Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: bob »

guteq pisze:Konkrety poproszę.

Pierwszy to brak obsługi SMS.
Drugi to jeden port LAN (u konkurencyjnego linksysa 4)
Trzeci obsługa tylko modemów USB firmy Huawei
Czwarty to brak możliwości wgrania alternatywnego firmware.
Piąty to Made In China.

To tak na szybko. ;)
Ostatnio zmieniony 2009-05-22, 18:39 przez bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
guteq
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2009-03-31, 15:57
Lokalizacja: Kraków / Przemyśl

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: guteq »

Jo_gurt pisze:z waszych wypowiedzi wynika, że niezbyt poprawnie współpracuje z E176.
Ja pisałem o routerze Sapido GR-1100 a nie o D100.

Sapido niestety nie daje sobie rady z E176 i E230, dlatego chcę kupić Huawei'a D100.
Pozdro,
GutEQ
Awatar użytkownika
Borg
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 200
Rejestracja: 2007-05-15, 13:43
Lokalizacja: Stolica sadownictwa

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: Borg »

YaHooo pisze:Tak właśnie jest. Im więcej modem wysyła/pobiera danych tym więcej mu potrzeba mocy. Podobnie jest z technologią. 3g wymaga więcej mocy niż 2g.
Ciekawe jakby go podpiąć przez hub'a aktywnego - wtedy nie powinno być problemów z zasilaniem.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Borg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
guteq
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2009-03-31, 15:57
Lokalizacja: Kraków / Przemyśl

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: guteq »

bob pisze:Pierwszy to brak obsługi SMS.
Drugi to jeden port LAN (u konkurencyjnego linksysa 4)
Trzeci obsługa tylko modemów USB firmy Huawei
Czwarty to brak możliwości wgrania alternatywnego firmware.
Piąty to Made In China.
Spośród tych wad które wymieniłeś, mnie akurat pierwsza, druga i trzecia zupełnie nie przeszkadzają :)

Z czwartą to już się zmienia, można wrzucić OpenWRT

natomiast piąta - cóż, tę wadę ma 90% sprzętu komputerowego na świecie ;) poza tym, modemy Huawei'a też są Made in China i naprawdę nie zauważyłem, by to w jakikolwiek sposób przeszkadzało w ich działaniu - po prostu dobry sprzęt i tyle ;)
Ostatnio zmieniony 2009-05-22, 21:02 przez guteq, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdro,
GutEQ
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: bob »

guteq pisze:Spośród tych wad które wymieniłeś, mnie akurat pierwsza, druga i trzecia zupełnie nie przeszkadzają :)
Chciałeś, żebym wyliczał. :rotfl:
guteq pisze:Z czwartą to już się zmienia, można wrzucić OpenWRT
To b.dobrze. :)
guteq pisze:natomiast piąta - cóż, tę wadę ma 90% sprzętu komputerowego na świecie ;)
Staram się unikać tych 90% jak mogę. Dzięki temu nie muszę pisać na żadnym forum, że coś mi się zepsuło. :cwaniak:
guteq pisze:po prostu dobry sprzęt i tyle ;)
Skoro tak piszesz... ;)

Swoją drogą ma on chociaż DDNS czy jakiegoś firewall`a wbudowanego albo jakąś namiastkę Qos?
Pytam bo nie wiem. :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: YaHooo »

Borg pisze:Ciekawe jakby go podpiąć przez hub'a aktywnego - wtedy nie powinno być problemów z zasilaniem.
Ciekawe czy router poradzi sobie z takim urządzeniem jakim jest hub :niepewny: Bo przecież w komputerze taki hub jest widoczny jako nowe urządzenie. Więc zastanawiam się czy router będzie "umiał" obsłużyć takiego huba.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
guteq
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2009-03-31, 15:57
Lokalizacja: Kraków / Przemyśl

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: guteq »

bob pisze:Chciałeś, żebym wyliczał. :rotfl:
Ano :) i dobrze, że wyliczyłeś, bo wiem że część "Twoich" wad dla mnie nie jest problemem ;p
bob pisze:Swoją drogą ma on chociaż DDNS czy jakiegoś firewall`a wbudowanego albo jakąś namiastkę Qos? Pytam bo nie wiem. :)
Firewall tak, nawet port forwarding ("Virtual Servers") ma i DMZ też, QOSa zdaje się nie ma.
YaHooo pisze:Ciekawe czy router poradzi sobie z takim urządzeniem jakim jest hub :niepewny: Bo przecież w komputerze taki hub jest widoczny jako nowe urządzenie. Więc zastanawiam się czy router będzie "umiał" obsłużyć takiego huba.
Też się nad tym zastanawiałem, chyba sprawdzę metodą kupna HUBa i podpięcia :) Jak będę znał wyniki, to napiszę.
(BTW ktoś w innym wątku pisał, że właśnie w ten sposób rozwiązał problem z zasilaniem Huawei'a E230 z Asusa WL500gP - przy użyciu aktywnego HUBa)
Ostatnio zmieniony 2009-05-22, 21:01 przez guteq, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdro,
GutEQ
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: YaHooo »

guteq pisze:Jak będę znał wyniki, to napiszę.
Było by bardzo dobrze jakbyś sprawdził i napisał :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
dekoder4
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-05-19, 19:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: dekoder4 »

Chyba tak właśnie jest, że na reklamówce w promocji Play obok tego Routera D100 jest właśnie E156G i tak mi przyszło do głowy żeby wymienić E176G na E156G i teraz jest miodzio.
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: yagi »

Czyli kicha, bo ja akurat jestem przekonany do E176 :( Ale dobrze wiedziec. Dzieki za info!
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
Awatar użytkownika
guteq
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2009-03-31, 15:57
Lokalizacja: Kraków / Przemyśl

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: guteq »

yagi, może nie będzie tak źle :) w przyszłym tygodniu powinienem mieć D100, to przetestuję... E176 świetnym modemem jest i spisuje mi się doskonale - do tego stopnia, że jestem zdecydowany dokupić HUBa USB z zasilaniem, żeby zobaczyć czy to pomoże ;)
Pozdro,
GutEQ
obuch
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-06-02, 17:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: obuch »

guteq, udało Ci się odpalić E176G na D100?

Niestety mi się nie udało.
Gdy modem jest podłączony bezpośrednio do routera, wydaje się być wykrywany poprawnie, niestety nie możliwe jest ustanowienia połączenia ppp.

Gdy modem podłączony jest przez hub'a z zasilaniem ("i-tec Usb 2.0 4-Port Hub) router po prostu wariuje - karta wlan pada, serwer www się zawiesza.

Po resecie routera i przejściu na www (przez LAN)... zamiast standardowego panelu ładuje się formatka... do upgrade'u firmware'u.

Po kolejnych dwóch twardych resetach wszystko wraca do stanu pierwotnego.

Tak więc niestety jutro rezygnuję z umowy (7 dni próby) i podpisuję nową z modemem e156g.

Ciekawi mnie jedynie to że Era oferuje zestaw D100 + E176 (bez G w nazwie modelu), wysłałem do Play'a zapytanie czy mogą potwierdzić kompatybilność obu urządzeń (jeśli w ogóle ich dział tech. to testował) ale nie spodziewam się odpowiedzi.
Awatar użytkownika
guteq
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2009-03-31, 15:57
Lokalizacja: Kraków / Przemyśl

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: guteq »

obuch, ja odpaliłem E176 (bez "G") na D100 bez najmniejszych problemów!

Mało tego, chodzi znacznie szybciej niż na poprzednim routerze (Sapido GR1100):

Obrazek

i bardzo stabilnie:

Kod: Zaznacz cały

Connection Status: Connected   
IP Address: x.x.x.x   
DNS Server: 213.158.199.1 , 213.158.199.5   
Received: 313.90 MB   
Sent: 33.76 MB   
Duration: 18:04:54 
Co więcej, odpalałem na nim również bardzo problematycznego E230 i chodził bez problemu w HSUPA mimo że byłem na jakichś resztkach zasięgu.

Być może zależy to od wersji firmware - mój D100 jest z Ery, modem również (ciekawostka: w erowym D100 interfejs Web jest spolszczony), wersje ma następujące:

Kod: Zaznacz cały

Boot Loader Version: 396.11.147.03.106sp02 
Router Hardware Version: WLB1GCPU 
Router Software Version: 396.11.147.03.106sp02 
Release At: Apr 3 2009 11:13:52 

porównywałem to z D100 sprzedawanym przez Play/Germanos, wersje firmware są tam sporo starsze:

Kod: Zaznacz cały

Boot Loader Version: 396.11.79.01.106 
Router Hardware Version: WLB1GCPU 
Router Software Version: 396.11.79.01.106
Release At: Aug 5 2008 
więc może w tym tkwi problem ?

BTw, tak z ciekawości, jakie wersje H/W i F/W raportuje Ci router na Twoim E176G? (do sprawdzenia w Advanced Settings --> System --> Version) U mnie są takie:

Kod: Zaznacz cały

Modem Hardware Version: CD25TCPV 
Modem Software Version: 11.104.16.01.55
PS. A może masz po prostu uwalony egzemplarz routera? Ja spróbowałbym go wymienić na inny egzemplarz...
Pozdro,
GutEQ
obuch
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-06-02, 17:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: obuch »

Wersje na moich D100 i E176G z Play:
Boot Loader Version: 396.11.79.01.106

Router Hardware Version: WLB1GCPU
Router Software Version: 396.11.79.01.106
Release At: Aug 5 2008 11:32:51

Modem Hardware Version: CD25TCPV
Modem Software Version: 11.104.20.00.264
Więc bardzo prawdopodobne że to wina firmware'u, niestety z tego co wujek google widzi - to za jego przygotowanie odpowiedzialny jest operator a Play milczy ;/

Softu z Ery też nigdzie nie widzę dostępnej ;/

Niestety nie mam innego modemu żeby zweryfikować sam router. Jutro podejdę do punktu play, wątpię ale może mają jakąś "testową" sztukę jakiegoś modemu, jak nie to odsyłam router.

//edit

Przetestowałem w puntkcie Play, router działa bez żadnych problemów z e156g.

Chyba śmiało można stwierdzić:

D100 oferowane w eShop'ie (i zapewne w sklepach Germanos/Play) na dzień 29 Maj 2009 posiadają firmware w wersji nie obsługującej e176g, i zapewne paru innych równie "nowych" modemów.


Poinformowałem Play mailowo, poprosilem też kolesia punktu żeby to przekazał przełożonym... może nie zostanie to zignorowane ;)
...może połaskocze ich fakt że Era oferuje "działające rozwiązanie" ;)
moadip
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-06-10, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: moadip »

Dzwonilem dzis do BOK i niestety jeszcze nie maja nowszego Firmware, zwrocilem im uwage na fakt iz Era posiada nowszy soft. Pani kosultantka powiedziala iz przekaze dalej moje informacje. Zobaczymy co z teog wyjdzie:) Moze by pomoglo by sie kazdy zlgosil do Playa kto posiada wlasnie feralna kombinacje sprzetu e176 + D100.
Moze poczuja presje i sie pospiesza co wy na to?
Ostatnio zmieniony 2009-06-10, 13:19 przez moadip, łącznie zmieniany 1 raz.
piotrekbb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-06-13, 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: piotrekbb »

Niestety mój E176G + D100 równiez nie działa :klnie: Czy istniej możliwość zrzucenia firmwaer z Ery i wgranie do d100 Play? Dzwoniłem na infolinie play i po dwóch półgodzinnych rozmowach stwierdzili,że ktoś się tym zajmie (nowy soft) ale nie wiedzą kiedy :szok:
Pozostaje mi zwrócić D100 poniewaz nie mam zamiaru zmieniać E176G na jakiś starszy.


Obrazek

:gwiazdki: :zly:
moadip
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-06-10, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: moadip »

Dzownilem juz chyba 10 razy do playa niestety o kompetentnego agenta nie latwo, kazdy rozklada rece, na wiesc iz Era posiada dzialajace wersje z nowszym firmware konsultant odpowiedzial zebym sproboowal u nich zalatwic sobie ten soft:) Dzwonilem do Ery na konto abonenckie znajomej i sciemnilem ze uzywa Blueconnect w wersji prepaid i ze firmware jest za stare, tutaj pani byla bardziej kompetentna niestety nie maja tego nigdzie na stronie ani nie moga wyslac na maila. Napisalem bezposrednio do huawei przez ich glowna strone jeszcze nie odpowiedzili chyba zadzownie do przedstawicielstwa w polsce i przedstawie im brak jakiegolowiek supportu z ich strony. A zgrac softu niestety nie mozna.

[ Komentarz dodany przez: Sundance_kid: 2009-06-13, 22:00 ]
Po kropce zdanie rozpoczynamy dużą literą!

Ach ta pisownia...
piotrekbb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-06-13, 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: piotrekbb »

Dzwoniłem juz kilkanaście razy w tej sprawie do Play i każdy udaje ,że nic nie wie.
Najbardziej rozbroił mnir tekst: "w jakim mieście ma pan problem z routerem..." Pprzeciez mówie ,że problem nie dotyczy modemu tylko routera ale oni swoje ,że to nie ma znaczenia.
Chyba przyjdzie mi zwrócić cały zestaw czyli E176G + D100 + umowa... :/
moadip
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-06-10, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: moadip »

Powiem tak tutaj wlasnie widac na czym Play oszczedza... Tak jak maja ciekawe oferty to ich Support i obsluga jest do kitu. Niestety to wina odgornie ustalonego schematu BOK, na konsultancie "techniku" siedzi osoba ktoraj est o min. 3 mc na lini. "prawdziwcyh" technikow mozna ew dorwac przez punkty germanos badz Playzone, ale wtedy to tylko mailowo. Obsluga Punktu sprzedazy poinformowala mnie iz problem z routerami jest juz powszechnie znany i pracuja nad rozwiazaniem tego. Konsultant wspomnial cos ze pojawi sie to jak najszybciej na stronce. Pozostaje nic tylko czekac i korzystac z poczciwej E220-tki.
Ostatnio zmieniony 2009-06-16, 17:50 przez moadip, łącznie zmieniany 1 raz.
moadip
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-06-10, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: moadip »

Oto odpowiedz ktora dostalem od play jako odpowiedz na moje zgłoszenie:

"Komentarz zamknięcia: Szanowny Panie, dziękujemy za zgłoszenie nadesłane za pośrednictwem naszej strony internetowej dnia 9 czerwca 2009 roku, dotyczące aktualizacji oprogramowania. Uprzejmie informujemy, iż na naszej stronie internetowej (http://web.playmobile.pl/pl/internet/pr ... index.html ) zamieszczona jest aktualizacja oprogramowania do modemu Huawei e176G. Prosimy o zaktualizowanie oprogramowania na Pańskim modemie. W przypadku gdy powyższa aktualizacja nie usprawni działania routera prosimy o kontakt z Producentem za pośrednictwem strony internetowej: www.huawei.com. W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt za pośrednictwem www.playmobile.pl, e-mailem: [email protected] lub telefonicznie pod numerem 790-500-500. Informujemy o serwisie Play24 na stronie www.moj.playmobile.pl. Znajdują się w nim szczegółowe informacje dotyczące stanu konta, historii połączeń oraz dostępnych usług. Poprzez Play24 może Pan również skontaktować się z Obsługą Klienta, na bieżąco śledzić status swojego zgłoszenia oraz zobaczyć naszą odpowiedź. Z poważaniem, XXXX XXXX konsultant back office ds. obsługi klienta"
piotrekbb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-06-13, 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: piotrekbb »

Dostałem identyczą odpowiedź.Różnica jest taka ,że ja kupowałem zestaw E176G + D100 i przed zakupe dostałem informacje na infoloni o kompatybilności sprzętu.
moadip
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-06-10, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: moadip »

Z pomoca milych pan z Huawei Polska po 7 razie przedyktowania prawidlowego adresu mailowego do kolegi w chinach uzyskalem od niego odpowiedz i w zalaczniku software do aktualizacji routera. Zaktualizowalem niestety nie mam mozliwosci sprawdzenia czy dziala z e176g poniewaz zamienilem sie na ten czas na e220 a swoj stary modem sprzedalem, wiec jezeli ktos moglby sprawdzic czy dziala to bylbym bardzo wdzieczny. Wersja datowana jest na 2 czerwca, pomimo iz nosi nizsza wersje nizeli ten instalowany standardowo przez play. Ale prosze sprawdzcie jak dziala i dajcie znac. Aha i radze zapisac dane dostepowe tzn ten caly cpap i cala reszte, ja zorbilem zrzuty ekranow i pozniej na podstawie tego ustawialem.

Oto link do megaupload:

http://www.link.wylaczony/?d=M4CRE213
piotrekbb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-06-13, 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: piotrekbb »

Dzięki działa z E176G :zdrowko:
Awatar użytkownika
guteq
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2009-03-31, 15:57
Lokalizacja: Kraków / Przemyśl

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: guteq »

moadip, rewelacyjne wiadomości! Wszyscy użytkownicy D100 będą Ci wdzięczni! :) :ok:

piotrekbb, możesz powiedzieć czy doszły jakiekolwiek nowe funkcje w porównaniu ze starym softem?
Pozdro,
GutEQ
moadip
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-06-10, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: moadip »

dzis odbieram swojego e176g, z tego co widzialem opcji wsumie nie przybylo ale dzialanie routera jest jeszcze bardziej usprawnione. Moze mi sie wydaje ale jakby byla mniejsza latencja pomiedzy zpaytaniem przegladarki a odpowiedzia sieci. Pewnie soibe to wkrecam ale niech sie inni wypowiedza ktorzy skorzystali.
Jeszcze raz pozdro dla Pań z Huawei Polska w Warszawie :)
piotrekbb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-06-13, 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: piotrekbb »

guteq pisze:
piotrekbb, możesz powiedzieć czy doszły jakiekolwiek nowe funkcje w porównaniu ze starym softem?
Moim zdaniem nie.Najważniejsze ,że działa router.Najberdziej smieszne jest to ,że Play dalej nie rozwiązał problemu i uparcie twierdzi ,że to wina oprogramowania modemu :szok:

moadip jeszcze raz duże :zdrowko:
moadip
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-06-10, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: moadip »

Spoko, jak czlowiek nie wezmie spraw w swoje rece i nie jest klientem z 1000 numerow u operatora to nei ma szans na ich pomoc. Znam to z doswiadczenia.
Pozdrawiam!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: ja.michal »

piotrekbb pisze:uparcie twierdzi ,że to wina oprogramowania modemu
Z modemami mają też problem. :rotfl:
Kakos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-29, 22:04
Lokalizacja: Jabłonna/W-wa

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: Kakos »

piotrekbb pisze:Dzięki działa z E176G :zdrowko:
Witam,

U mnie nie chce działać, mimo, że wykonałem wszystko zgodnie z dołączoną do pliku instrukcją :/ piotrekbb czy mógłbyś napisać po kolei co zrobiłeś? Ja niestety jestem jeszcze laikiem w sprawach sieciowych...

Z góry dziękuję i pozdrawiam

K.K.


P.S. Moje obecne wersje (po update z pliku moadip) firmware, to:

Boot Loader Version: 396.11.00.09.108

Router Hardware Version: WLB1GCPU
Router Software Version: 396.11.00.09.108
Release At: Jun 1 2009 09:09:40

Modem Hardware Version: CD25TCPV
Modem Software Version: 11.104.20.00.264
moadip
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-06-10, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Mam problem z Wi-Fi Routerem firmy HUAWEI D100

Post autor: moadip »

Musisz pozniej uruchomic quick setup pozniej wybrac przy dialup nr *99#
APN ---> Static i w pole obok wpisac Internet
Pozniej PPP Conection ---> Auto
Dalej PPP Authentication: chap-pap
Nastpenie wpisac klucz do WIFI i nazwe SSID czyt. Nazwe Sieci
na koniec najlepiej jakbys w ustawieniach --> Sim settings ---> Auto validtaion---> Auto Validtaion ---> on
I wtedy powinno ruszyc ;) pozdro.
ODPOWIEDZ