HSDPA było ale się zmyło + problemy iPlus.

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lutek839
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-09-11, 14:01
Lokalizacja: Skierniewice

HSDPA było ale się zmyło + problemy iPlus.

Post autor: lutek839 »

Mieszkam w Skierniewicach (60km od Wawy i Łodzi) i IPlusa mam prawie 11 miesięcy i jak na razie jest to bezprzewodowa męczarnia, która mnie męczy mobilnie. Ostatnio pojawiły się dwa zjawiska na które chciałbym uzyskać odpowiedź.

Moje dane:
Modem: Huawei 630 + standardowa antena.
Obecny zasięg: 5 kresek na 7 możliwych (EDGE) max. wyciągnąłem na nim ok. 1 w nocy 17kb/s. Norma w dzień i w nocy to 2-4kb/s, rwie się niemiłosiernie.
OS: XP

Problem 1:
Gdzieś 3 tygodnie temu ok. godz. 22.00 pojawił zasięg HSDPA (jedna kreska). Transfer był rzędu ok. 4kb/s, ale przynajmniej nie rozłączało, internet chodził stabilnie. Nagle po tygodniu jak się pojawił tak znikł. Powróciłem do EDGE (5 kresek na 7), ciągłe rozłączanie itd. Co to mogło być z tym HSDPA? Testują coś, a może robili pomiar natężenia sieci?


Problem 2:
Otóż jechałem na moim EDGE jak zwykle, ale nagle 4 dni temu zaczęło coś się krzaczyć. Zasięg jest 5 kresek (jak zwykle), ale nie może łączyć się z internetem, a jak się już połączy to po ok. 10-20 próbach, podziała chwilkę (czasem 1s czasem 2minuty). Dzisiaj ruszam w teren sprawdzić zasięg w mieście. Dzwoniłem do helpdesku to kazali mi przełożyć kartę SIM do telefonu z WAPem, nie zrobiłem tego bo nie mam takiego telefonu.


Zauważyłem pewną zależność odnośnie działania iPlusa. iPlus działa odwrotnie proporcjonalnie do ilości reklam, promujących go w TV.

Daję sobie czas do końca tygodnia na rozwiązanie problemu nr 2, po tym czasie wysyłam mojego iPlusa do prezesa Polkomtela z prośbą żeby wsadził go sobie gdzieś.

[ Komentarz dodany przez: Sundance_kid: 2008-09-12, 12:16 ]
Poprawiłam temat bo się literówka wkradła.
Ostatnio zmieniony 2008-09-12, 11:18 przez lutek839, łącznie zmieniany 3 razy.
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: HSDPA było ale się zmyło + problemy iPlus.

Post autor: Engelbert »

Zauważyłem pewną zależność odnośnie działania iPlusa. iPlus działa odwrotnie proporcjonalnie do ilości reklam, promujących go w TV.
A nie wiedziałeś, że Plus ma dużo reklam, bo pobiera MOC z iPlusów? Poza tym, przycinają i obniżają prędkość usługi po to, żeby okradać klientów i mieć kasę na reklamy właśnie! Dziady!

A propos prezesa - będzie kupa zabawy!
Awatar użytkownika
virek1987
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2008-08-25, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: HSDPA było ale się zmyło + problemy iPlus.

Post autor: virek1987 »

Wsadzanie modemu komukolwiek gdziekolwiek chyba HSDPA nie przywróci ;). Co do krzaczenia może przekaźnik jest przeciążony? Może modem pada ale wynaleziono gwarancję i serwis. Rozumiem że się denerwujesz ale bez przesady ;)
Konfucjusz mawiał: lepiej prać niż być "pranym" ;]
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: HSDPA było ale się zmyło + problemy iPlus.

Post autor: bob »

Engelbert pisze:A nie wiedziałeś, że Plus ma dużo reklam, bo pobiera MOC z iPlusów? Poza tym, przycinają i obniżają prędkość usługi po to, żeby okradać klientów i mieć kasę na reklamy właśnie! Dziady!
Engelbert? :zdziwko:
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: HSDPA było ale się zmyło + problemy iPlus.

Post autor: Engelbert »

To tylko odpowiedź na teorię autora wątku ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HSDPA było ale się zmyło + problemy iPlus.

Post autor: YaHooo »

bob zapewne to było ironiczne :niepewny:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: HSDPA było ale się zmyło + problemy iPlus.

Post autor: bob »

YaHooo pisze:bob zapewne to było ironiczne
Z obu stron ale po części jakby serio traktować to wiadomo, że duże koncerny nie zajmują się hasaniem między kwiatami (Holandia może?) tylko no wiadomo czym... ;) :)
My wiemy, inni wiedzą, jeszcze inni się domyślają a jeszcze inni obrażają. Ale sprawa faktycznie prosta jest to sprzedaż - transakcja wiązana gdzie obie strony się na coś godzą i tu niestety ale niedobry ( :rotfl: ) Engelbert ma rację - tą ukrytą. :hyhy:
lutek839
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-09-11, 14:01
Lokalizacja: Skierniewice

Re: HSDPA było ale się zmyło + problemy iPlus.

Post autor: lutek839 »

Po pierwsze dziękuję za szybką reakcję. Najpierw odpowiem na post a później opiszę obecną sytuację bo się trochę zmieniła.
Engelbert pisze: A nie wiedziałeś, że Plus ma dużo reklam, bo pobiera MOC z iPlusów? Poza tym, przycinają i obniżają prędkość usługi po to, żeby okradać klientów i mieć kasę na reklamy właśnie! Dziady!
Też mi się tak wydaje, a wszystkiemu są winne rosnące ceny energii!!

Wiem, że jako pracownika monopolistycznej korporacji GSM (zarabiającego na pewno duże pieniądze :] ) irytuje gdy ktoś "pluje" na twoją firmę, ale cóż należy jej się. Tak jak na TPSA pluli kilka lat temu tak teraz będą pluć na internet z GSM.
Engelbert pisze: A propos prezesa - będzie kupa zabawy!

No to co proponujesz? Może kupić iPlusy dla całego zarządu? Zresztą znaleźć kogoś kto jest odpowiedzialny za tą piekielną machinę iPlus jak dla mnie jest bardzo ciężko :) . Co innego małe lokalne firmy takie jak w USA, które dosłownie biją się o klienta.

Sytuacja na obecną chwilę. Podjechałem w jedno miejsce i lipa, podjechałem więc ponad nadajnik i w linii prostej 100m złapałem 6 kresek na 7, transfer dochodził nawet do 23kb/s i nie rozłączało w ogóle. Obecnie w domu 5 kresek na 7 a transfer chodzi jakbym nadal siedział pod nadajnikiem. Przez 11 miesięcy nie miałem nigdy takiej prędkości i to nawet w godzinach szczytu 16-18.

4 dni nie miałem internetu, co było przyczyną to się nie dowiem, bo dopiero teraz zacząłem zgłębiać tajniki komend AT,BTS. Ogólnie temat mnie zainteresował i pogrzebię w nim w wolnych chwilach, aby rozwiązać Problem 1.


Pozdrawiam i życzę powodzenia w prowadzeniu forum, oczywiście kliknąłem tam gdzie trzeba i parę centów wpadnie.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez lutek839, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HSDPA było ale się zmyło + problemy iPlus.

Post autor: YaHooo »

lutek839 pisze:podjechałem więc ponad nadajnik i w linii prostej 100m złapałem 6 kresek na 7, transfer dochodził nawet do 23kb/s
No to chyba masz problemy z mocno obciążony BTS'em. Ewentualnie są przeprowadzone jakieś prace przy nadajniku i stąd te problemy.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: HSDPA było ale się zmyło + problemy iPlus.

Post autor: Engelbert »

Przez 11 miesięcy nie miałem nigdy takiej prędkości i to nawet w godzinach szczytu 16-18.
Widzisz, wystarczy napisać, później przeczyta to ten, który powinien i... magia! (może prezes się przestraszył?)
(zarabiającego na pewno duże pieniądze :] )
Mmmm mów mi tak, może mój szef to przeczyta i się zawstydzi ;)

Ale tak na serio, czasami w niektórych miejscach pojawiają się problemy... I pewnie w Skierniewicach coś takiego właśnie wystąpiło, niestety to nie jest ani złośliwość jednego człowieka lub grupy (niestety, bo jeśli by tak było, to pewnie szybko dałoby się taki problem rozwiązać). Większa liczba użytkowników, brak wystarczających pozwoleń na rozbudowę infrastruktury i jest problem. Niestety to nie usługa przypisana do miejsca, nie da się przewidzieć gdzie dana osoba będzie używała usługi. Tak samo, nie można ograniczyć sprzedaży w jakimś mieście ;)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: HSDPA było ale się zmyło + problemy iPlus.

Post autor: Sundance_kid »

regedit pisze: Noo.... pewnie na dobry początek z 2000 netto będzie ;)
Mogłabym za tyle pracować. Uwierz mi.

[ Dodano: 2008-09-12, 12:23 ]
lutek839 pisze:Transfer był rzędu ok. 4kb/s,
0,5 kB/s? :szok: Domyślam się, że mylisz jednostki: 1 kB to 8 kb.
ODPOWIEDZ