Nieuczciwe limity i oszukańcze reklamy

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy uważasz, że obecne ograniczenia (od 16 do 32kb/s) stosowane przez operatorów są nieuczciwe?

Tak
18
95%
Nie
1
5%
 
Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Nieuczciwe limity i oszukańcze reklamy

Post autor: Blido »

Na początek zapraszam do lektury artykułu z Gazety Wyborczej: Nie daj się operatorom!

W artykule są wymienione m.in niedozwolone zapisy w umowach. Niestety w swojej umowie (Blueconnect) nie doszukałem się takowych, wątpliwości może jedynie budzić ta nieokreślona prędkość po limicie (ale właściwie dopóki UKE nie zmusi operatorów do gwarantowania prędkości minimalnej, to jesteśmy na przegranej pozycji)
Najbardziej jednak moją uwagę zwrócił adres e-mailowy podany w stopce - [email protected]. Może warto by ten adres zasypać naszymi hymnami pochwalnymi ku czci dostawców internetu komórkowego? Najlepiej zwrócić uwagę mediów na te złodziejskie limity - 16~32kb/s.
Najlepszym orężem w rękach operatorów jest w tym przypadku niewiedza - mało kto podpisuje umowę, będąc świadomym, że po przekroczeniu limitu prędkość spada tak drastycznie (w przypadku HSDPA nawet 460-krotnie), dopiero w trakcie korzystania z usługi doznają szoku. Sam jestem jednym z oszukanych. Oczywiście w sklepie firmowym pytałem, do ilu jest ograniczany transfer, ale pani za biurkiem albo nie wiedziała, albo nie chciała powiedzieć. Ostrzegała tylko, że jeśli będę w "słabym zasięgu" (chodziło zapewne o GPRS), który i tak jest wolny, to po ograniczeniu może być "dość ciężko" ale jeśli chodzi o nowe technologie, to "praktycznie bez różnicy" - fakt, 16kb/s - 0,21% prędkości maksymalnej, który osiągam na HSDPA po przekroczeniu limitu, to naprawdę niewielka różnica.
Krew mnie zalewa, kiedy słyszę teraz reklamy typu "najszybszy bezprzewodowy internet bez ograniczeń" lub "internet jest wszędzie".
Dobrze by było, gdyby media wreszcie opisały ten proceder - ciekawe, jak bardzo zmalało by tempo wzrostu liczby abonentów internetu komórkowego. Może to zmusiłoby w końcu operatorów do dokładnego przyjrzenia się temu "czemuś" co oferują. Inaczej długo sytuacja się nie zmieni.
Jarek no.1

Re: Nieuczciwe limity i oszukańcze reklamy

Post autor: Jarek no.1 »

Blido pisze:najszybszy bezprzewodowy internet
Rozumiem Twoje rozgoryczenie ale to nie jest takie proste, bez wsparcia organów kontroli ze strony RP niewiele można zrobić.

Jeśli chodzi o cytat który wyłowiłem to jest to zwykła gra słów, jeśli masz dostępną właściwie jedną technologię (w uproszczeniu) GSM to jest ona tą najszybszą bo innej nie ma. Słowo "ograniczeń" może też mieć wiele znaczeń, pewnie operator używa go w znaczeniu "nie jest potrzebna instalacja kablowa do odbioru" a nie w znaczeniu "limit GB". Takie są niestety niuanse ofert handlowych, dlatego tak trudno wygrać przed sądem a jeśli nawet to procesy są przewlekłe i kosztowne, wyczerpujące użytkownika bo jest sam z problemem
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Nieuczciwe limity i oszukańcze reklamy

Post autor: Blido »

Jarek no.1 pisze:Takie są niestety niuanse ofert handlowych
Tak jak wcześniej pisałem - te "niuanse" bazują głównie na ludzkiej niewiedzy. Teraz kiedy słyszę takie reklamy, ogarnia mnie pusty śmiech. Nigdy więcej jednak takiego błędu nie popełnię (internet GSM mam z chęci, nie z konieczności) Nie mogę się wprost doczekać, kiedy otrzymam jakąkolwiek zachętę do przedłużenia umowy :hyhy: Na pewno wyrażę szczerą chęć związania się z Erą na wieki wieków :hyhy: :hyhy:
Jarek no.1 pisze:dlatego tak trudno wygrać przed sądem a jeśli nawet to procesy są przewlekłe i kosztowne, wyczerpujące użytkownika bo jest sam z problemem
Może wcale nie trzeba wytaczać najcięższych dział? Gdyby ktoś wreszcie opisał zasady panujące u operatorów, na pewno polepszyli by swoją ofertę - heh, żeby chociaż zagwarantowali 64kb/s - można byłoby przynajmniej posłuchac radia internetowego (ale tylko w AAC :( )
Jarek no.1

Re: Nieuczciwe limity i oszukańcze reklamy

Post autor: Jarek no.1 »

Blido pisze:Gdyby ktoś wreszcie opisał zasady panujące u operatorów
Myślę że temat jest ogólnie znany, przecież niedawno była sprawa UE.
Zresztą..... są programy typu "Sprawa dla reportera", może Pani Jaworowicz się zainteresuje....
Awatar użytkownika
SVIPER
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2008-01-08, 19:24
Lokalizacja: wzi?? si? ED77?

Re: Nieuczciwe limity i oszukańcze reklamy

Post autor: SVIPER »

Blido pisze:heh, żeby chociaż zagwarantowali 64kb/s
Ale oni nie są w stanie tego zagwarantować moim zdaniem. Wystarczy (pomijając BTS-y i masę innych) wymienić problemy ze własnym PC'em np. wiry itp-a gdyby wtedy każdy do nich leciał...wierz mi nie wyrobiliby. Nie są w stanie zapanować nad wszystkimi ewentualnymi problemami i mogacymi wyniknąć komplikacjami... .
Blido pisze:reklamy typu "najszybszy bezprzewodowy internet bez ograniczeń" lub "internet jest wszędzie".
Odkąd mam bezprzewodowego neta i korzystam z bez-kabli.pl to podchodze do tych reklam z ironicznym uśmieszkiem ;) Gdybys mieszkał kilka metrów od BTS'a obsługującego najszybsze technologie i jako klienta obsługiwałby tylko Ciebie-to owszem-masz mozliwośc osiągnięcia jakiś niezłych rezultatów, ale to co napisałem to abstrakxcja i nie każdy ;) ma takie warunki ;) pff-kto ma? ;)
ED77 + ATK20 = :D
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Nieuczciwe limity i oszukańcze reklamy

Post autor: Boras »

Chyba nie ma osoby której by nie przeszkadzały te limity, to fakt. Inna sprawa, że zalety takiego internetu dostrzega się np: przy wyjazdach, masz dostęp do internetu w całym kraju. Mnie osobiście najbardziej zirytowało zachowanie sprzedawców w salonie, którzy mówili, że po przekroczeniu limitu prędkość spada do 236 kb/s. Jestem ciekawy czy w stosunku do takich sprzedawców są wyciągane jakieś konsekwencje, bo nie wierzę, że mówili tak z braku wiedzy. To jest już jak najbardziej nieuczciwe zagranie. Z drugiej strony zawsze jest umowa i to ona się liczy.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nieuczciwe limity i oszukańcze reklamy

Post autor: YaHooo »

Mi z kolei sprzedawca powiedział do jakiej prędkości przycinają - GPRS, więc wiedziałem na co się decyduję. Na początku była to prawda, teraz przycinają nie do ok. 50kb/s tylko 32 kb/s. Więc nie wiem od czego to zależy, chyba od sprzedawcy czy jest uczciwy. Z drugiej strony zgodzę się, że te limity i prędkości są za małe jak na możliwości operatorów oraz ich sieci.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Nieuczciwe limity i oszukańcze reklamy

Post autor: Mikolaj211 »

Mi sprzedawca powiedział, że na razie raczej nie przycinają, co było wtedy prawdą. W ogóle trafiłem na bardzo kompetentnego sprzedawce... Wtedy się na tym w ogóle nie znałem. Gdy już się zdecydowałem, to on zapytał o miejscowość, znalazł ją na mapce Plusa i powiedział, że jest tylko GPRS. Wytłumaczył jakie prędkości wchodzą w grę... I nie obiecywał, że szybko zrobią u mnie EDGE - powiedział, że może zrobią za miesiąc, a może przez całe dwa lata nie zrobią... Oby więcej takich sprzedawców!

A może zrobimy jakiś temat, co nam sprzedawcy mówili przy zakupie? Zobaczymy, ilu jest uczciwych, a ilu nie...
grzesiek810777
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2007-12-27, 21:12
Lokalizacja: g?ogów

Re: Nieuczciwe limity i oszukańcze reklamy

Post autor: grzesiek810777 »

Witam!!!
jestem za bo ja sam mam przeboje z tym internetem.
posiadam internet z sieci iplus60
moim zdaniem to sa tylko zlodzieje i oszusci. kombinuja zeby tylko nie rozwiazac problemu.

2 dn9i temu mialem problem z internetem co chwile mnie wywalalo dostawalem bialej goraczki wiec zadzwonilem do BOKu czy w mojej miejscowosci jest jakis problem z nadajnikami.
gosciu mi odpowiedzial ze jeden nadajnik ma awarie i ze maja go rozbudowac.
Gdy zapytalem ktory to nadajnik to konsultant wielce zdziwiony powiedzial ze nie wie takich rzeczy.
ja przez netmonitor w nokii 6630 namierzylem ktory to nadajnik.
wyslalem e-maila do boku z informacja ze maja walniety nadajnik napisalem ktory to nadajnik,na jakiej ulicy on sie znajduje,na ktorym budynku.LAC i CID oraz sektor nadajnika.
a oni zeby sie wywinac z problemu odeslali mi cos takiego:


Temat
Awaria nadajnika

Wątek dyskusji
Odpowiedź (Sylwia Kabat) 03/03/2008 09:47
W zgłoszeniu przesyłanym e-mailem proszę o podanie dodatkowych informacji:

- Opis problemu, występujące komunikaty:

- Numer telefonu iPlus:

- Od kiedy problem występuje? Kiedy ostatni raz wystąpił? (data, godzina)

- Czy problem się powtarza? Jak często? (stale, dzień tygodnia, pora dnia)

- Jaki rodzaj urządzenia jest używany? (producent, model)

- Rodzaj i nazwa komputera:

- System operacyjny:

- Jaka wersja aplikacji jest używana do obsługi modemu i czy była aktualizowana? (iPlus Manager, inne)

- Jaki poziom sygnału sieci wskazuje aplikacja?

- Prędkość połączenia sprawdzona w serwisie internetowym, np. http://twojeip.wp.pl/ lub http://www.speedtest.pl/

- W jakiej technologii następuje połączenie? (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)

- Czy nie został przekroczony miesięczny limit transmisji danych iPlus?

Jeśli dotyczy:
- Czy problem występuje również po podłączeniu komputera przenośnego do zasilania sieciowego?

Oraz, w miarę możliwości:
- Czy problem występuje w innych lokalizacjach? Jeżeli tak, proszę podać w jakich?

- Czy po przełożeniu karty SIM do telefonu połączenia WAP GPRS działają poprawnie?

- Czy problem występuje używając innej karty SIM w tym urządzeniu?

A TO MOJ MAIL DO NICH:
Witam!!!
Prosze o sprawdzenie nagajnika znajdujacego sie na hurtowni RUCH na
ulicy budowlanych w miejscowosci Głogów woj dolnoslaskie.
Głównie chodzi o nadajnik :
LAC 31046
CID 4728 sektor 6
i czy myslicie ze oni sa w porzadku???brak sil i slow na xxxxxxxxxxx!!!!!

Wyluzuj bo w tej chwili znajdujesz się wśród ludzi kulturalnych.
Ostatnio zmieniony 2008-03-04, 21:51 przez grzesiek810777, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Nieuczciwe limity i oszukańcze reklamy

Post autor: Blido »

grzesiek810777 pisze:Temat
Awaria nadajnika

Wątek dyskusji
Odpowiedź (Sylwia Kabat) 03/03/2008 09:47
W zgłoszeniu przesyłanym e-mailem proszę o podanie dodatkowych informacji:
(ble ble ble...)
Celowo polecili Ci podać tak wiele informacji, bo mieli nadzieję, że nie będzie Ci się chciało wypisywać tyle parametrów, i dasz im święty spokój. :dobani:
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Nieuczciwe limity i oszukańcze reklamy

Post autor: Sundance_kid »

Mikolaj211 pisze:A może zrobimy jakiś temat, co nam sprzedawcy mówili przy zakupie?
Za pierwszym razem u mnie powtarzały się dwie kwestie: ale to jest tylko na firmę i to jest gepeers.

A co do reklam rzadko która mówi prawdę. Jakos nie widzę spotu z informacjami: mamy małe limity po których korzystanie z internetu staje się katorgą, posiadamy cała flotę sprzedawców którzy dużo nie wiedzą a jak nie działa martw się sam.
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Nieuczciwe limity i oszukańcze reklamy

Post autor: Boras »

Pamiętam jak mi na pytanie o stabilność połączenia sprzedawca odpowiedział "Proszę pana to nie jest tepsa aby rwało połączenia" Ale prawda jest taka, że faktycznie stabilnie bardzo chodzi. Co do pytania "Czy uważasz, że obecne ograniczenia (od 16 do 32kb/s) stosowane przez operatorów są nieuczciwe?" to chociaż bolą mnie te ograniczenia nie ma tu mowy o nieuczciwości. To tak jak zapytać czy podatki są uczciwe? Nikt ich nie lubi a płaci się na całym świecie.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Nieuczciwe limity i oszukańcze reklamy

Post autor: bob »

Boras pisze:Nikt ich nie lubi a płaci się na całym świecie.
Nie na całym ... :]
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Nieuczciwe limity i oszukańcze reklamy

Post autor: Blido »

Boras pisze:Co do pytania "Czy uważasz, że obecne ograniczenia (od 16 do 32kb/s) stosowane przez operatorów są nieuczciwe?" to chociaż bolą mnie te ograniczenia nie ma tu mowy o nieuczciwości. To tak jak zapytać czy podatki są uczciwe? Nikt ich nie lubi a płaci się na całym świecie.
Tylko że podatki są jasne - wiadomo, ile masz zapłacić. A przy podpisywaniu cyrografu o internet GSM mało który sprzedawca nam mówi, jak w rzeczywistości wygląda to ograniczenie. Jak pisałem wcześniej, ja otrzymałem niezbyt zrozumiałą informację, że ograniczenie daje się we znaki tylko przy korzystaniu z GPRS, więc zrozumiałem, że jest zmienne w zależności od użytkowanej technologii. Tymczasem HSDPA po limicie działa mi z prędkością 32kb/s, tak samo jak EDGE czy GPRS (a kiedy piszę do BOK-u, odpowiadają, że jest niezależne od użytkowanej technologii)
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Nieuczciwe limity i oszukańcze reklamy

Post autor: Boras »

bob pisze:Nie na całym
ok skoro mnie za słówka łapiesz bob to napisz miejsca w których się nie płaci;) Chyba nie ma takiego kraju w którym podatki nie istnieją (nie chciałem robić OT ale to nie ja zacząłem ;) )
A co do reklam to ostatnio szumnie mówiono o tym, ze jak w reklamie znajdzie się jakieś zapewnienie to reklamodawca musi udowodnić, że tak jest a nie klient tego dociekać. Tylko nie wiem czy to chodziło o jakieś wytyczne z UE i czy to już obowiązuje. Kojarzycie tę sprawę?

Blido ja Ciebie doskonale rozumiem, tzn. Twoje zdenerwowanie ale uwierz mi, że to jest jak najbardziej w zgodzie z dzisiejszym prawem. Żadnego precedensu nie było w takiej sprawie, chyba, że wykażesz niewywiązywanie sie operatora z umowy. Z drugiej strony zasypuj ich mailami może coś utargujesz, czego Ci życzę.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Nieuczciwe limity i oszukańcze reklamy

Post autor: bob »

Boras pisze:(nie chciałem robić OT ale to nie ja zacząłem ;) )
Spokojnie w H.Parkingu jesteśmy i trochę luzu nie zaszkodzi oczywiście byleby nie odbiegać całkiem od tematu. I w tym przypadku miałem na myśli usługi związane z GSM i tu np. w Czechach stawka podatku VAT na dobroczynne SMS-y wynosi 0 procent kiedy to w Polsce wynosi on 22%.
A teraz odchodząc jakby nieco od tematu ( czyli zupełne OT ) to wspomnę, że podatek CIT w niektórych przypadkach w Estonii wynosi właśnie 0% i to tuż pod naszym nosem. ) ;)






A tu przykład już totalnego OT wręcz można powiedzieć całkowity odlot :


http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=75583#75583
Ostatnio zmieniony 2008-03-05, 22:52 przez bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Jarek no.1

Re: Nieuczciwe limity i oszukańcze reklamy

Post autor: Jarek no.1 »

Mikolaj211 pisze:temat, co nam sprzedawcy mówili przy zakupie
Ciekawe czy istnieje forum pracowników sieci GSM, może tam narzekają na użytkowników czyli nas....
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Nieuczciwe limity i oszukańcze reklamy

Post autor: Boras »

Jarek no.1 pisze:Ciekawe czy istnieje forum pracowników sieci GSM, może tam narzekają na użytkowników czyli nas....
Pewnie istnieją nawet grupy wsparcia dla takich pracowników :rotfl: Klient czasami potrafi dać w kość:)
bob pisze:podatek CIT w niektórych przypadkach w Estonii wynosi właśnie 0%
A w Polsce emeryci nie będą już musieli płacić abonamentu za tv :hyhy:
Wracając do tematu to faktycznie ktoś te reklamy powinien kontrolować szczególnie te które są emitowane podczas dobrego filmu;) :rotfl:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Nieuczciwe limity i oszukańcze reklamy

Post autor: ja.michal »

bob pisze:trochę luzu nie zaszkodzi oczywiście byleby nie odbiegać całkiem od tematu.
bob no comment :rotfl:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nieuczciwe limity i oszukańcze reklamy

Post autor: zDaleKi »

Jarek no.1 pisze:Ciekawe czy istnieje forum pracowników sieci GSM, może tam narzekają na użytkowników czyli nas
Jeżeli będą pisać, to możemy zrobić takie sub-forum u nas :rotfl: :ok:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Nieuczciwe limity i oszukańcze reklamy

Post autor: ja.michal »

BliSki pisze:Jeżeli będą pisać, to możemy zrobić takie sub-forum u nas :rotfl: :ok:
To chyba jak strzelać sobie w stopy. :P Mówię o pracownikach na tym forum gdzie niezadowolonych do końca klientów. :]
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Nieuczciwe limity i oszukańcze reklamy

Post autor: bob »

Nie mogę zagłosować na tą ankietę bo usługę przez 2 lata miałem w Orange premium a tu cięcie następowało do 64kbps czego nie ujęto a prędkość tą uważam za nieuczciwą. :zdziwko:
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Nieuczciwe limity i oszukańcze reklamy

Post autor: Blido »

bob pisze:Nie mogę zagłosować na tą ankietę bo usługę przez 2 lata miałem w Orange premium a tu cięcie następowało do 64kbps
64 kb/s? :szok:
Czyli są jednak jacyś operatorzy, tnacy do więcej niż 32kb/s? Ale pewnie płaciłeś sporo za abonament? Takiej prędkości wcale nie uważałbym za nieuczciwą. Przynajmniej by mój net bezprzewodowy przekroczył magiczną barierę modemu analogowego :D
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Nieuczciwe limity i oszukańcze reklamy

Post autor: bob »

Blido pisze:Ale pewnie płaciłeś sporo za abonament?
Płaciłem 99 zł netto. :cry:
Jarek no.1

Re: Nieuczciwe limity i oszukańcze reklamy

Post autor: Jarek no.1 »

BliSki pisze: to możemy zrobić takie sub-forum u nas
Trzeba to dopisać do naszych wizytówek :hyhy:

Stworzymy wielką rodzinę, wspólne ogniska, wypady, zloty, wzloty... i upadki....
karol755
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2007-11-04, 20:08
Lokalizacja: brzesko

Re: Nieuczciwe limity i oszukańcze reklamy

Post autor: karol755 »

najbardziej przykre jest to ze jak mamy jakiś problem to nie możemy liczyć tak na prawde na pomoc operatora tylko musimy radzić sobie sami

a kraj bez podatków to emiraty arabskie bodajże, jeżeli jest sie obywatelem tego kraju zamiast podatku jest wypłacana co miesiąc określona kwota. Mają po prostu gigantyczny zysk z ropy naftowej. Ale jest w tym kraju też dużo imigrantów z innych krajów arabskich nie dostających żadnych dopłat przez co panuję tam nie rzadko przejmująca bieda i ubustwo. <<< tak na marginesie
Awatar użytkownika
Boguszek
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2007-06-04, 13:57
Lokalizacja: Mońki

Re: Nieuczciwe limity i oszukańcze reklamy

Post autor: Boguszek »

Oczywiście że są nie uczciwe ;/ :dobani: niech sobie tną ale do prędkości GPRS. i spox :ok:
Ostatnio zmieniony 2008-03-20, 02:04 przez Boguszek, łącznie zmieniany 2 razy.
Iplus
Merlin XU870
HP-Pavilion dv6000
2007.r
-----------------------
Orange free
Huawei E1752
Asus K55A
2013.r
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Nieuczciwe limity i oszukańcze reklamy

Post autor: Boras »

Boguszek pisze:niech sobie tą ale do prędkości GPRS. i spox
to tylko 3 KB różnicy niechaj tną do UMTSa ;] :rotfl:
ODPOWIEDZ