Do użytkowników Huawei E169. Problemy z połączeniami.

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy masz problem z połączeniem z modemem Huawei E169.

Tak
25
56%
Nie
20
44%
 
Liczba głosów: 45

ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Do użytkowników Huawei E169. Problemy z połączeniami.

Post autor: ja.michal »

Temat tworzę w celach statystycznych bo odnoszę wrażenie, że użytkownicy modemu Huawei E169 mają problem ze stabilnością łącza i częstym zrywaniem połączenia.

Sytuacja głównie wygląda na użytkowników Play Online.
Piszcie jednak z jakiej sieci macie modem czy może kupiony na wolnym rynku, i jaki z nim występuje problem i czy w ogóle występuje.
Wiem, że niektórzy mieniali firmware w powyższym modemie. Napiszcie jakie były efekty tego i jak modem się zachowuje.

Myślę, że jak tu się więcej osób w tej kwestii zbierze to jakoś łatwiej będzie coś zaradzić.
Ostatnio zmieniony 2008-11-01, 23:22 przez ja.michal, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomisek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2008-09-11, 10:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Do użytkowników Huawei E169. Problemy z połączeniami.

Post autor: Tomisek »

Modem od Vodafonu - udane podmiana softu . Niestetu problem z zasiegiem. Jest to moj pierwszy modem . Zasieg niestety obecnie Edge czego podobno modemy nie lubią ale cos jest nie tak. Zainstalowałem p[rogramik TNI kolegi z forum. Łączy sie i pracuje ok ale dopiero teraz zauważyłem ( przez przypadek włączyłem glosniki) cos dziwnego. Moc sygnału na w/w programie oscyluje od -60 do -80 dB i nagle nastepuje pewnie zerwanie połączenia - w glosnikach wzbudzanie tak jak się włącza komorke gdy sie loguje ;)
ogolnie pingi i transfery nieco słabsze niz na Noki 6120.

Nie wiem czy dobrze robie ale zamawiam kolejny modem Icona 401 z mozliwościa podpiecia anteny - ( ponoc na razie nie maja jeszcze konektorów )

Prawdopodobnie wystawie na forum ten modemik bo jednak chyba powinienem miec zewnetrzna antene w mojej lokalizacji.
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Do użytkowników Huawei E169. Problemy z połączeniami.

Post autor: SQ08 »

Ja żadnego problemu z E169 nie mam, wszstko funkcjonuje poprawnie. Jeżeli ktoś ma problemy z połączeniem to radzę zainstalować najnowsze firmware (nie mylić z dasboard!) bardzo często aktualną wersję można pod adresem vodafone.de pobrać.
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
Bazyli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-10-07, 16:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Do użytkowników Huawei E169. Problemy z połączeniami.

Post autor: Bazyli »

Witam wszystkich serdecznie
Podzielę się swoimi skromnymi doświadczeniami - bezprzewodówką interesuję się od kilkunastu dni:
Play Online - modem od Play
Straszliwe wahania sygnału - pokazuje 99% po czym nagle spadek do 0 i następuje rozłączenie. Lub nagle zamraża połączenie. Rozłączenia i zamrażanie co kilkanaście sekund. Ogólnie masakra.
Odległość od nadajnika 1.5 km. Sprawdzone na innym nadajniku (odległość jakieś 3km) - dokładnie te same objawy. 169 sprawdzany był na kilku systemach i kilku kompach
Na tych samych nadajnikach (kompach, systemach) 220 działa doskonale - nigdy nic nie zerwało połączenia.

Ciut mnie to wkurzyło i 169 da się zrobić tak by pracowało 100% stabilnie. Niestety nie mogę podać sposobów z uwagi na skutek w postaci możliwej dezorganizacji sieci. Jak Play nic z tym nie zrobi to przed świętami podam wam legalną receptę i wówczas jak im sieć stanie to będą musieli zareagować. Istnieje jeszcze metoda nr 2, jak na razie metodą nr 2 przez tydzień działało idealnie, ale potem było znów to samo (co wymagało ponowienia działań nr 2). Co do metody nr 2, to wygląda to dziwnie i nie jestem pewny co by się stało jakby tak na masową skalę to zastosować. Najprawdopodobniej by jednym kliknięciem to chłopaki z Play zlikwidowali, nielegalne to to nie jest, być może to luka w oprogramowaniu (jak pisałem wyżej pojęcia o GSM nie mam najmniejszego)
Na mój mały rozum to wygląda na problemy m.in. z ustawieniami nadajników. Modem ma problem ze "wznowieniem przesyłania danych". Najprawdopodobniej producent 169 ma na to prostą receptę.
Mnie już w tym grzebać się nie chce - mam za mało danych jak działają nadajniki itd.

Na dzień dzisiejszy proponuję zapewnić 99% sygnału (znaleźć swój najbliższy nadajnik itd.) i ustawić modem dosłownie co do milimetra (położenie kątowe też ma znaczenie). Zbadać czy coś nie zakłóca transmisji (bo to również stwierdziłem) i ilość rozłączeń maleje. O kablu dla znawców np. 6 metrów USB ;) to wiadomo pisać nie muszę.
Dla normalnych 3,5 metra powinno wystarczyć. Usb wiadomo 2 (ekranowany) i dobrej firmy (o co trudno).
Na działanie 169 ma wpływ sposób korzystania z netu - w pewnych warunkach i u niektórych osób może działać doskonale.

Dla zwykłego użytkownika na dziś 169 to masakra. 220 w tych samych warunkach zapewnia doskonałe, bezproblemowe działanie (z wiadomymi ograniczeniami tego sprzętu)

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim forumowiczom za wiedzę i natchnienie.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Do użytkowników Huawei E169. Problemy z połączeniami.

Post autor: ja.michal »

Czyli jak na razie widzę, że to wina modemu z Playa.

SQ08, ma modem z innej sieci z innym firmwarem. Ja mam modem kanadyjskiej firmy i wszystko chodzi bez najmniejszych problemów. Aktualnie kumplowi pożyczyłem razem z kartą Playa i nic mu nie siada a to jego jedyne łącze teraz.

Czekam na innych użytkowników E169, żeby napisali jak u nich się sprawuje.
Svipp
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-10-15, 22:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Do użytkowników Huawei E169. Problemy z połączeniami.

Post autor: Svipp »

Czy jest możliwość wymiany w Playu E169 na 220? Też słyszałem, że ten drugi sprawuje się bardzo dobrze, a jestem tak totalnie wkurzony przez 169, że aż nie mam słów.

Ktoś coś wie? A kolega powyżej, może podzielisz się z nami pierwszą wersją swojej wiedzy :D

Pozdro i życzę wytrwałości!!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Do użytkowników Huawei E169. Problemy z połączeniami.

Post autor: ja.michal »

Svipp pisze:Czy jest możliwość wymiany w Playu E169 na 220?
Dowiem się.
Svipp pisze:A kolega powyżej, może podzielisz się z nami pierwszą wersją swojej wiedzy :D
Ja?
Tomisek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2008-09-11, 10:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Do użytkowników Huawei E169. Problemy z połączeniami.

Post autor: Tomisek »

SQ08 pisze:Ja żadnego problemu z E169 nie mam, wszstko funkcjonuje poprawnie. Jeżeli ktoś ma problemy z połączeniem to radzę zainstalować najnowsze firmware (nie mylić z dasboard!) bardzo często aktualną wersję można pod adresem vodafone.de pobrać.
Czy ten plik to tylko firmware - nie zawiera zadnych smieci od Vodafonu typu menager połaczen???. Bo mam aktualny wgrany od prodycenta???

Link
everythingthatc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-10-27, 20:52
Lokalizacja: Katowice

Re: Do użytkowników Huawei E169. Problemy z połączeniami.

Post autor: everythingthatc »

Witam forumowiczów,‎

Problem, jak się zorientowałem po różnych forach standardowy. Modem Huawei e169 z Vodafone ‎kupiony na allegro i próba do znuszenia go do działania w PLAY ONLINE.‎

1) Świerzo zakupiony modem instaluje menadżera połączeń Vodafone, który nie działa z SIM sieci ‎PLAY. ‎

2) Odinstalowanie menadżera powoduje odinstalowanie sterów ‘data card’ i system nie widzi ‎modemu. ‎

3) Zainstalowanie menadżera połączeń PLAY pozwala korzystać z SIM, ale połączenie z internetem ‎jest niestabilne /Ilość Kb jaką jestem w stanie ściągnąć oraz czas aktywnego połączenia wydają się ‎mieć charakter losowy z modą poniżej 1Mb oraz 5min, ale dało się też 100Mb aktualizacji ‎systemowych ściągnąć pew nego szczęśliwego razu/‎

4) objawy w punkcie 3 nie ustępują jeżeli odinsalujemy menadżera z PLAY, wyrzucimy cały folder ‎vodafone z program files, i będziemy korztstać z dial-up windowsa, albo programu Top_netinfo

5) Objawy nie ustępują jeżeli zflashujemy modem za pomocą któregoś z firmowych dashboardów ‎Huawei http://www.huawei.com/mobileweb/en/doc/ ... -1&id=4381 . Co się jedynie ‎dzieje nowego to tyle, że nasza ewentualna gwarancja na modem zostaje wysłana w kosmos. No i ‎wgrywa się zamiast upartego softu Vodafone oparty soft Huawei (takie coś jak dostałem z Play, ‎tylko zielone..).‎

Mówimy o centrum Katowic (200m od spodka), moc sygnału od -90 do -115dBm.‎
Wszystko sprawdzane na trzech maszynach (XP SP3, Vista 32bit, Vista 64bit; instalowanie opisanych ‎sterów i programów na tych maszynach odbywało się w różnych konfiguracjach dla zweryfikowania ‎dodatkowych hipotez). Również w innych lokalizacjach miasta sprawdzone.‎

Czy ma ktoś może inny sposób niż sprzedanie modemu na allegro i kupienie jakiegoś innego? Jeżeli ‎nie, to jaki modem polecicie (w okolicach 500zł, preferowane wyjście na dodatkową antenę).‎

Pozdrawiam,‎

Bartek
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Do użytkowników Huawei E169. Problemy z połączeniami.

Post autor: janek222 »

everythingthatc pisze:moc sygnału od -90 do -115dBm.‎
Za mało, to może być przyczyną problemów z netem.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Do użytkowników Huawei E169. Problemy z połączeniami.

Post autor: YaHooo »

janek222 pisze:Za mało, to może być przyczyną problemów z netem.
Może tak być, ale dlaczego
everythingthatc pisze:3) Zainstalowanie menadżera połączeń PLAY pozwala korzystać z SIM, ale połączenie z internetem ‎jest niestabilne /Ilość Kb jaką jestem w stanie ściągnąć oraz czas aktywnego połączenia wydają się ‎mieć charakter losowy z modą poniżej 1Mb oraz 5min, ale dało się też 100Mb aktualizacji ‎systemowych ściągnąć pew nego szczęśliwego razu/‎

4) objawy w punkcie 3 nie ustępują jeżeli odinsalujemy menadżera z PLAY, wyrzucimy cały folder ‎vodafone z program files, i będziemy korztstać z dial-up windowsa, albo programu Top_netinfo
Mi to wygląda na jakąś niestabilność programu do łączenia (ja miałem tak w przypadku iPlus Manager'a).
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
everythingthatc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-10-27, 20:52
Lokalizacja: Katowice

Re: Do użytkowników Huawei E169. Problemy z połączeniami.

Post autor: everythingthatc »

janek222 pisze:moc sygnału od -90 do -115dBm.‎
Za mało, to może być przyczyną problemów z netem.
Tarzam się w swojej ignorancji i widzę, że duża szansa , że szukałem w zupełnie złym miejscu. Niemniej nie spodziewałem się, że środku śląskiego serducha taka wiocha może być z mocą sygnału.

W takim razie pobiegam z laptopem po okolicy i zobaczę jak się połączenie zachowuje w momencie gdy mam sygnał silny. Jakiej progowej wartości dBm szukamy żeby teoretycznie było ok?

Jeżeli okaże się, że to kwestia małego zasięgu, to dam znać i poruszony przeze mnie wątek proponuję przenieść gdzie indziej albo skasować - cała sprawa byłaby wtedy zupełnie offtopic względem statystycznych idei ja.michała, gdyż nie wina modemu..

A wybiegając w przyszłość: pobawić się w małego elektronika i dolutować antenę, czy szukać innego modemu z wyjściem na antenę? (Vodafone w tym modelu nie zamontowało takiego wyjścia)
YaHooo pisze:wygląda na jakąś niestabilność programu do łączenia
No, ale stosowałem różnych menadżerów połączeń na różnych maszynach. Chyba, że czegoś nie rozumiem -?
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Do użytkowników Huawei E169. Problemy z połączeniami.

Post autor: janek222 »

everythingthatc pisze:Jakiej progowej wartości dBm szukamy żeby teoretycznie było ok?
Ja maksymalnie mam -55 czyli wydaje mi się że przy -80 powinno zaczynać być ok.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Do użytkowników Huawei E169. Problemy z połączeniami.

Post autor: YaHooo »

everythingthatc pisze:No, ale stosowałem różnych menadżerów połączeń na różnych maszynach. Chyba, że czegoś nie rozumiem -?
Może to ja czegoś nie rozumiem, ale wydawało mi się, że napisałeś, że wyrzucenie menadżerów i stworzenie dial-up'a rozwiązuje problem. Zatem jak dla mnie to problem software'owy.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Do użytkowników Huawei E169. Problemy z połączeniami.

Post autor: DJ1910 »

To ja panowie powiem, iż zamieniłem E220 na E169 i jest dużo lepiej :szok: Rzecz jasna chodzi o sieć play, zerwalem umowe ktora była na E220 (po 3 dniach od zawarcia), i podpisałem nową z 2 modemem.

Na E220 transfer był bardzo rwany, np 5KB/s, zaraz 6, zaraz 10, zaraz 20, po czym znów około 5-6....i to 20 to był z reguły max

W tej samej lokalizacji na E169 uzyskuje od 20-50kB/s, więc jak na PLAY jest to niezły wynik.

Z tym że ten E220 musiał być jakis uwalony, bo raz chcial sie włączać, raz nie.

E169 od paru godzin działa dobrze, pomijajac fakt iż po podlaczeniu pendrive'a z wbudowanym systemem (Sandisk U3 4GB) połączenie zamarło. No i jakis 1 błąd widnieje w polaczeniu modemowym ktore jest od ok 2 godzin.

W razie jakis newsow (ktore mam nadzieje nie beda złe), napisze.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Do użytkowników Huawei E169. Problemy z połączeniami.

Post autor: krystianb »

DJ1910 pisze:E169 od paru godzin działa dobrze,
Z tego co czytałem ten modem ma okres przydatności do użycia około tygodnia od pierwszego połączenia :rotfl: po tym czasie sie problemy zaczynają. Ale życze zeby wszysko było dobrze.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
everythingthatc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-10-27, 20:52
Lokalizacja: Katowice

Re: Do użytkowników Huawei E169. Problemy z połączeniami.

Post autor: everythingthatc »

janek222 pisze:Ja maksymalnie mam -55 czyli wydaje mi się że przy -80 powinno zaczynać być ok.
Kupiłem lepszy przedłużacz usb za 20zł, pobiegałem po pokoju, ustawiłem na -71 i jest ok. Wielkie dzięki Janek i przepraszam wszystich za zamieszanie.

A co z małym elektronikiem? Ktoś dolutowywał sobie może wyjście na antenkę do takiego modemu, albo zna linki opisujące tego typu wyczyny?

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2008-11-17, 20:29 ]
Poprawa autora cytatu.
Ostatnio zmieniony 2008-11-17, 20:28 przez everythingthatc, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Do użytkowników Huawei E169. Problemy z połączeniami.

Post autor: krystianb »

everythingthatc pisze:A co z małym elektronikiem? Ktoś dolutowywał sobie może wyjście na antenkę do takiego modemu, albo zna linki opisujące tego typu wyczyny?
Jeśli chodzi o e169 to przecież ma wyjście na antene- wersja z vodafone też tylko tam trzeba sie do niego "dowiercic" bo zapomnienieli o otrworze :rotfl: ale wyjście przylutowane do pcb jest. O e220 też był wątek. Chyba że chodzi o jakiś inny modem.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
everythingthatc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-10-27, 20:52
Lokalizacja: Katowice

Re: Do użytkowników Huawei E169. Problemy z połączeniami.

Post autor: everythingthatc »

krystianb pisze:Jeśli chodzi o e169 to przecież ma wyjście na antene- wersja z vodafone też tylko tam trzeba sie do niego "dowiercic" bo zapomnienieli o otrworze :rotfl:
Haha. Będziesz w Katowicach to masz u mnie piwo. A konektor będzie taki sam jak do zwykłego e169 ( http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=13662 )?

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2008-11-17, 20:31 ]
Poprawa linka na klikalnego.
Ostatnio zmieniony 2008-11-17, 20:30 przez everythingthatc, łącznie zmieniany 1 raz.
homar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-12-07, 18:12
Lokalizacja: Warszawa

porównanie e160 z e220

Post autor: homar »

Jeśli mogę wrócić to porównania e169 do e220 w Playu.. czy powyższe uwagi co do lepszej pracy e220 (uśredniam) również odnoszą się do e160? Mam e160 w Playu i dzisiaj (środa) mija okres 7 dni od podpisania umowy kiedy mogę ją zerwać i ew. zamienić na e220. Czy można założyć że e160=e169?

Serdeczne dzięki!
bikemax
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-12-08, 16:25
Lokalizacja: SNC

Re: Do użytkowników Huawei E169. Problemy z połączeniami.

Post autor: bikemax »

Ja mam e220 w play od 2 dni... Powiem szczerze że jeżeli chodzi o zasięg i zrywanie polączeń to jestem pod wrażeniem. Dziala bdb i wszędzie tam gdzie chcialem.

Jedyne co mnie denerwuje to to że jest na kablu :/ myślalem już nad e169 ale po waszych wypowiedziach już mnie przeszkada mi ten kabel :hyhy:

Ale nadal intryguje mnie 870... może go ktoś porównać do e220? pod każdym względem.
Latając z laptopem w terenie, po mieszkaniu etc bardzo denerwuje biala paczka na smyczy obijajaca się o wszystko. Boje się jedynie że ten 870 będzie poręczniejszy ale o wiele bardziej slaby jeżeli chodzi o sygnal.

e220 zadziwil mnie jedna rzeczą, glównie testowany we Wroclawiu i nigdy nie bylo tak że nie ma zasięgu albo że jest nawet slaby!!! Ale gdy musialem odwiedzić przedwojenny szpital, gdzie mury sa naprawde grube, to nawet w podziemiach ma zadowalający zasięg!!! i nawet nie jęknol!!!

Nie zdarzylo mi sie równierz żeby zerwal polącznie albo je zamrozil.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2008-12-10, 12:59 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2008-12-10, 12:59 przez bikemax, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Do użytkowników Huawei E169. Problemy z połączeniami.

Post autor: ja.michal »

No to widać, że E220 udał się Huawei. Nie do zajeżdżenia. ;)
Awatar użytkownika
krzyhu
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2008-07-09, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Do użytkowników Huawei E169. Problemy z połączeniami.

Post autor: krzyhu »

Witam, kupiłem dzisiaj internet w playu z modemem e169. Niestety po zainstalowaniu na moim pececie przy próbie połączenia wyskakuje błąd - 50: żądanie nie jest obsługiwane. Jednak po zainstalowaniu na laptopie moich rodziców działa nieźle i osiąga prędkości 200-300 kb/s (HSDPA) co nie jest takim złym wynikiem na mojej wiosce (Gdańsk - Klukowo). Czy ktoś może mi poradzić co zrobić aby zlikwidować ten błąd 50 i modem działał na stacjonarnym PC ? Pozdrawiam i proszę o jak najszybszą odpowiedź. :)
p.s. Dzwoniłem do BOK Playa,nie wiedzieli co to za błąd, powiedzieli że najlepiej sformatować kompa:( Błagam, pomóżcie!
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Do użytkowników Huawei E169. Problemy z połączeniami.

Post autor: bob »

krzyhu, prawdopodobnie firewall broni wyjścia na zewnątrz. Wyłącz chwilowo firewall i spróbuj.
Awatar użytkownika
krzyhu
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2008-07-09, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Do użytkowników Huawei E169. Problemy z połączeniami.

Post autor: krzyhu »

To nie firewall. Zrobiłem tak tu napisał maxgle: http://forums.practicallynetworked.com/ ... php?t=6781 . Teraz mam problem, bo w połączeniach sieciowych nie ma telefonicznego play a jak próbuję utworzyć nowe to opcja połącz używając modemu telefonicznego ( i połączenia szerokopasmowego, wymagającego nazwy użytkownika i hasła) jest na szaro i nie da się jej zaznaczyć. Gdy łączę przez aplikację play'a wyskakuje mi "połączenie zostało zakończone". Co mam zrobić?! Pomóżcie, proszę!
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Do użytkowników Huawei E169. Problemy z połączeniami.

Post autor: bob »

Nie ma to jak Made In China + Play. :cfaniak:
krzyhu, nie mogę Ci pomóc. Czy ktoś ma jakiś pomysł? :)
Awatar użytkownika
krzyhu
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2008-07-09, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Do użytkowników Huawei E169. Problemy z połączeniami.

Post autor: krzyhu »

Po paru godzinach szukania i męczenia się postanowiłem przywrócić system do stanu sprzed paru dni. Teraz wyskakuje mi błąd 6: Nieprawidłowe dojście. Już naprawdę nie wiem co robić i zaczynam mieć dość tego playa! :klnie: :dobani:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Do użytkowników Huawei E169. Problemy z połączeniami.

Post autor: YaHooo »

krzyhu pisze:Teraz mam problem, bo w połączeniach sieciowych nie ma telefonicznego play a jak próbuję utworzyć nowe to opcja połącz używając modemu telefonicznego ( i połączenia szerokopasmowego, wymagającego nazwy użytkownika i hasła) jest na szaro i nie da się jej zaznaczyć.
Ja bym stawiał na jakiegoś wirusa/trojana/rootkita. Ja jak niedawno miałem jednego rootkita to nie działał u mnie wcale ten kreator.

A jeszcze jedno modem jest dobrze zainstalowany oraz widziany w systemie?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krzyhu
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2008-07-09, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Do użytkowników Huawei E169. Problemy z połączeniami.

Post autor: krzyhu »

Tak, jest dobrze zainstalowany i widziany.
tps4
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2008-12-09, 11:19
Lokalizacja: my się znamy

Re: Do użytkowników Huawei E169. Problemy z połączeniami.

Post autor: tps4 »

krzyhu pisze:Tak, jest dobrze zainstalowany i widziany.
A instalacja na nim jest automatyczna? Tzn. podłączasz sam modem pod usb i wszystko się z niego instaluje?
Spróbuj po prostu łączyć się z aplikacji play online.
ODPOWIEDZ