Zerwanie umowy i przejście do innego operatora.

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Razzor
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2010-12-01, 08:56
Lokalizacja: Poznań

Zerwanie umowy i przejście do innego operatora.

Post autor: Razzor »

Chora polityka i stawki z kosmosu pomarańczowego operatora, zmuszają mnie do jego zmiany.
Jestem klientem ich sieci, od czasów Idea. Pracąc 49gr/min i 30 za sms to jakieś nieporozumienie.

Może ktoś zrywał z nimi umowę i wie, z jakim kosztem sie należy liczyć?
Do jej końca zostało mi 250 dni.

Na Orange Online wyczytałem, że gdyby umowa została zerwana w dniu dzisiejszym, to kara wyniesie 130,64zł. Ale czy to zryczałtowany koszt?
Kiedyś sie liczyło to jako kwota abonamentu * liczba miesięcy, dalej tak jest?
Pozdrawiam,
Razzor
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zerwanie umowy i przejście do innego operatora.

Post autor: Maciek764 »

Na umowie masz karę umowną, pomniejszasz ją proporcjonalnie o ilość dni pozostałych do końca. Czyli 24-miesiące - pełna kara, 12 miesięcy - połowa kary itd. Najłatwiej zadzwonić na infolinie i tam powiedzą jaka dokładnie jest kara.
gebus12
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2007-04-11, 06:38
Lokalizacja: Milówka(okolice Zywca)

Re: Zerwanie umowy i przejście do innego operatora.

Post autor: gebus12 »

Kwota pokazana w internecie to teoretycznie kwota już po przeliczeniu.
Teoretycznie bo ten serwis jest o kant stołu rozbić. Połowa rzeczy nie działa, w połowie są błędy.
Ale w BOKu albo w salonie można to potwierdzić.

Przy przenoszeniu numeru abonamentowego płaci się ową karę plus kwotę jednego abonamentu ( zapłacisz go już po przeniesieniu) jako koszt obsługi i przeniesienie w środku okresu rozliczeniowego czy coś takiego. Jest to w którymś regulaminie.
Samo przeniesienie ma trwać max 24 h (czyli przez tyle mogą nie działać obie karty SIM).

Sam przenosiłem mixa z pomarańczy do plusa i tak to wygladało.
Kara za jeden miesiąc który mi pozostał plus jeden abonament.
Trochę roboty z tym jest ale w moim przypadku było warto.

OFF: Ale to jest wszystko nic jak w dwa tygodnie po przeniesieniu zadzwonił pan z Orange chcąc przedłużyć ze mną umowę :D
Razzor
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2010-12-01, 08:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Zerwanie umowy i przejście do innego operatora.

Post autor: Razzor »

A orientujecie się może, jakby troszkę zamieszać i zerwać umowę z winy operatora?

Ktoś próbował?
Jakich haków najlepiej szukać?
Pozdrawiam,
Razzor
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Zerwanie umowy i przejście do innego operatora.

Post autor: YaHooo »

Razzor pisze: Ktoś próbował?
Były już okazje. Kiedyś Plus zmienił RŚUT (Regulamin Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych) i to była okazja do zerwania umowy. Ale wątpię aby po raz kolejny się kiedyś to stało u jakiegokolwiek operatora.
Razzor pisze: Jakich haków najlepiej szukać?
Ja bym szukał po prostu niezgodności towaru z umową. Czyli jakichś przypadków, że internet Ci w ogóle nie działa itp.

Generalnie pewnie Cię zasmucę, ale to bardzo ciężka sprawa zerwać umowę nie płacąc kary.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Zerwanie umowy i przejście do innego operatora.

Post autor: Patryk »

Razzor pisze:Jakich haków najlepiej szukać?
Najlepiej zacząć od szukana haków na samego siebie :roll:
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zerwanie umowy i przejście do innego operatora.

Post autor: marens »

Razzor pisze:Na Orange Online wyczytałem, że gdyby umowa została zerwana w dniu dzisiejszym, to kara wyniesie 130,64zł.
Gdzie Ci się to wyświetla?
Nie mogę znaleźć u siebie takiej pozycji.
Razzor
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2010-12-01, 08:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Zerwanie umowy i przejście do innego operatora.

Post autor: Razzor »

Generalnie pewnie Cię zasmucę, ale to bardzo ciężka sprawa zerwać umowę nie płacąc kary.
130 złotych to nie jakaś straszna suma. Ale chciałem się z nimi pobawić.

Generalnie skorzystam chyba z Oferty Plusa z telefonem LG P500 w gratisie z kartą 2GB, roczną licencja NaviExpert, uchwytem samochodowym i 500MB transferu gratis.
Nawet Play tyle nie oferuje.
marens pisze:Gdzie Ci się to wyświetla?
Jak klikniesz w datę końca umowy to się wyświetla.
Pozdrawiam,
Razzor
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Zerwanie umowy i przejście do innego operatora.

Post autor: YaHooo »

Razzor pisze: 130 złotych to nie jakaś straszna suma. Ale chciałem się z nimi pobawić.
Tylko pamiętaj, że jak zerwiesz umowę, to potem możesz mieć problem z podpisaniem nowej umowy, nawet u innego operatora. Po prostu mogą Ci wtedy dowalić 1000zł kaucji.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Razzor
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2010-12-01, 08:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Zerwanie umowy i przejście do innego operatora.

Post autor: Razzor »

YaHooo pisze:
Razzor pisze:<font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
Tylko pamiętaj, że jak zerwiesz umowę, to potem możesz mieć problem z podpisaniem nowej umowy, nawet u innego operatora. Po prostu mogą Ci wtedy dowalić 1000zł kaucji.
Pytałem i mam iść po prostu do Plusa a oni wszystko załatwią, całe papiery i przeniesienie.
Kare mi do faktury doliczą.

A tak kaucja za co niby?

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2011-08-08, 21:59 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2011-08-08, 20:59 przez Razzor, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Razzor
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Zerwanie umowy i przejście do innego operatora.

Post autor: YaHooo »

Razzor pisze: A tak kaucja za co niby?
A tego już nie wiem, znam tylko jakie są fakty. Nie jedna osoba po zerwaniu umowy miała potem do zapłaty taką kaucję.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Zerwanie umowy i przejście do innego operatora.

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:Nie jedna osoba po zerwaniu umowy miała potem do zapłaty taką kaucję.
Ale to zwykle w przypadkach kiedyś się wywinęli od kary. Jak się karę zapłaci to chyba nie ma się problemów. Chyba, że teraz przez te niskie kary się pozmieniało.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Zerwanie umowy i przejście do innego operatora.

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:Ale to zwykle w przypadkach kiedyś się wywinęli od kary. Jak się karę zapłaci to chyba nie ma się problemów.
Raczej mało komu to się udaje.
krystianb pisze:Chyba, że teraz przez te niskie kary się pozmieniało.
Mam wrażenie, że teraz kary są coraz większe ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Zerwanie umowy i przejście do innego operatora.

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:Raczej mało komu to się udaje.
Od zmiany prawa to tak, ale kiedyś przy byle zmianie adresu można było umowę bez konsekwencji wypowiedzieć.
YaHooo pisze:Mam wrażenie, że teraz kary są coraz większe
Powoli opowie się w nowych przepisach odnajdują, ale w porównaniu do starych kar (np play 10GB bez modemu na 12mc po 45zł, kara 1500zł) są malutkie.
Ostatnio zmieniony 2011-08-10, 08:06 przez krystianb, łącznie zmieniany 1 raz.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zerwanie umowy i przejście do innego operatora.

Post autor: marens »

Razzor pisze:Jak klikniesz w datę końca umowy to się wyświetla.
Dzięki, faktycznie jest.
YaHooo pisze:
Tylko pamiętaj, że jak zerwiesz umowę, to potem możesz mieć problem z podpisaniem nowej umowy, nawet u innego operatora. Po prostu mogą Ci wtedy dowalić 1000zł kaucji.
Raczej nie. Ja już różne akcje odstawiałem z zrywaniem umów oraz opłacaniem kary umownej. Odpukać na dzień dzisiejszy nie ma problemu z podpisywaniem nowych. Grunt aby płacić w terminie oraz zapłacić notę obciążeniową. Choć na dzień dzisiejszy staram się zrywać umowy z zakończeniem okresu obowiązywania.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Zerwanie umowy i przejście do innego operatora.

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:
Od zmiany prawa to tak, ale kiedyś przy byle zmianie adresu można było umowę bez konsekwencji wypowiedzieć.
To nie wiem już jak to jest.
krystianb pisze:
Po woli opowie się w nowych przepisach odnajdują, ale w porównaniu do starych kar (np play 10GB bez modemu na 12mc po 45zł, kara 1500zł) są malutkie.
Ja przy ostatnim przedłużeniu (3 przedłużenie) dostałem karę umowną 1000zł, a poprzednia była 200zł, więc nie wiem o co biega.
marens pisze: Raczej nie. Ja już różne akcje odstawiałem z zrywaniem umów oraz opłacaniem kary umownej. Odpukać na dzień dzisiejszy nie ma problemu z podpisywaniem nowych. Grunt aby płacić w terminie oraz zapłacić notę obciążeniową. Choć na dzień dzisiejszy staram się zrywać umowy z zakończeniem okresu obowiązywania.
Być może coś się pozmieniało :ok:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Zerwanie umowy i przejście do innego operatora.

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:Ja przy ostatnim przedłużeniu (3 przedłużenie) dostałem karę umowną 1000zł, a poprzednia była 200zł, więc nie wiem o co biega.
Widać już znaleźli jakiś haczyk żeby powrócić do dawnych zwyczajów. Ja od dłuższego czasu trzymam się z daleka od wszelkich cyrografów i jest mi z tym dobrze.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Zerwanie umowy i przejście do innego operatora.

Post autor: Darek.74 »

Może na nowej umowie są większe upusty cenowe lub limitowe w stosunku do oferty bazowej, i stąd ich wyliczenie wartości kary do ceny "wzbogaconej" usługi.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Zerwanie umowy i przejście do innego operatora.

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:Widać już znaleźli jakiś haczyk żeby powrócić do dawnych zwyczajów.
Nawet nie wnikałem. I tak nie będę zrywać umowy, to co mi tam zależy ;)
Darek.74 pisze:Może na nowej umowie są większe upusty cenowe lub limitowe w stosunku do oferty bazowej, i stąd ich wyliczenie wartości kary do ceny "wzbogaconej" usługi.
Tia. Poprzednie dwie umowy to iPlus110 z rabatem 50% (20GB za 55zł), teraz iPlus70 z rabatem 30% (7GB za około 53zł) :]
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ