Mapka zasięgu ORANGE

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raciążak
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2009-06-03, 19:46
Lokalizacja: Raciąż

Mapka zasięgu ORANGE

Post autor: Raciążak »

Witam!
Czy wg tej mapki w Wawie jest zasięg CDMA z Orange czy tylko UMTS/HSDPA i czy w związku z takimi wynikami jak moje warto przesiąść się na OFP ?

Obrazek
__________________________________
Pozdrawiam !
zetes
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2009-02-23, 15:38
Lokalizacja: woj.świętokrzyskie

Re: Mapka zasięgu ORANGE

Post autor: zetes »

Nie bardzo wiadomo o jaką mapkę chodzi. Mapa zasięgu......Nie wiadomo z czego warto się przesiąść?. Na obrazku wynik porównywalny do Neostrady. Nie wiadomo o jakiej porze i w jakim dniu tygodnia robiony pomiar. Krótko mówiąc - nie wiele wiadomo. CDMA to łącze radiowe i w "godzinach szczytu" przy dużym obciążeniu BTS-a (nadajnik) transfer spada. To samo od piątku do niedzieli a w wakacje będzie jeszcze gorzej. Można zastosować antenę zewnętrzna, a tak w ogóle to najlepiej poczytać forum. Znajdziesz wiele odpowiedzi na swoje wątpliwości. Mapka zasięgu Orange ma wyłącznie charakter poglądowy. :)

Zauważyłem że się chcesz przesiąść ze Sferii (nie znam :( )
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zetes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Mapka zasięgu ORANGE

Post autor: YaHooo »

zetes pisze:Mapka zasięgu Orange ma wyłącznie charakter poglądowy. :)
Tak jest z mapką każdego operatora :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Raciążak
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2009-06-03, 19:46
Lokalizacja: Raciąż

Re: Mapka zasięgu ORANGE

Post autor: Raciążak »

Pomiar z wczoraj z godz. 20:42. Operator - Sferia. Jeżeli chodzi o mapkę zasięgu na orange.pl to dowiedzialem się dzisiaj od BOK, że zawiera błędy i stąd moje wątpliwości.
__________________________________
Pozdrawiam !
EmTeeDee

Re: Mapka zasięgu ORANGE

Post autor: EmTeeDee »

Nie wolno wierzyć tym wszystkim mapom-a raczej traktować je z przymrużeniem oka :hyhy: Oto przykład:biorąc internet CDMA na próbę nie byłem pewny czy u mnie zadziała(las) według mapy orange-jestem w zasięgu ''szczątkowym''Nadajnik mam ok.15km.po drodze las i miasto-dokładnie nie wiem ile jest tych kilometrów-zmieżyłem to linijką na mapie-wynik 15cm.mapa w skali1:100 000.I żdziwienie-net śmiga-dioda pomarańczowa-a po zamontowaniu anteny ATK-10 dioda zielona pełen zasięg. :roll: Oczywiście już tak nie śmiga jak w okresie próbnym-ale za te pieniądze i w mojej lokacji nie ma nic lepszego.Kolejna ciekawostka dotycząca orange-napisałem im mail żeby podali mi gdzie mam skierować antenę żeby wszystko mi pięknie hulało.Otrzymałem wiadomość że niestety ale w mojej miejscowości CDMA jest nie dostępne :rotfl: i w najbliższym czasie nic nie planują i że najbliższy nadajnik(z którego korzystam)jest ''bardzo daleko'' i nawet antena nic nie pomoże!! :rotfl: Oczywiście odpisałem do Konsultanta Jakiegoś Tam Szpeca :rotfl: że nie stety ale ja z ich netu korzystam od stycznia i sumiennie w terminie opłacam abonament.Tak więc nie warto IM wierzyć bo po prostu mało tam się ktoś na tym zna-wątpię że zasiadają tam informatycy-pewnie wystarczy ''mieć gadane''i maturę. :cfaniak:
Awatar użytkownika
bogi123
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2009-02-06, 17:05
Lokalizacja: Okolice - Ełku

Re: Mapka zasięgu ORANGE

Post autor: bogi123 »

WITAM;Zemną jest podobnie ilekroć dzwonie do biura,to po ich sprawdzeniu i wszystkich danych pada zawsze takie stwierdzenie "przeciesz u pana nie będzie pracować poprawnie internet brak zasięgu"Gdy podam swoje parametry jakie mam na routerze wtedy wymięka pani lub pan i zaczyna się inna rozmowa i szukanie dziury w całym,i zawsze rozmowa kończy się na niczym!!! :papa:
EmTeeDee

Re: Mapka zasięgu ORANGE

Post autor: EmTeeDee »

Ustawiałem antenę w kierunku Zawad-ale okazało się że bliżej nie oznacza lepiej :hyhy: Poziom sygnału EvDO jest ponad 80 , a w kierunku Oracz 76/78.
Awatar użytkownika
bogi123
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2009-02-06, 17:05
Lokalizacja: Okolice - Ełku

Re: Mapka zasięgu ORANGE

Post autor: bogi123 »

onimusza666 Witam ja myślę że Zawady i Pogorzel Mała jeszcze ni dzilają gdysz ostatnio rozmawialem z doradca -on mówił że to ma być uruchone w II półroczu. Ponato sprawdzalem anteną i najleprzy efekt jest kierunek gałązki jeżeli chodzi o moje położenie. :papa:

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-06-06, 20:51 ]
Wyłączenie Caps lock'a.
Ostatnio zmieniony 2009-06-06, 19:51 przez bogi123, łącznie zmieniany 1 raz.
EmTeeDee

Re: Mapka zasięgu ORANGE

Post autor: EmTeeDee »

To tak jak u mnie-kierunek ełk. :D A swoją drogą , to antena kierunkowa łapie chyba i zasięg bokiem ;) skoro czy przekręcę na Zawady,czy Pogorzel-to odbieram sygnał-dioda zielona, tylko EvDo słabsze.
Awatar użytkownika
bogi123
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2009-02-06, 17:05
Lokalizacja: Okolice - Ełku

Re: Mapka zasięgu ORANGE

Post autor: bogi123 »

Testowałem z anteną na różne sposoby i wiem że antena, nie ważne gdzie będzie skierowana po włożeniu do routera to podbija wartość o 10dBm,i nawet gdy nie będzie skierowana na odpowiedni bts.a będzie w zasięgu fal CDMA to odbiera i nie odczuwa się to na prętkości.Może się mylę ale z moich testów to wynika , na dachu przesiedziałem z laptopem wiele razy.
ODPOWIEDZ