszystkim bardzo ograniczonego zasięgu szybkiej transmisji i stosunkowo wysokich cen."
Ja akurat się z tym nie za bardzo zgadzam. Bo ja nie narzekam na jakość usług (a jest to moje jedyne łącze w domu). Faktycznie operatorzy nie wykorzystają swojej szansy, ale przez nieodpowiednią ofertę. Chodzi mi o limity. Tutaj leży główny problem. Jestem pewien żeby operatorzy mieli jakieś większe (np. takie jak ma Play) to by mieli więcej użytkowników.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez YaHooo, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
virek1987
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2008-08-25, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: [NEWS] D-Link Technology Trend - Wi-Fi oraz laptopy na topie

Post autor: virek1987 »

Dokładnie gdyby nie limity internet w technologii 3G byłby o wiele popularniejszy. A co do ceny to właśnie w sporej mierze zależy on od limitu jaki wybierzemy z oferty operatora, i koło się zatacza. A co do kupna laptopa to sam mam ochotę na taką zabawkę. Do domu mi się nie przyda bo posiadam dość mocny komputer ale na pewno trafiłaby mi się nie jedna okazja żeby go gdzieś zabrać razem z modem. Komputery stacjonarne zaczynają nas ograniczać jak kiedyś telefony stacjonarne.
Konfucjusz mawiał: lepiej prać niż być "pranym" ;]
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NEWS] D-Link Technology Trend - Wi-Fi oraz laptopy na topie

Post autor: zDaleKi »

virek1987 pisze:Dokładnie gdyby nie limity internet w technologii 3G byłby o wiele popularniejszy.
Podzielam tę tezę w całej rozciągłości.
virek1987 pisze:Komputery stacjonarne zaczynają nas ograniczać jak kiedyś telefony stacjonarne.
Trafne porównanie :)
Obecnie coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnego telefonu na rzecz komórki i podobnie będzie z notebookami.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
kornik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2007-11-03, 15:47
Lokalizacja: Katowice

Re: [NEWS] D-Link Technology Trend - Wi-Fi oraz laptopy na topie

Post autor: kornik »

YaHooo pisze:Jeszcze nie przytrafiło mi się pójść do czyjegoś domu z laptopem i zobaczyć u niego router bezprzewodowy pomimo tego, że ma laptopa.

A ja wręcz przeciwni. Jeszcze niedawno nie słyszałem żeby się ktoś łączył inaczej niż po kablu, a teraz u moich znajomych pojawiły się routery sieci domowe z wykorzystaniem WiFi.
YaHooo pisze:Faktycznie operatorzy nie wykorzystają swojej szansy, ale przez nieodpowiednią ofertę. Chodzi mi o limity. Tutaj leży główny problem. Jestem pewien żeby operatorzy mieli jakieś większe (np. takie jak ma Play) to by mieli więcej użytkowników.

Myślę, że w niedługim czasie zmieni się sposób podejścia operatorów do internetu bezprzewodowego. Jak na razie jest to droga sprawa dodatkowo obarczona małymi limitami. Inwestycje w technologie są stosunkowo drogie. Konieczność ponoszenia kosztów na rozbudowę infrastruktury i niechęć do ograniczania dochodów powoduje, że limity jeszcze trochę nas będą gnębić. Choć po prawdzie nie do końca wiadomo jak to jeszcze dług potrwa, bo w internecie przewodowym nastąpił impas. Tepsie nie opłaca się inwestować w łącza dobrej jakości tylko po to, by dawać większe możliwości konkurencji. Małe miasteczka wioski mają średnie i słabe łącza, a w związku z dużymi kosztami utrzymania infrastruktury nie opłaca się wykonywać modernizacji tychże łącz. Gdzieś w czasie wakacji słyszałem od pracownika tepsy, że w niedługim czasie cała usługa "neostrada" ma zostać przejęta przez Orange. Wówczas najpewniej Orange zwyczajnie zrezygnuje z ponoszenia kosztów na łącza przewodowe (chyba już tak się dzieje), a co za tym idzie spowoduje to powolny upadek konkurencji, a kasa z neostrady i ta od konkurencji za wykorzystanie ich łącz pójdzie na inwestycje technologii bezprzewodowych. Można się więc spodziewać, że całkiem szybko operatorzy bezprzewodowi bojąc się utraty rynku na rzecz Orange siłą rzeczy będą zmuszeni do obniżenia cen, zwiększenia lub wręcz rezygnacji z limitów.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez kornik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [NEWS] D-Link Technology Trend - Wi-Fi oraz laptopy na topie

Post autor: bob »

YaHooo pisze:Jeszcze nie przytrafiło mi się pójść do czyjegoś domu z laptopem i zobaczyć u niego router bezprzewodowy pomimo tego, że ma laptopa.
U mnie trend odwrotny. Jak ktoś ma laptopa to korzysta z bezprzewodowego dostępu. :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [NEWS] D-Link Technology Trend - Wi-Fi oraz laptopy na topie

Post autor: YaHooo »

BliSki pisze:Obecnie coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnego telefonu na rzecz komórki i podobnie będzie z notebookami.
Sam tak mam, a stacjonarnego telefonu w moim domu nie ma :)
kornik pisze:A ja wręcz przeciwni.
U mnie to może temu, że obracam się w środowisju studentów, a jak wiadomo student w naszym kraju jest biedny ;)
bob pisze:Jak ktoś ma laptopa to korzysta z bezprzewodowego dostępu. :)
Wydaje mi się to oczywiste, nie po to mam laptopa żeby wisieć na kablu wystającym ze ściany aby mieć internet :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NEWS] D-Link Technology Trend - Wi-Fi oraz laptopy na topie

Post autor: zDaleKi »

kornik pisze:Choć po prawdzie nie do końca wiadomo jak to jeszcze dług potrwa, bo w internecie przewodowym nastąpił impas.
Kiedyś mówiono, że przyszłość jest w WiMAX, ale jakoś kiepsko się to u nas rozwija.
kornik pisze:Można się więc spodziewać, że całkiem szybko operatorzy bezprzewodowi bojąc się utraty rynku na rzecz Orange siłą rzeczy będą zmuszeni do obniżenia cen, zwiększenia lub wręcz rezygnacji z limitów.
Obyś miał rację, wszyscy na to czekamy.
bob pisze:U mnie trend odwrotny. Jak ktoś ma laptopa to korzysta z bezprzewodowego dostępu
Podobnie jak u mnie. Zwłaszcza, że coraz więcej ludzi ma PDA lub telefony z WiFi i chcą także z nich mieć dostęp do sieci na domowym łączu.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [NEWS] D-Link Technology Trend - Wi-Fi oraz laptopy na topie

Post autor: Sundance_kid »

virek1987 pisze:Komputery stacjonarne zaczynają nas ograniczać jak kiedyś telefony stacjonarne.
Ja tam ostro stacjonarkę przenosiłam z jednego mieszkania do drugiego. Poobijała się mocno w bagazniku ;)
virek1987 pisze:Dokładnie gdyby nie limity internet w technologii 3G byłby o wiele popularniejszy.
Nie wiem jak u was ale u mnie jak mówię o internecie w komórce lub telefonie jako modemie to ludzie robią :szok: Czyli wiedza na ten temat jest jeszcze mała. Co dla mnie jest dziwne ale ja zaczynałam od kombinowania ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [NEWS] D-Link Technology Trend - Wi-Fi oraz laptopy na topie

Post autor: YaHooo »

Sundance_kid pisze:Nie wiem jak u was ale u mnie jak mówię o internecie w komórce lub telefonie jako modemie to ludzie robią :szok: Czyli wiedza na ten temat jest jeszcze mała.
Potwierdzam te spostrzeżenie. Jak zaniosłem na uczelnię laptopa z modemem w slocie PCMCIA to niemal każdy się pytał "co to jest to co wystaje z lapka". Ale dzięki mnie już teraz wiedzą co to jest ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NEWS] D-Link Technology Trend - Wi-Fi oraz laptopy na topie

Post autor: zDaleKi »

Sundance_kid pisze:Nie wiem jak u was ale u mnie jak mówię o internecie w komórce lub telefonie jako modemie to ludzie robią :szok:
To samo nie raz mam jak używam PDA z EDGE ;)
I dziwią się, że hasło internet jest wszędzie działa :cwaniak:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Adamusek xD
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2008-04-15, 14:18
Lokalizacja: Samolubie

Re: [NEWS] D-Link Technology Trend - Wi-Fi oraz laptopy na topie

Post autor: Adamusek xD »

Sundance_kid pisze:Nie wiem jak u was ale u mnie jak mówię o internecie w komórce lub telefonie jako modemie to ludzie robią :szok:
Jak na wycieczkę wziąłem iPlusa do NOKII 5200 to wszyscy zazdrościli neta z którego korzystałem całą drogę :hyhy:
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [NEWS] D-Link Technology Trend - Wi-Fi oraz laptopy na topie

Post autor: Darecky »

bob pisze:YaHooo napisał/a:
Jeszcze nie przytrafiło mi się pójść do czyjegoś domu z laptopem i zobaczyć u niego router bezprzewodowy pomimo tego, że ma laptopa.

U mnie trend odwrotny. Jak ktoś ma laptopa to korzysta z bezprzewodowego dostępu.
U mnie brat ma router wifi, ale to ze względów estetycznych, nie chciał kabla ciągnąć przez dwa pokoje i kuchnię.... A podłączenie do stacjonarki :D

[ Dodano: 2008-09-01, 21:35 ]
Hmm, ostatanio cioci zakładałem n-k przez nokię 5310 i nawet zdjęcia wgrałem.... TAK, internet jest wszędzie!
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [NEWS] D-Link Technology Trend - Wi-Fi oraz laptopy na topie

Post autor: bob »

Darecky pisze: U mnie brat ma router wifi, ale to ze względów estetycznych, nie chciał kabla ciągnąć przez dwa pokoje i kuchnię.... A podłączenie do stacjonarki
I coraz częściej różne względy dyktują WiFi. :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [NEWS] D-Link Technology Trend - Wi-Fi oraz laptopy na topie

Post autor: YaHooo »

Darecky pisze: mnie brat ma router wifi, ale to ze względów estetycznych, nie chciał kabla ciągnąć przez dwa pokoje i kuchnię....
No jasne jakbym miał ciągnąć tyle kabla to bym postawił router :) Nawet do sporadycznego łączenia swojego laptopa i komputera stacjonarnego używam dwóch kart wi-fi pracujących w trybie ad-hoc :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [NEWS] D-Link Technology Trend - Wi-Fi oraz laptopy na topie

Post autor: Sundance_kid »

YaHooo pisze:No jasne jakbym miał ciągnąć tyle kabla to bym postawił router :)
Ja mam DLinka i się ciesze , ze nawet na tronie mogę sobie z Internetu pokorzystac ;)
Kable :papa: Większość laptków jest wyposarzonych w wi-fi. "Karty" (słowo mi uciekło) można zakupić za sensowną cenę to po co ciągnąć kabel pod dywanem albo przy suficie?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [NEWS] D-Link Technology Trend - Wi-Fi oraz laptopy na topie

Post autor: Jo_gurt »

Sundance_kid pisze:to po co ciągnąć kabel pod dywanem albo przy suficie?
- dla bezpieczeństwa
- dla szybkości transferu
- dla stabilności
- dla łatwości konfiguracji
- aby podłączyć więcej urządzeń
Da się znaleźć parę powodów ;)
ODPOWIEDZ