Mam juz dosc Iplusa- coraz gorzej...

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Mam juz dosc Iplusa- coraz gorzej...

Post autor: szalony »

Mowie sobie nic nie moge zrobic :( to choc tu sie wyzale...Jestem coraz bardziej zdesperowany nawet zerwac umowe placac kare...Korzystam z Iplus w Aleksandrowie Lodzkim i okolicach , przez lata mialem tylko gprs w 2007roku pojawil sie edge i do lipca dzialal bardzo ladnie - przecietnie nawet sporo ponad 20kB/s az tu nagle mam 3-7kB/s i tylko bardzo rzadko 15-20kB/s... zglosilem to do Plusa i przez 2miesiace nic sie nie zmienilo- nawet nie mam odpowiedzi co sie stalo...Na domiar zlego dobija mnie brak umts w mojej okolicy- niby mialem go miec na poczatku 2008r, teraz pisza mi ze bedzie w 2008r. ale znajac Plusa to rownie dobrze moze to byc koniec 2009r :dobani: Testowalem Play - bo u mnie w miescie ma umts i chyba go wezme bo nawet ladnie chodzi 100-150kB/s, po co mam sie meczyc na smiesznym edge 2-7kB/s jak u konkurencji mam umts... Na 100% nic u mnie sie nie popsulo... cos sie u Plusa stalo- albo tak specjalnie zrobili albo maja awarie i przez 2miesice nawet nikt tym sie nie zajal ... Ach moglbym godzinami pisac jakie to stacje i co sie stalo ale to na nic... Po prostu "siec" ma zwyklych uzytkownikow w nosie... ps teraz np sciagam plik kilkadziesiat mb z predkosciami 2-7kB/s - mozna sie zalamac :dobani: a kiedys to bylo 20-25kB/s i dzialalo pieknie ... Stacje z ktorych korzystam to 11662,39331-3,8053, lac 31051 gdzies na nich( lub jednej z nich) cos sie "popsulo" albo Plus cos "popsul" przepraszam za tekst ale mam nerwy ze szok :zly:

[ Komentarz dodany przez: Jo_gurt: 2008-09-14, 11:40 ]
Pozwoliłem sobie wyedytować wulgaryzmy. Rozumiemy twój ból, ale na publicznym forum nie pozwalamy na to.
Ostatnio zmieniony 2008-09-14, 10:40 przez szalony, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Mam juz dosc Iplusa- coraz gorzej...

Post autor: Jaco »

szalony pisze:gdzies na nich cos sie "xxxx" albo Plus cos "xxxx" przepraszam za tekst ale mam nerwy ze szok
Ale tak to nie będziesz pisał. Proszę popraw to :nienie:
Ostatnio zmieniony 2008-09-14, 10:42 przez Jaco, łącznie zmieniany 1 raz.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mam juz dosc Iplusa- coraz gorzej...

Post autor: zDaleKi »

szalony pisze:przepraszam za tekst ale mam nerwy ze szok
To niczego nie usprawiedliwia. Poprawiłem to, bo jest niezgodne z regulaminem!

EDIT:
Widzę, że Jo_gurt zrobił poprawę zaraz po mnie ;)
Ostatnio zmieniony 2008-09-14, 10:43 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Mam juz dosc Iplusa- coraz gorzej...

Post autor: Jo_gurt »

OK, widzę zbiorowa edycja :rotfl:

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2008-09-14, 11:46 ]
Słowa ciężkiego kalibru, wiec nie ma się co dziwić ;)
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Mam juz dosc Iplusa- coraz gorzej...

Post autor: szalony »

Ok chcialem te ostre slowa poprawic ale widze ze mnie uprzedziliscie... Przepraszam ale powaznie mam juz tego dosc wszystkiego :dobani:
Awatar użytkownika
Godlech912
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2008-09-08, 17:56
Lokalizacja: Jablonowo pomorskie

Re: Mam juz dosc Iplusa- coraz gorzej...

Post autor: Godlech912 »

Też mam iPlusa i czasami myślę, że ktoś tam siedzi u nich i specjalnie obniża prędkość. To co oni wyprawiają woła o pomstę do nieba! Chyba trzeba zrobić jakąś ogólnonarodową "manifestację" w sprawie usług oferowanych przez Plusa...
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Mam juz dosc Iplusa- coraz gorzej...

Post autor: szalony »

No jak sie nic nie popsulo to chyba faktycznie kurek przykrecaja :zdziwko: , jestem ciekaw jednego- w poblizu mnie 800metrow i 1,2km sa dwa bts 1166,3933 mial - "i kot tez mial ;)" na nich byc umts na poczatku 2008r roku - z tego co wiem wszystkie pozwolenia sa przeszkod nie ma by byl na tych stacjach umts i owszem 10miesiecy temu stacje Plus 1166 zmodyfikowal a 3933 zostawil nie ruszona... Ciekaw jestem kiedy na nich umts sie pojawi... Z wykazu uke juz w lutym te stacje mialy zezwolenia... Plus jakis dziwny jest- lapie pozwolenia a stacji nie robi albo jak zrobi nie wlacza... Konkurencja robi to inaczej - buduje i wlacza a pozwolenia dostaje pozniej...
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Mam juz dosc Iplusa- coraz gorzej...

Post autor: YaHooo »

szalony może po prostu stacje są przeciążone. Pamiętaj, że ciągle rozmowy głosowe mają wyższy priorytet nad przesyłem danych. Próbowałeś łączyć się w nocy (np. po 12 w nocy) jak sieć jest mało obciążona?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Mam juz dosc Iplusa- coraz gorzej...

Post autor: Patryk »

Godlech912 pisze:Też mam iPlusa i czasami myślę, że ktoś tam siedzi u nich i specjalnie obniża prędkość.
tak,Żydokomuna i masoni tam siedzą :hyhy: :rotfl: :dobani:

Dajcie spokój,to mobilny internet bez jakiejkolwiek gwarancji jakości usługi.
Ludzie dzwonią godzinami ,bo jest coraz taniej,a zasobów radiowych brak - szczególnie w 900 MHz fizyki sie nie oszuka,eter nie jest z gumy.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Mam juz dosc Iplusa- coraz gorzej...

Post autor: YaHooo »

Patryk_ pisze:Ludzie dzwonią godzinami ,bo jest coraz taniej,a zasobów radiowych brak - szczególnie w 900 MHz fizyki sie nie oszuka,eter nie jest z gumy.
Ale niestety nie każdy o tym wie. Każdy chce tylko ultraszybkiego i mobilnego internetu za grosze. Po drugie trzeba wiedzieć dokładnie na co się człowiek decyduje jak kupuje jedną czy drugą usługę. Ale mentalności ludzi się nie zmieni. Lepiej zacząć narzekać.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Mam juz dosc Iplusa- coraz gorzej...

Post autor: Jaco »

szalony, na pocieszenie napiszę ci że w mojej miejscowości stoi od 21 maja tego roku BTS Ery i nie ma końca daty kiedy go uruchomią. We wszelkich pismach jest przybliżony czas uruchomienia około 6 miesięcy.
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Mam juz dosc Iplusa- coraz gorzej...

Post autor: szalony »

YaHooo pisze:
Patryk_ pisze:Ludzie dzwonią godzinami ,bo jest coraz taniej,a zasobów radiowych brak - szczególnie w 900 MHz fizyki sie nie oszuka,eter nie jest z gumy.
Ale niestety nie każdy o tym wie. Każdy chce tylko ultraszybkiego i mobilnego internetu za grosze. Po drugie trzeba wiedzieć dokładnie na co się człowiek decyduje jak kupuje jedną czy drugą usługę. Ale mentalności ludzi się nie zmieni. Lepiej zacząć narzekać.
Mam nadzieje ze piszac ze ludzie narzekaja nie sugerujesz mi ze lepiej bym nie narzekal... Owszem wiele osob nie zna sie natemacie neta w sieciach komorkowych ale ja moge powiedziec ze sie znam :hyhy: I jestem w pelni swiadomym uzytkownikiem, Plusa wybralem od lat bo w mojej okolicy byl najlepszy... ale od lipca cos sie stalo ze w edge 2-7kB/s to dla mnie kpina tym bardziej ze przez lata w tej samej lokalizacji mialerm ponad 20kB/s w standardzie... Nie sadze ze to przeciazenie sieci bo jednak czasami te 20kB/s mi leci ale rzadko- tym bardziej ze jednak Plus w promieniu 3km ma u mnie 4bts obslugujace obszar miasta- 805,854,1166,3933- niestety moze faktycznie te darmowe numery , lub z wielkim limitami za grosze odbijaja sie na uzykownikach Iplusa... Tym bardziej Plus w mojej okolicy jak najpredzej pwinien umts uruchomic bo to juz zaczyna byc malo smieszne ze Plus uruchamia umts w malych miasteczkach (bez urazy) a w czesci lodzi (Romanow-Teofilow) i przyleglym Aleksandrowie gdzie na malym obszarze jest okolo 70tys osob i 5bts je obslugujacych i na zadnym nie ma pasma umts a prawidlowo powinien byc na wszystkich- mam na mysli stacje-805,854,1166,3933,3923 w lac 31051. Ale co ja tam bede sie produkowal i tak to nic nie da Plus wie swoje :(
Ostatnio zmieniony 2008-09-14, 16:42 przez szalony, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Mam juz dosc Iplusa- coraz gorzej...

Post autor: Patryk »

YaHooo pisze:Każdy chce tylko ultraszybkiego i mobilnego internetu za grosze.
I bez limitów oczywiście :hyhy:
Ciągle na forum widać hasła typu "czemu są te limity","znieść limity!",albo "czemu na iplusie nie działa p2p" etc. :)

[ Dodano: 2008-09-14, 17:51 ]
szalony pisze:bo to juz zaczyna byc malo smieszne ze Plus uruchamia umts w malych miasteczkach (bez urazy)
W "małych miasteczkach" często przeciażenia są o wiele większe,niż w wielkich miastach :]
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Mam juz dosc Iplusa- coraz gorzej...

Post autor: YaHooo »

szalony pisze:Mam nadzieje ze piszac ze ludzie narzekaja nie sugerujesz mi ze lepiej bym nie narzekal... Owszem wiele osob nie zna sie natemacie neta w sieciach komorkowych ale ja moge powiedziec ze sie znam :hyhy:
Nie pisałem tego pod Twoim adresem, tylko niestety jest dużo ludzi którzy tak robią jak napisałem.
szalony pisze:od lipca cos sie stalo ze w edge 2-7kB/s to dla mnie kpina tym bardziej ze przez lata w tej samej lokalizacji mialerm ponad 20kB/s w standardzie...
No to rzeczywiście coś się stało niedobrego z siecią. Z resztą u mnie też ostatnio się dzieją dziwne rzeczy z moim iPlusem :(
Patryk_ pisze:Ciągle na forum widać hasła typu "czemu są te limity","znieść limity!",
Akurat one mogłyby by być nieco większe.
Patryk_ pisze:"czemu na iplusie nie działa p2p" etc. :)
A w Plusie p2p akurat działa bardzo ładnie :)
Patryk_ pisze:W "małych miasteczkach" często przeciażenia są o wiele większe,niż w wielkich miastach :]
Bo jest więcej ludzi na jednego BTS'a :cwaniak:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Mam juz dosc Iplusa- coraz gorzej...

Post autor: SQ08 »

Dam wam wszystkim jedną radę co zrobić gdy iPlus, Blueconnect i te inne podobne nie działają. Weźcie modem czy tam kartę wyrzućcie przez okno i później należy po te urządzenie zejść i oddać na gwarancję tylko to musi być tak zepsute aby coś w środku nie działało no i oddajemy taki modem na gwarancje i mówimy że chcemy inny aby posiadał wyjście na antenę zewnętrzną, gdy utrzymamy nowy modem/kartę kupujemy antenę i ustawiamy na jakiegoś lepszego BTS i internet powinien już normalnie funkcjonować. Sposób sprawdzony w Niemczech w sieci E-Plus, ale myślę ze w Polsce może też się powiedzie, zawsze warto spróbować.

Pamiętajcie, że wszystko robicie na własna odpowiedzialność! :hyhy:
Awatar użytkownika
virek1987
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2008-08-25, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Mam juz dosc Iplusa- coraz gorzej...

Post autor: virek1987 »

Takie problemy zdarzają się u każdego operatora a składa się na nie wiele czynników u ciebie jest jak jest akurat z iPLUSEM. Ja mam PLAY i też potrafi człowiekowi żyłka wyskoczyć ;). Ale napisałeś że u ciebie działa bardzo ładnie więc może czas na zmianę operatora tylko ta kara...
Konfucjusz mawiał: lepiej prać niż być "pranym" ;]
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Mam juz dosc Iplusa- coraz gorzej...

Post autor: bob »

SQ08, a fee jak możesz podawać takie sposoby?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Mam juz dosc Iplusa- coraz gorzej...

Post autor: ja.michal »

bob, ale to ciekawe jest. :hyhy:

[ Dodano: 2008-09-14, 21:30 ]
SQ08 zawsze można zmienić polaryzację albo więcej V puścić do portu i z zewnątrz nić a w środku dymek. :rotfl:
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Mam juz dosc Iplusa- coraz gorzej...

Post autor: bob »

ja.michal pisze:SQ08 zawsze można zmienić polaryzację albo więcej V puścić do portu
A to co innego. ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Mam juz dosc Iplusa- coraz gorzej...

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:SQ08 zawsze można zmienić polaryzację albo więcej V puścić do portu i z zewnątrz nić a w środku dymek. :rotfl:
Aha czyli preferujemy bardziej wyrafinowane metody :hyhy:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
virek1987
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2008-08-25, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Mam juz dosc Iplusa- coraz gorzej...

Post autor: virek1987 »

Brutale :rotfl:
Konfucjusz mawiał: lepiej prać niż być "pranym" ;]
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Mam juz dosc Iplusa- coraz gorzej...

Post autor: SQ08 »

No tak sposób, może i brutalny, ale mi przyniósł skutek i został przez przypadek wymyślony, kiedy ja siedziałem przy laptopie z GPRS'em na którym nie dało się kompletnie nic robić, wtedy zacząłem myśleć co by tu zrobić i wiedziałem, że gdzieś ponad kilometr przed lasem jest UMTS... To były inne czasy, inne miejsce zamieszkania i tak dalej :)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Mam juz dosc Iplusa- coraz gorzej...

Post autor: bob »

YaHooo pisze:Aha czyli preferujemy bardziej wyrafinowane metody
Oczywiście to żart i nie popieramy takich praktyk. :nienie: :hyhy:
ODPOWIEDZ