Blue Connect

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
czoper_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-06-13, 23:42

Re: Blue Connect

Post autor: czoper_ »

czy ktoś zorientowany moze mi wytjasnic ile

Mb ma MB? np 100 Mb= ?? MB ??

dreczy mnie to skomplikowane wyliczenie :) bo limit BC chce sobie policzyć

dzikekuje i pozdr
notebook HP nx6110 BC BlueCard_99_Merlin U740
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Blue Connect

Post autor: Vipera »

1 B (bajt) = 8 bitów
1 KB (kilobajt) = 1024 B (bajty)
1 MB (megabajt) = 1024 KB
1 GB (gigabajt) = 1024 MB

B - Bajt
b - bit
KB - kilobajt
Kb - kilobit
MB - megabajt
Mb - megabit
GB - gigabajt
Gb - gigabit
czoper_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-06-13, 23:42

Re: Blue Connect

Post autor: czoper_ »

Vipera pisze:1 B (bajt) = 8 bitów
1 KB (kilobajt) = 1024 B (bajty)
1 MB (megabajt) = 1024 KB
1 GB (gigabajt) = 1024 MB

Cytat przyciety przez Moderatora ->BliSki - Panie i Panowie tniemy zbedne cytaty!
to wiem a czy ktos poza teoria moze odpowiedziec

100 MB = ??? MB??? 1 MB = 1024 KB = 1048576 B = 8388608 b = 8,3 Mb czy tak?
notebook HP nx6110 BC BlueCard_99_Merlin U740
Awatar użytkownika
sightt
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2006-05-16, 16:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blue Connect

Post autor: sightt »

Jak dobrze przeliczyłeś to ok. :lol:
czoper_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-06-13, 23:42

Re: Blue Connect

Post autor: czoper_ »

ok bo w Blueconnect managerze w historii sa pozycje wysłane otrzymane i przesłane limit sie tyczy których??? mam 2 GB? i podaja tam parametry w takiej formie 28.678 Mb mam rozumiec ze to 28 tysiecy Mb? na jedna sesje? w jeden dzien czyli 3455 MB zgoro?

czy to 28 i kropka jest przecinkiem 28 Mb po prostu jelsi ktos uzywa i wie prosze o info?
notebook HP nx6110 BC BlueCard_99_Merlin U740
Awatar użytkownika
sightt
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2006-05-16, 16:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blue Connect

Post autor: sightt »

Patrz na przesłane. Jak masz 28.678 Mb to znaczy że wykorzystałeś 29 Mb.
Jeśli masz 2 Gb tzn. 2048 Mb to zostało Ci jeszcze 2019 Mb. Proste :?: :!: :) Mam nadzieję że tak. Ja tam mam tylko 0,5 Gb i nigdy jeszcze mi nie przycieli :)
Jaka jest szansa ?e trafisz w Du?ego Lotka? To proste 50 % Albo trafisz albo nie trafisz ;]
czoper_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-06-13, 23:42

Re: Blue Connect

Post autor: czoper_ »

sightt pisze:Patrz na przesłane. Jak masz 28.678 Mb to znaczy że wykorzystałeś 29 Mb.
Jeśli masz 2 Gb tzn. 2048 Mb to zostało Ci jeszcze 2019 Mb. Proste :?: :!: :) Mam nadzieję że tak. Ja tam mam tylko 0,5 Gb i nigdy jeszcze mi nie przycieli :)
to nie jest jak piszesz sprawdzilem sciagajac 30 MB plik i 29.888 Mb w menedzerze oznacza 29 MB nie wiem dlaczego ale tak jest i tyle i nie masz 0,5 Gb gigabita limit tylko GB Gigagyte to ogromna róznica

ps te cyferki w statystykach menedzera sa porypane jeśli jest limit w MB to tam przeslane tez powinno byc w MB przejrzyscie do diaska :) a te bity robia wode z mózgu

pozdr
notebook HP nx6110 BC BlueCard_99_Merlin U740
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Blue Connect

Post autor: Vipera »

czoper_ pisze:ok bo w Blueconnect managerze w historii sa pozycje wysłane otrzymane i przesłane limit sie tyczy których???
Zarówno dane wysłane i otrzymane (czyli cały ruch w sieci do i z Twojego kompa) wliczają się do limitu.

Dodatkowo dane te są zaokrąglane w górę do pełnej jednostki (od 1-go sierpnia do 1 kilobajta) po każdym zakończeniu połączenia oraz o godzinie 24:00.
czoper_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-06-13, 23:42

z laptopa na telefon

Post autor: czoper_ »

mam BC w laptopie mozna go podlaczyc do telefonu bez dodatkowych oplat?
notebook HP nx6110 BC BlueCard_99_Merlin U740
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: z laptopa na telefon

Post autor: Vipera »

czoper_ pisze:mam BC w laptopie mozna go podlaczyc do telefonu bez dodatkowych oplat?
jeżeli chodzi Ci o to, czy na tej karcie możesz 'bezpłatnie"' przeglądać strony w telefonie, to odpowiedź brzmi - Możesz bez dodatkowych opłat.
Sam czasem wkładam kartę z BC do Fona i korzystam z Wap'a.
Na FV widzę wtedy zamiast połaczenia via erainternet - erawap
czoper_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-06-13, 23:42

Re: z laptopa na telefon

Post autor: czoper_ »

Vipera pisze:
czoper_ pisze:mam BC w laptopie mozna go podlaczyc do telefonu bez dodatkowych oplat?
jeżeli chodzi Ci o to, czy na tej karcie możesz 'bezpłatnie"' przeglądać strony w telefonie, to odpowiedź brzmi - Możesz bez dodatkowych opłat.
Sam czasem wkładam kartę z BC do Fona i korzystam z Wap'a.
Na FV widzę wtedy zamiast połaczenia via erainternet - erawap
a jaki to telefon ten z tych do przegladania stron www czy zwykly? hm i mam rozumiec ze limity bede miał takie jak w umowie na laptop (posciagam na ta karte w kom stronki i limit moje 2GB?) czy to bedzie dzialało jak BC w telefonie czy jako wap tylko? czy jak podpisuja umowe na BC w telefonie za 30 abonament miesieczny to tak moze dzialac czy tylko internet do limitu 2 GB.

dziekuje za wyjasnienia to mnie ciekawi aha czy powinienem jakos skonfigurowac dodatkowo swój tel zeby było darmowo? mam nokie 5140i?

pozdr
notebook HP nx6110 BC BlueCard_99_Merlin U740
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Blue Connect

Post autor: Jaco »

W telefonie musisz zainstalować przeglądarkę do internetu np. mini operę i już możesz przegladać strony internetowe.W telefonie masz już przeglądarkę ale tylko do wapu.Telefon najlepiej skonfigurujesz korzystając ze strony NOKIA
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: z laptopa na telefon

Post autor: Vipera »

czoper_ pisze:a jaki to telefon ten z tych do przegladania stron www czy zwykly?
każdy telefon z dostępem do nternetu.
czoper_ pisze:limity bede miał takie jak w umowie na laptop
Operatora nie interesuje jak przeglądasz internet. Ważne jest, że masz połaczenie i dane które wyślesz i odbierzesz w dowolnym połaczeniu (GPRS) bedą się liczyc łącznie do limitu.
czoper_ pisze:czy powinienem jakos skonfigurowac dodatkowo swój tel zeby było darmowo?
Darmowo (czyli w ramach abonamentu), będziesz miał wszystkie połaczenia korzystajace z pakietowej transmisji danych (wap, internrt). W BC i tak transmisja analogawa jest zablokowana (a przynajmniej powinna - u mnie jest a gdy pytałem w BOA to dostałem odpowiedź, że w taryfie DATA, z której korzysta BC, jest to wyłączone)
Acha... Jeśli tak jak napisał Jaco, masz tyko przęglądarkę WAP, próba uzyskania połaczenia połączenia przez APN "erainternet" zakończy sie komunikatem o błędzie. Musisz wybrać APN "erawap"
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Blue Connect

Post autor: bob »

Nie wiem czy to już było na forum i czy jeszcze trwa w Erze ale wydaje się korzystne dla posiadaczy "starych" merlinów:
http://www.telepolis.pl/promocje.php?id=107
damis
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2005-10-20, 08:51
Lokalizacja: Stolyca

Re: Blue Connect

Post autor: damis »

bob pisze:Nie wiem czy to już było na forum i czy jeszcze trwa w Erze ale wydaje się korzystne dla posiadaczy "starych" merlinów:
http://www.telepolis.pl/promocje.php?id=107
Na forum nie było a w Erze jeszcze trwa :)
Z tym, ze jedna istotna uwaga - ta promocja obejmuje w wiekszości klientow biznesowych, bo tylko tacy kupowali Merliny 530 w promocji blue_test. Pozostali pewnie będą musieli czekać do kwietnia 2007, gdyz wtedy zaczna wygasac umowy 24 miesieczne

pozdrawiam
czoper_
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-06-13, 23:42

Re: z laptopa na telefon

Post autor: czoper_ »

Vipera pisze:
czoper_ pisze:a jaki to telefon ten z tych do przegladania stron www czy zwykly?
każdy telefon z dostępem do nternetu.
czoper_ pisze:limity bede miał takie jak w umowie na laptop
Operatora nie interesuje jak przeglądasz internet. Ważne jest, że masz połaczenie i dane które wyślesz i odbierzesz w dowolnym połaczeniu (GPRS) bedą się liczyc łącznie do limitu.
czoper_ pisze:czy powinienem jakos skonfigurowac dodatkowo swój tel zeby było darmowo?
Darmowo (czyli w ramach abonamentu), będziesz miał wszystkie połaczenia korzystajace z pakietowej transmisji danych (wap, internrt). W BC i tak transmisja analogawa jest zablokowana (a przynajmniej powinna - u mnie jest a gdy pytałem w BOA to dostałem odpowiedź, że w taryfie DATA, z której korzysta BC, jest to wyłączone)
Acha... Jeśli tak jak napisał Jaco, masz tyko przęglądarkę WAP, próba uzyskania połaczenia połączenia przez APN "erainternet" zakończy sie komunikatem o błędzie. Musisz wybrać APN "erawap"
ok a czy ktos moze mi polecic konkretny dobry model telefonu do BC?

mam nokie 5140i i w konfiguratozre nie ma opcji ustawienia erainternet czy nie wszsytkie telefony obsługuja APN internet? i np ten nie tylko wap

zainstalowalem mini opere i nie moze sie polaczyc "polaczenie sieciowe nie dziala" pisze tu chodzi tylko o APN tak mysle? mam ustawiony eraWAPgprs powinienem ustawić? erainternet i bedzie dzialac ?
notebook HP nx6110 BC BlueCard_99_Merlin U740
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: z laptopa na telefon

Post autor: Vipera »

czoper_ pisze:mam ustawiony eraWAPgprs powinienem ustawić? erainternet i bedzie dzialac ?
Dla BC dostepne APN'y to:
erainternet (użytkownik: erainternet hasło: erainternet)
erawap (użytkownik: erawap hasło: erawap)

APN eraWAPgprs w BC nie istnieje.
łysy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-12-10, 16:51
Lokalizacja: Polska

Re: Blue Connect

Post autor: łysy »

siema mam blue connect (era) to szajz a nie internet z początku taki szybki po kilku dniach obniżają transfer a jeszcze po miesiącu tak się muli że ho ho czasem to mam chęć rozwalić ten modem wczoraj otwieram pewną stroonę czekam i czekam godzinę dosłownie i jeszcze nie strona nie otworzylo czekam asz umowa się z kończy to to wyrzucam nie popełniajcie togo błędu co ja. NIE POLECAM
Ostatnio zmieniony 2009-12-10, 17:21 przez łysy, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Blue Connect

Post autor: Jaco »

łysy, Zapraszam do zapoznania się z Regulaminem i Netykieta naszego forum .

Oczywiście nie obędzie się bez nagrody bo za dużo tych słów niecenzuralnych.
Awatar użytkownika
vw2008
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2009-10-12, 11:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Blue Connect

Post autor: vw2008 »

łysy pisze:to szajz a nie internet z początku taki szybki po kilku dniach obniżają transfer a jeszcze po miesiącu tak się muli że ho ho czasem to mam chęć rozwalić ten modem wczoraj otwieram pewną stroonę czekam i czekam godzinę dosłownie i jeszcze nie strona nie otworzylo czekam asz umowa się z kończy to to wyrzucam nie popełniajcie togo błędu co ja. NIE POLECAM
Masz za mały limit jak na twoje możliwość przekroczysz to za co płacisz to ci obnizaja transfer jest to normalne u wszystkich
operatorów [jak się mylę to mylę to mnie poprawcie :] ]niestety jak na razie nie ma nic za darmo :niepewny:
T-mobile Biznes= 25GB :) + Huawei E5776 :)
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Blue Connect

Post autor: MAREKMAREK »

Tak to jest, jak się chce cały internet na twardy dysk ściągnąć :hyhy: . Limit leci w 3 dni , zwłaszcza jak się ma HSDPA, a później żale , że net taki a nie inny.
Awatar użytkownika
paweliplus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 389
Rejestracja: 2009-05-10, 12:53
Lokalizacja: Bełżyce/Lublin

Re: Blue Connect

Post autor: paweliplus »

Taki internet to jest dla tych co nie mogą mieć nic innego z przyczyn technicznych , oraz zarówno innych , które uniemożliwiają założenia internetu na łączu tp ( lub innym)... w telewizji 21 Mb/s i każdy leci bo myśli , że tańsze , szybsze , a potem sie żali i pisze zbędne posty , że to ping za duży , że się rozłancza ...
Radiówka 5 Mb/s
ping ~ 20ms
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Blue Connect

Post autor: YaHooo »

paweliplus pisze:Taki internet to jest dla tych co nie mogą mieć nic innego z przyczyn technicznych , oraz zarówno innych , które uniemożliwiają założenia internetu na łączu tp ( lub innym)
Otóż to, ale niektórzy nie rozumieją zasady oraz praw jakimi się rządzi internet w technologiach GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/CDMA i podobnymi, a potem piszą posty na forum żaląc się jakie to niedobre.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
paweliplus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 389
Rejestracja: 2009-05-10, 12:53
Lokalizacja: Bełżyce/Lublin

Re: Blue Connect

Post autor: paweliplus »

YaHooo pisze:Otóż to, ale niektórzy nie rozumieją zasady oraz praw jakimi się rządzi internet w technologiach GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/CDMA i podobnymi...
I w tym tkwi cały problem , chcieli by zassać cały internet , ale na szczęście jest pan limit ;]
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Blue Connect

Post autor: YaHooo »

paweliplus pisze:ale na szczęście jest pan limit ;]
Wielkie szczęście, bo ja już odczuwam obciążenie sieci, żeby go nie było było by tragicznie...
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
paweliplus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 389
Rejestracja: 2009-05-10, 12:53
Lokalizacja: Bełżyce/Lublin

Re: Blue Connect

Post autor: paweliplus »

Drugi play by był :hyhy:
Radiówka 5 Mb/s
ping ~ 20ms
ODPOWIEDZ