Google łata "najgłupszy błąd świata"

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Google łata "najgłupszy błąd świata"

Post autor: zDaleKi »

News mnie rozbawił, ale myślę, że może być tez interesujący, bo niedawno o tym systemie pisaliśmy.
dobreprogramy.pl pisze:Google załatało błąd w platformie Android, dostępnej w telefonach G1, który nie bez przyczyny, uznano za jeden z najgłupszych.

Problem polega na tym, że słowa wpisywane na telefonie, np. podczas pisania SMSa były traktowane jako polecenia i wykonywane przez powłokę z uprawnieniami roota. Jeśli np. użytkownik w treści SMSa użył słowa "reboot", wówczas następowało ponowne uruchomienie telefonu.
Źródło: dobreprogramy.pl
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Google łata "najgłupszy błąd świata"

Post autor: krystianb »

I tak to jest jak sie liniuxowcy wezmą za zrobienie telefonu komorkowego, tylko konsola im w głowie :rotfl:
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Google łata "najgłupszy błąd świata"

Post autor: zDaleKi »

krystianb pisze:tak to jest jak sie liniuxowcy wezmą za zrobienie telefonu komorkowego, tylko konsola im w głowie
Coś w tym stwierdzeniu jest. Myślę, że ta wpadka może mieć duże szanse na bug roku ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Google łata "najgłupszy błąd świata"

Post autor: bob »

krystianb pisze:I tak to jest jak sie liniuxowcy wezmą za zrobienie telefonu komorkowego, tylko konsola im w głowie :rotfl:
A jaśniej największe koncerny telekomunikacyjne zrzeszone w fundacji Open Handset Alliance tworzonym przez 34 firmy takie jak:

Aplix (www.aplixcorp.com), Ascender Corporation (www.ascendercorp.com), Audience (www.audience.com), Broadcom (www.broadcom.com), China Mobile (www.chinamobile.com), eBay (www.ebay.com), Esmertec (www.esmertec.com), Google (www.google.com), HTC (www.htc.com), Intel (www.intel.com), KDDI (www.kddi.com), Living Image (www.livingimage.jp), LG (www.lge.com), Marvell (www.marvell.com), Motorola (www.motorola.com), NMS Communications (www.nmscommunications.com), Noser (www.noser.com), NTT DoCoMo, Inc. (www.nttdocomo.com), Nuance (www.nuance.com), Nvidia (www.nvidia.com), PacketVideo (www.packetvideo.com), Qualcomm (www.qualcomm.com), Samsung (www.samsung.com), SiRF (www.sirf.com), SkyPop (www.skypop.com), SONiVOX (www.sonivoxrocks.com), Sprint Nextel (www.sprint.com), Synaptics (www.synaptics.com), TAT - The Astonishing Tribe (www.tat.se), Telecom Italia (www.telecomitalia.com), Telefónica (www.telefonica.es), Texas Instruments (www.ti.com), T-Mobile (www.t-mobile.com), Wind River (www.windriver.com)

http://www.openhandsetalliance.com/press_110507.html
http://www.openhandsetalliance.com/oha_members.html

Cóż za głupki. :rotfl:
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Google łata "najgłupszy błąd świata"

Post autor: krystianb »

BliSki pisze:Myślę, że ta wpadka może mieć duże szanse na bug roku
Już miałem pisać, że stulecia, ale to będzie jak ze strony googli bedzie konsola roota wszystkich serwerów wyszukiwarki działała
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Google łata "najgłupszy błąd świata"

Post autor: zDaleKi »

krystianb pisze:Już miałem pisać, że stulecia,
Kto wie, może i stulecia :hyhy:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ