[Przeniesiony] Internet z kradzieży a wardriving ...

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [Przeniesiony] Internet z kradzieży a wardriving ...

Post autor: ja.michal »

achilles1974 idź się lepiej dogadaj z tą siecią a nie bawisz się w podkradanie.
Postawa niegodna forumowicza. :nienie: :nienie: :nienie:
Ostatnio zmieniony 2008-03-04, 23:56 przez ja.michal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [Przeniesiony] Internet z kradzieży a wardriving ...

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:Nie robią już metalowych. Jedynie denko. Reszta papier. ;)
Będę wredny to nawet lepiej jak jest papierowa, bo tu służy tylko ochronie samej anteny :)

Moim zdaniem i jedni i drudzy mają rację pisząc, w końcu nasze prawo nie precyzuje tego dokładnie. Pozostaje jedynie kwestia moralna.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [Przeniesiony] Internet z kradzieży a wardriving ...

Post autor: ja.michal »

YaHooo pisze:Pozostaje jedynie kwestia moralna.
YaHooo dobrze gadasz! :ok:
Powinno się do regulaminu i netykiety dodać wzmiankę o podkradaniu łącza. :] Jakieś pierwsze usankcjonowanie by było. ;)
achilles1974

Re: [Przeniesiony] Internet z kradzieży a wardriving ...

Post autor: achilles1974 »

ja.michal pisze:achilles1974 idź się lepiej dogadaj z tą siecią a nie bawisz się w podkradanie.
Postawa niegodna forumowicza.
Bardzo chetnie, ale jak wyżej napisałem mam zero namiarów oprócz IP tej osoby, wyżej również napisałem ze chetnie bym partycypował w kosztach.......więc :( chyba nie słusznie kolega mnie ocenia
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [Przeniesiony] Internet z kradzieży a wardriving ...

Post autor: ja.michal »

Albo 10 przykazań bez-kablowca. :roll:

[ Dodano: 2008-03-05, 00:05 ]
achilles1974 pisze:wyżej również napisałem ze chetnie bym partycypował w kosztach.......więc :( chyba nie słusznie kolega mnie ocenia
Sorry. Zwracam honor. :padam:

Myślę, że nie dalej jak 100-150m do ciebie musi być nadajnik. Jak masz dobry zasięg to prawdopodobnie albo obok ciebie albo nad tobą. Jak byś był pod to raczej traciłbyś zasięg.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Przeniesiony] Internet z kradzieży a wardriving ...

Post autor: zDaleKi »

Na wstępie napiszę, że tępię kradzież czyjegoś łącza jak też włamania do cudzej sieci...
ja.michal pisze:Hot-Spoty raczej nie mają nazw routerów tylko nazwy miejsc, firm itp., które intuicyjnie nam mówią, że to hot-spot
Widziałem różne konfiguracje w różnych kawiarenkach i byś się zdziwił ;)
ja.michal pisze:Hot-Spoty nie są z reguły zaszyfrowane
Właśnie o tym tu piszemy, czy zupełnie otwarty AP bez żadnych zabezpieczeń to Hot-Spot, czy nie ;) Wiadomo, że oczywiście nie zawsze. Ale czasami i takie się zdarzają.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [Przeniesiony] Internet z kradzieży a wardriving ...

Post autor: ja.michal »

Hot-Spoty powinny mieć jakiś znak wywoławczy przy nazwie np. HS.kawiarnajotka
Jakieś zasady ogólnie przyjęte przy budowie hot-spotów. Była by znacznie większa przejrzystości sytuacji no i wiedzielibyśmy czy się wkradamy czy legalnie łączymy. :)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Przeniesiony] Internet z kradzieży a wardriving ...

Post autor: zDaleKi »

ja.michal pisze:Hot-Spoty powinny mieć jakiś znak wywoławczy przy nazwie np. HS.kawiarnajotka
Bardzo dobry pomysł.
Może jakaś akcja promocyjna w tym kierunku?
ja.michal pisze:Była by znacznie większa przejrzystości sytuacji no i wiedzielibyśmy czy się wkradamy czy legalnie łączymy
Dokładnie tak. :ok:

Sam ostatnio chciałem skorzystać z HotSpotu w pewnym centrum handlowym, ale nazwa sieci była taka dziwna, że wolałem nie ryzykować.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [Przeniesiony] Internet z kradzieży a wardriving ...

Post autor: ja.michal »

BliSki pisze:Może jakaś akcja promocyjna w tym kierunku?
Też o tym myślałem. Tylko jak to na dużą skalę zrobić? Oczywiście można zacząć na forum. :) No i jak sądzę może u reklamodawców forum. :)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [Przeniesiony] Internet z kradzieży a wardriving ...

Post autor: Blido »

A propos hot-spotów. Skąd wiecie, że koleś, z którego sieci korzysta achilles1974 nie założył własnego, charytatywnego hot-spota? :rotfl:
achilles1974

Re: [Przeniesiony] Internet z kradzieży a wardriving ...

Post autor: achilles1974 »

:roll: noooo to by było bardzo miłe i najbardziej wygodne rozwiązanie :rotfl:
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [Przeniesiony] Internet z kradzieży a wardriving ...

Post autor: bob »

achilles1974 pisze:noooo to by było bardzo miłe i najbardziej wygodne rozwiązanie :rotfl:
Tylko nie wiadomo kto miałby największą wygodę ?
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=75662#75662
:rotfl2:
achilles1974

Re: [Przeniesiony] Internet z kradzieży a wardriving ...

Post autor: achilles1974 »

no teraz to trochę się wystraszyłem :niepewny: po przeczytaniu postów w odsyłaczy który dał bob juz nie jest to takie wesołe, faktycznie mozna sobie samemu wyrzadzić szkodę[/b]
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [Przeniesiony] Internet z kradzieży a wardriving ...

Post autor: bob »

ja.michal pisze:Nie robią już metalowych. Jedynie denko. Reszta papier. ;)
Właśnie wczoraj kupiłem całe wnętrze jest aluminiowe. :P
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [Przeniesiony] Internet z kradzieży a wardriving ...

Post autor: ja.michal »

Właśnie wczoraj kupiłem całe wnętrze jest aluminiowe. :P
Ale taka folia a nie całkowicie aluminiowa tuba jak kiedyś. :]
PieknyRoman^^
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2008-03-17, 08:58
Lokalizacja: wlkp

Re: [Przeniesiony] Internet z kradzieży a wardriving ...

Post autor: PieknyRoman^^ »

Nie rozumiem na jakiej podstawie twierdzicie, że podłączenie się do niezabezpieczonej sieci bezprzewodowej jest przestępstwem? Jak już ktoś wcześniej napisał nie ma na to żadnego paragrafu. Wystarczy trochę pomyśleć. Przecież jak wychodzisz z mieszkania to zamykasz drzwi, żeby nikt się nie włamał. Jak zostawisz samochód to także go zamykasz. Nie ma się co dziwić, że jak zostawisz coś niezabezpieczonego to ktoś w którymś momencie to wykorzysta. Zabezpieczenie sieci leży w kwestii tego kto jest jej twórcą. Jeśli nie chce on aby inne osoby z niej korzystały to musi to zrobić, w innym przypadku jest to sieć ogólnie dostępna i każdy może z niej korzystać kto znajduje się w jej zasięgu. Ogólnie łączenie się z siecią bezprzewodową jest bardziej niebezpieczne niż w sieci po kablu. Jak ktoś będzie chciał to może sobie w bardzo łatwy sposób wyciągnąć twoje hasła np. do poczty. Dlatego jak już korzystasz z takiego "rozwiązania " radzę włączyć szyfrowanie. Dodam tylko, że gg nie jest w żaden sposób szyfrowane więc łatwo można poczytać co piszą inni :cwaniak:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [Przeniesiony] Internet z kradzieży a wardriving ...

Post autor: YaHooo »

PieknyRoman^^ pisze:Przecież jak wychodzisz z mieszkania to zamykasz drzwi, żeby nikt się nie włamał.
A czy jeżeli ktoś wejdzie do otwartego mieszkania to nie jest naruszenie cudzej własności? Po drugie pozostaje jeszcze kwestia moralna Poza tym niektórzy ludzie mają niezabezpieczone sieci po prostu z niewiedzy, inni robią to tak jak to napisane w cytowanym przez bob'a wątku, że można zakładać takie niezabezpieczone sieci celem wyłudzenia haseł, loginów, czy nawet instalowania różnego rodzaju programów ka komputerach podłączonych.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [Przeniesiony] Internet z kradzieży a wardriving ...

Post autor: bob »

Nie wszystko to jest takie proste jak niektórym się wydaje. Paragraf zawsze można znaleźć.
Jeśli człowiek, któremu się podpięto do sieci ma od swojego providera internetowego zapis w regulaminie mówiący o wysokich karach za podpinanie więcej sprzętu niż to jest ustalone i poniesie stratę z tego tytułu to może się okazać, że wniesie sprawę do sądu przeciw osobie, która mu się podpięła (jeśli ją namierzy). Takich przykładów można by mnożyć...
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [Przeniesiony] Internet z kradzieży a wardriving ...

Post autor: YaHooo »

bob pisze:Jeśli człowiek, któremu się podpięto do sieci ma od swojego providera internetowego zapis w regulaminie mówiący o wysokich karach
Co więcej jeżeli intruz który się włamie do czyjejś prywatnej sieci oraz to z niej dokona jakiegoś przestępstwa, to nie będzie tłumaczenia typu "ktoś mi się włamał do sieci i to zrobił". W takim przypadku właściciel sieci odpowiada za to, że mu się ktoś do niej włamał i odpowiada tak jakby to on popełnił te przestępstwo, a nie intruz. Inną sprawą jest, że intruz też będzie odpowiadał przed sądem (jak go znajdą)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Przeniesiony] Internet z kradzieży a wardriving ...

Post autor: zDaleKi »

PieknyRoman^^ pisze:Przecież jak wychodzisz z mieszkania to zamykasz drzwi
A jak nie zamkniesz, to znaczy ze można wejsc? Oczywiście, ze nie można...
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Jarek no.1

Re: [Przeniesiony] Internet z kradzieży a wardriving ...

Post autor: Jarek no.1 »

PieknyRoman^^ pisze:Jak zostawisz samochód to także go zamykasz.
Przeraża mnie takie wypaczone pojęcie o zasadach życia w społeczeństwie.
Wiesz ja w przeciwienstwie do Ciebie miałbym pretensje gdyby mi ukradli nawet ten niezamknięty samochód.
Od kiedy to jest tak, że jak coś nie jest zabezpieczone lub słabo zabezpieczone to można to ukraść, zniszczyć, włamać się.
Spotyka się już przecież takie tłumaczenia sprawców, że nikt nie pilnował, nie było zamknięte to sobie wziąłem.
Ostatnio jakoś słabo są pilnowane np. tory kolejowe i trakcje elektryczne więc sobie biorą i sprzedają na złom.
PieknyRoman^^
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2008-03-17, 08:58
Lokalizacja: wlkp

Re: [Przeniesiony] Internet z kradzieży a wardriving ...

Post autor: PieknyRoman^^ »

A po co zamykasz samochód, mieszkanie itd??
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Przeniesiony] Internet z kradzieży a wardriving ...

Post autor: zDaleKi »

PieknyRoman^^ pisze:A po co zamykasz samochód, mieszkanie itd?
Myślę, że nie rozumiesz analogii. Jeżeli nie zamknę mieszkania czy samochodu, to i tak nikt nie ma prawa do niego wejść bez mojej wiedzy. Każdy kto do niego wejdzie podlega pod odpowiednie paragrafy. Rozumiesz teraz analogię?

A zamykam po to, aby takich przypadków (jak powyżej) było jak najmniej i po to samo mam włączone szyfrowanie WPA2. Zamykam także po to, bo inaczej zapewne byłby problem z odszkodowaniem od ubezpieczyciela.

EDIT:
Jarek no.1 pisze:Od kiedy to jest tak, że jak coś nie jest zabezpieczone lub słabo zabezpieczone to można to ukraść, zniszczyć, włamać się
Dokładnie tak.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: [Przeniesiony] Internet z kradzieży a wardriving ...

Post autor: Jaco »

PieknyRoman^^ pisze: Wystarczy trochę pomyśleć
Forum promuje legalny dostęp do internetu a piractwu mówimy kategorycznie NIE . :nienie:
PieknyRoman^^
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2008-03-17, 08:58
Lokalizacja: wlkp

Re: [Przeniesiony] Internet z kradzieży a wardriving ...

Post autor: PieknyRoman^^ »

Czyli zamykasz mieszkanie po to, żeby nikt się do niego nie włamał i nie zakosił ci np. monitora LCD za 100 baniek. Jak nie zamkniesz mieszkania czy samochodu to raczej się nie zdziwisz, że już tego monitora nie masz. Nawet gdybyś coś takiego zgłosił na policję to pewnie gdybyś im powiedział, że chciałeś zgłosić kradzież i powiedział o nie zamkniętym mieszkaniu (samochodzie) to pewnie nieźle by się uśmiali z twojej naiwności. Zamki są po to żeby zabezpieczyć mieszkanie samochód. Podobnie jest z dostępem do sieci bezprzewodowych. Nie jest to jakoś bardzo skomplikowany zabieg. A co do wypowiedzi @bob mogę cię zapewnić, że nawet jak masz internet (po kablu czy to bezprzewodowy) i masz providera który pozwala na podłączenie tylko jednego komputera (a udostępnianie połączenia jest nielegalne i grozi za to kara) to mimo, że provider wie o tym, że dodatkowe komputery były podpięte to i tak nic nie robi. W sumie to nie wiem dlaczego tak jest no ale cóż . . . Polska. A co do namierzenia "takiej osoby" to wcale nie jest takie proste. Jak ktoś potrafi coś takiego zrobić to ma sieć zabezpieczoną, a jak ktoś ma sieć niezabezpieczoną to raczej nie jest w stanie cię namierzyć bo się po prostu na tym nie zna (nie licząc takich przypadków co udostępniają internet dla wyłudzenia haseł, chociaż to i tak już jest w nielicznych przypadkach bo większość serwisów ma włączone szyfrowanie więc mogą ci skoczyć, z gg możesz korzystać pod linuxem (Kadu - o ile dobrze pamiętam tam jest szyfrowanie rozmów)). Za swoją niewiedzę i naiwność trzeba płacić. Poza tym, wszyscy tutaj się oburzają, że korzysta się ogólnie dostępnej, niezabezpieczonej sieci a ciekawe ilu z was ma np. legalnego Windowsa, Offica, czy nie macie jakiej nielegalnej mp3 albo filmu. Wydaje mi się ze taka Kradzież jest znacznie bardziej wymowna i można ją interpretować wyłącznie jednoznacznie - jako kradzież praw autorskich.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [Przeniesiony] Internet z kradzieży a wardriving ...

Post autor: YaHooo »

PieknyRoman^^ pisze:Dodam tylko, że gg nie jest w żaden sposób szyfrowane więc łatwo można poczytać co piszą inni :cwaniak:
PieknyRoman^^ pisze:z gg możesz korzystać pod linuxem (Kadu - o ile dobrze pamiętam tam jest szyfrowanie rozmów)
To mi powiedz jak można komunikować się pomiędzy gg a kadu jak jedno jest szyfrowane a drugie nie. One korzystają z tego samego protokołu więc, się zdecyduj :cwaniak:
PieknyRoman^^ pisze:mimo, że provider wie o tym, że dodatkowe komputery były podpięte to i tak nic nie robi
A w jaki sposób provider wie, ze udostępniam łącze jak np. używam ICS, czy AP w trybie klient z klonowaniem MAC'a i do tego jeszcze podbijam TTL?
PieknyRoman^^ pisze:nielicznych przypadkach bo większość serwisów ma włączone szyfrowanie
Tu się mylisz np. logowanie na te forum, nie używa połączenia szyfrowanego :hyhy: Poczta, czy połączenia z bankiem owszem i tak, ale fora to raczej nie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
PieknyRoman^^
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2008-03-17, 08:58
Lokalizacja: wlkp

Re: [Przeniesiony] Internet z kradzieży a wardriving ...

Post autor: PieknyRoman^^ »

YaHooo pisze:
PieknyRoman^^ pisze:Dodam tylko, że gg nie jest w żaden sposób szyfrowane więc łatwo można poczytać co piszą inni :cwaniak:
Cytat przycięty przez Moderatora ->Jaco - Panie i Panowie tniemy zbędne cytaty!

Pozwolę sobie wkleić ze strony kadu:

Kadu 0.6.0 zostało wydane. Pełna lista zmian jest zbyt długa, aby ją tu zamieszczać, więc poniżej znajdują się najważniejsze zmiany, które są częścią Kadu 0.6.0:

* najnowsze libgadu, bez błędów bezpieczeństwa
* dodano menadżer kluczy RSA dla szyfrowanych rozmów
* dodano obsługę przesyłania plików z najnowszymi wersjami GaduGadu: 7.6 i 7.7
* zmieniono okno przesyłania plików tak by było bardziej użyteczne
* informacja o nadchodzących plikach może teraz pokazywać się w dymkach a nie w oknach
* zmieniono okno konfiguracji - stało się przejrzyste i eleganckie
* prostszy kreator konfiguracji
* polepszono algorytmy łączenia się z serwerem GG - program powinien łączyć się szybciej w pewnych przypadkach
* skrócone menu na liście kontaktów - szybszy dostęp do najczęściej używanych funkcji
* mniej mrugania listy kontaktów
* możliwość dodania ikon dla zakładek grup
* ładniejsza historia, uwzględniająca style rozmowy
* możliwość opuszczenia konferencji w dowolnym momencie
* wiele części Kadu zostało przepisanych zupełnie od nowa (notify, dcc, okno konfiguracji), API dla programistów jest przyjemniejsze i control-flow łatwiejszy do opanowania, błędy łatwiejsze do naprawienia

Nie wiem o czym ty do mnie piszesz, ale jak np. ja jestem w sieci kablowej i podepnę 2-gi komputer to już wiadomo, że jest on podłączony. Domyślam się, że po adresie MAC do tego dochodzą. Ale nie jestem specjalistą w tym temacie.


Fora nie mają szyfrowania, dlatego na fora mam zawsze inne hasło niż do ważnych kont typu poczta, konta bankowe itd. Jak ktoś mi przejmie hasło do forum, to jedynie może sobie posta napisać. :cfaniak: Na całe szczęście mi to nie grozi bo mam neta po kablu.
Ostatnio zmieniony 2008-03-17, 13:51 przez PieknyRoman^^, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [Przeniesiony] Internet z kradzieży a wardriving ...

Post autor: bob »

Jeśli ktoś twierdzi, że może korzystać z niezabezpieczonej cudzej własności i poniekąd przekonywać do popełnienia przestępstwa lub głosić teorie o nieistnieniu pojęcia nieuchronności kary to dalsza dyskusja traci znamiona zgodnej z logiką. Ja jednak polecam zasięgnięcia porady prawnej niekoniecznie u aplikanta.
Jeśli skorzystasz z mojej własności to uwierz mi, że skorzystam z każdego rozwiązania prawnego abyś już nie miał takiej sposobności a przynajmniej przez dłuższy czas. I nie potrzebuję tu żadnej ustawy o ochronie łącza internetowego.
Ostatnio zmieniony 2008-03-17, 14:13 przez bob, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [Przeniesiony] Internet z kradzieży a wardriving ...

Post autor: ja.michal »

Pewna historia, która wydarzyła się jakieś 2 lata temu.
Dwie dziewczyny pisały z sobą (gg, maile itp). Jedna mieszkała we Wrocławiu druga w Szczecinie. Pewnego dnia Jedna napisała, że chce popełnić samobójstwo. Napisała to na jakimś portalu. Dokładnie jak, gdzie i kiedy. Nie pamiętam z którego miasta która była, ale jak to przeczytała ta druga to zadzwoniła na policję u siebie (chyba w Szczecinie) i powiedziała co za dziewczyna i z jakiej miejscowości, ale miała tylko jej e-mail i gg.
Po 30min policja we Wrocławiu (o 3 w nocy) wparowała do mieszkania i nawet rodzice nie wiedzieli co się dzieje, a ich córka za ścianą już usypiała na amen bo się najadła tabletek. Uratowali dziewczynę.

Zmierzam do tego, że można bardzo szybko sprawdzić, namierzyć człowieka w sieci.
Akcja wyglądała tak: telefon do policji w Szczecinie, namierzenie adresu mieszkania po numerze gg i e-mailu, akcja policji we Wrocławiu.
PieknyRoman^^ i nie gadaj głupot, że się nie namierzy bo se szyfrowanie włączysz. A to szyfrowanie co mamy jako szarzy użytkownicy to jest na szarych użytkowników.
Skoro w Szwajcarii do przesyłania głosów w wyborach używa się szyfrowania kwantowego i sobie sam odpowiedz jaki musi być sprzęt.
PieknyRoman^^
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2008-03-17, 08:58
Lokalizacja: wlkp

Re: [Przeniesiony] Internet z kradzieży a wardriving ...

Post autor: PieknyRoman^^ »

hymm, ciekawe jak mnie namierzą po numerze IP ?? :szok: A szyfrowane służy tylko i wyłącznie do twojego bezpieczeństwa bo nikt nie czyta twoich prywatnych rozumów. Tak się składa, że zasięgałem porady prawnej w tej kwestii i nie popełniasz przestępstwa jeśli podłączasz się pod niezabezpieczoną sieć. Sankcję są dopiero wtedy gdy łamiesz jakieś zabezpieczenia, typu MAC, klucz WEP itd.
Zablokowany